Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Miłkowo - sezon 2016-2022 07:29, 30 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
mirkaka napisał(a)
Maj najcudowniejszy miesiąc, soczysty, kwiecisty. Rodki już w pełnym rozkwicie, alejka cisowa pięknie się prezentuje. Irenko masz strasznie dużo cięcia, nie dałabym rady tak jak Ty
Moje hortensje też mają pąki, te szczytowe głównie zmarznięte ale te niższe będą miały kwiat, nie wiem tylko jak dużo
Ślimaki i u mnie szaleją, sypię granulki bo już zjadły mi i ostróżkę i pędy anabelki.

Oj mam tego cięcia, robię na raty.
Dużo u nas lało, mało co można było zrobić, już zaległości do ogarnięcia.
U mnie też pewnie część tylko zakwitnie, zobaczymy, ale odrastają nowe gałęzie, to może za rok będzie lepiej z ogrodowymi.

Rodki późno w tym roku i tak nie równo, jedne przekwitają, inne się szykują.
Z ślimakami mam to samo, po deszczach granulki się rozmyły, na nowo mus posypać. Strasznie jeżówki wsuwają.

azalia Homebusch

Schneegold
drugą muszę przesadzić

już CW trzeba skubać, na samą myśl mi słabo

Kłopoty - problemy z trawnikiem 07:27, 30 maj 2020

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
Do góry
arth1109 napisał(a)
Witam,
U mnie trawa jest posiana na mieszance piachu i gliny najprościej ujmując i problem widzę że mam bardzo podobny trawa kiedy wzeszła była ładna zielona pod koniec sezonu zaczęły się pojawiać plamy na wiosnę było lepiej niestety ostatnimi dniami pojawiło się tego dużo więcej, każdego kogo pytam nie miał takiego problemu, i nigdy się nie spotkał z zmianom koloru trawy na czerwony.


A mi to wyglada na odmiane trawy a nie chorobe
Palusznik krwawy
Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :) 07:24, 30 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Mogę sobie dopisać do CV buahaha
Miłkowo - sezon 2016-2022 07:20, 30 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Mirka
ona nie ma dna, oliwnik pójdzie w ziemię; wymiary chyba 40x40 i wysokość 20, mam 2 sztuki, jedna na drugiej.
Z irysami nic nie robię, część tylko przesadzę, bo w cisowy żywopłot włażą i kwitną bez problemu.
Zachwyca mnie kolkwicja, ma tam straszne warunki, a tak sobie radzi.
Tnę jej wszystko, co mi na przejście wyłazi.

róże dają czadu



Ogród pod lasem 06:45, 30 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
UrsaMaior napisał(a)
No dobra, to galop po moim ogrodzie.

Busz na wyspie Sorry Kwartet, trzeba powiększyć;D





Izunia, ja Ci pisałam, ze na wakacje przyjadę? Już nawet wiem, gdzie mam namiot rozstawić
Przepięknie!!!

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 06:42, 30 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13526
Do góry


Jak ja lubię wiklinę
Jakie ptaki zagnieździły Wam się w budkach na ścianie?
Ogród z wilkiem zamkn. 06:38, 30 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Magleska napisał(a)
Dziewczyny kochane zbiorowo Wam dziękuję nie wyrabiam się ostatnio i w domu i na forum ….jakoś ten czas za szybko pędzi


Ewa -szczerze -nie pamiętam -ale Sylwii z rancza kupowałam takiego samego -może ona zostawiła kartkę -spytam jej


dziś byłam z córcią na rynku -efekt zakupów Wam pokażę
uwaga razi po oczach -wszystkie jednoroczne wybierane przez córę



„Konwalia, dalia, wściekły pies”

A tak serio to rabaty mojej babci mi przypomniała.
Śliczna!
Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :) 06:36, 30 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Beczka przerobiona na grill



Paliku wyznaczają rabatę bo włailiśmy na świeżo posadzone miskanty z jeżówkami i kosmosami
Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :) 06:27, 30 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13526
Do góry
popcorn napisał(a)

Miejsce grillowania nabiera rumieńców

Co posadziłaś przy tych palikach?
Lubię te Twoje widoki na sad
Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 00:56, 30 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15242
Do góry
Gardenarium napisał(a)


Przecież były zdjęcia z tulipanami Innych, lepszych nie mam. Tulipany w doniczkach w tym roku porażka, cała ulica była ustawiona donicami, multum, ale jedynie połowa wyszła, reszta przyschła, nie zakwitła, sucha zima była.
W gruncie ok. Nie miałam się czym chwalić niestety. Pokazałam co mogłam pokazać.

