Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

KasiaBawaria 09:39, 18 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Przekonalas mnie do amsoni. To odmiana blue ice? Musze zakupic Mam nawet jedno miejsce

Z tym przekonywaniem ludzi, ktorym pomaga sie w tworzeniu ogrodu znam. Wiekszosc chce szybko i malym kosztem i nie chce zrozumiec, ze potem moga miec klopoty.
____________________
Zapraszam na kawe
Pszczelarnia 09:57, 18 maj 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Na co jest siarczan potasu przy bukszpanach?

Mój trawnik wygląda jak w lipcu - i nawet drobny deszczyk go nie ratuje. Jakby mu notorycznie brakowało wody ... . Suche płaty tu i tam. Dziwne.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
galgAsia 11:14, 18 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Żywopłot pięknie przyrasta, robi się mój ulubiony busz
Ogrody na chwilę przycichły przed wybuchem kolorów tęczy
Ależ mi zapachniała kawa na tarasie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Basia_KRK 13:04, 18 maj 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Orliki są fajne, nawet w tej pospolitej wersji





Co to za śliczna odmiana orlika?
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
kasia1 15:43, 18 maj 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Trudne jest zakładanie ogrodu na glinie. Nie polecam Ale może patrzę pesymistycznie, bo w marcu przy przekopywaniu ziemi pod nową rabatę nabawiłam się jakiejś kontuzji, która nie chce minąć. Po raz pierwszy sobie uświadomiłam, że chyba jestem za słaba na taki ciężki teren. Dojrzewam powoli, by zatrudnić jakiegoś silnego pana do pomocy Tak od czasu do czasu, do najcięższych prac. Ciekawe, czy ktoś taki by się znalazł "Zatrudnię pana do przekopywania skały" Do pomocy w ogrodzie nie mogę napisać, bo jeszcze ktoś pomyśli, że chodzi o przyjemne koszenie trawnika , a do tego chętnych mam dużo i za darmo ...
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Gruszka_na_w... 21:31, 18 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
KasiaBawaria napisał(a)
Przekonalas mnie do amsoni. To odmiana blue ice? Musze zakupic Mam nawet jedno miejsce

Z tym przekonywaniem ludzi, ktorym pomaga sie w tworzeniu ogrodu znam. Wiekszosc chce szybko i malym kosztem i nie chce zrozumiec, ze potem moga miec klopoty.


Najpierw amsonia- będzie kłopot z udzieleniem odpowiedzi na pytanie o nazwę odmianową. Bardzo rzadko nabywam byliny z nazwą odmianową i kompletnie nie przywiązuję do tego wagi. Wiem, że to jak najgorzej świadczy o ogrodniku. I tak dobrze, że w ogóle zapamiętałam, ze to amsonia.

A teraz zakładanie ogrodu- to raczej nie ten typ, o którym piszesz.
Trudno im zrozumieć teorię gleboznawstwa. Ziemia to ziemia. Skoro chwast rośnie, to inne tez powinno. Druga sprawa to poziom ogólnej sprawności fizycznej. Wbicie łopaty, grabienie, otrzepywanie korzeni, to dla nich jakieś magiczne czynności.

Piwonie zaczynają.



Śniedki dają radę nawet w cieniu.




Kukliki jeszcze dają radę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:45, 18 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Pszczelarnia napisał(a)
Na co jest siarczan potasu przy bukszpanach?

Mój trawnik wygląda jak w lipcu - i nawet drobny deszczyk go nie ratuje. Jakby mu notorycznie brakowało wody ... . Suche płaty tu i tam. Dziwne.



Siarczan potasu stosuje się wtedy, kiedy bukszpany mają symptomy niedożywienia. Rudzieją i smętnie wyglądają.
Swoim zapodaję malutka garstkę na początku wegetacji. Zwłaszcza tym, które rosną w mniej korzystnych warunkach.

Te pod brzozami podsypałam. Derenie dostały obornik. Kilka razy je podlewałam, ale wyraźnie widać, że stanowisko pod brzozami im nie służy.





Trawnik jeszcze dwa tygodnie temu w ogóle nie rósł. Nawóz, który sypałam po ruszeniu wegetacji nie zadziałał, bo w kwietniu ani razu nie padało. Kiepsko to wyglądało. W ubiegły tygodniu popadało solidnie,wcześniej nawiozłam trawnik Yarą Milą i wreszcie trawa zaczęła rosnąć. Zazieleniło się i zgęstniało.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Helen 21:50, 18 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8353
Acham i ocham nad Twoim ogrodem. Bardzo dopieszczona każda rabatka.
A kukliki pod drzewem faktycznie robią dobrą robotę i w takiej masie ładnie wyglądają.
____________________
Helen - Hortensjowo
antracyt 21:51, 18 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11731
Rzeczywiście piękny trawnik i kanciki idealne
Co to za ciemna piwonia?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Iwonka 21:52, 18 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Nie mogę