Moje 10 tys. tulipanów niestety...już wywiezione na pole. Będzie mieszanka łąkowa. Wszystkie donice usunęłam, teraz robię
kompozycje letnie. Wszystko wywożę, co brzydkie, a ustawiam, co ładne.

Tak było.








Nie wierzę, że to koniec tulipanów w wannach takie uroki Danusiu chcesz zaniechac.
Tulipany u mnie i w gruncie i w donicach beznadzieja.
Były w marcu ładne później przyszedł mróz dosyć wysoki i zmrozil paki kwiatowe które później zaschly.
Późne tulipany bardzo ładnie kwitły u mnie jeszcze białe się trzymają.
U ciebie to już prawie lato u mnie duże opóźnienie względem poprzednich lat jest zimno przede wszystkim noce.

Nowy zbiornik wodny mi się podoba brzegi ładnie wyprofilowane. Jak dobrze obsadzisz będzie pieknie. Zresztą wszystko co związane z wodą warte uwagi.

Pięknie jest.

Pozdrawiam
Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa 00:52, 30 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9106
Do góry
AsiaK_Z napisał(a)
I kilka ujęć z RODOSfery


Pięknie jest
Ej, czy my mieszkamy w tej samej strefie - u Ciebie kwitną już róże i irysy syberyjskie, u mnie jeszcze w pąkach zazdraszczam
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 00:47, 30 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
Emuś odmulił rów, przy okazji widać jaki on głęboki, pod mostkiem można przejść.


nad oczkiem już pojawiły się ważki

piły w locie uderzając o taflę wody

kokorycze się przyjęły
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 00:35, 30 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
ciski i wisienka się przyjęły

o dzielżany stoczyłam batalie ze ślimakami


drzewo dostało kolejną budkę
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 00:30, 30 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry


tu też dałam

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 00:20, 30 maj 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 10940
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
W okolicy oczka iryski kwitną, a kret ryje, jak się tam dostał???

pomost pomalowany

chyba nieźle wyszło



Ale piękny zakątek. Bajka.
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 00:19, 30 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
słupki też dostały czapeczki


Młody nawet miał czas poleżeć

Ogród pełen słońca 00:16, 30 maj 2020


Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 262
Do góry

I szalony warzywniak. Trzeci raz przenoszony.
Murowane grządki są podwaliną pod przyszłą szklarnię.
Cegły zbierałam po rowach i nieużytkach, zaprawę ktoś chciał oddać za darmo, folia się znalazła w czeluściach składziku teścia. Drewno na szklarnię mam, muszę zgromadzić więcej szyb. Foliak koszmarek chroni pomidory. Po linkach pną się ogórki i wielka dynia samosiejka. Puszczę ją na lilaki. Będę jedyną osobą, która zrywa dynie z drzew.
Ogród pełen słońca 00:10, 30 maj 2020


Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 262
Do góry

Ukochane miejsce pod brzozą.
Ogród pełen słońca 00:08, 30 maj 2020


Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 262
Do góry
Całe wyposażenie tarasu nie kosztowało nas złotówki. Kanapę dla kotów ktoś oddawał, stół z nie potrzebnych desek, krzesła spod śmietnika, miały połamane oparcia - naprawiliśmy je. Biały stolik w poprzednim życiu był lampą.

Zadaszenie tarasu, ostatnie nasze dzieło. Mnóstwo czasu i pracy włożyliśmy w nie. Jeszcze tylko balustradę muszę wymyślić jakąś ładną. No i donice z kwiatami.
I Beluńka załapała się do zdjęcia
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 00:06, 30 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry




a obelisk ma takie zakończenie i bardzo mu pasuje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies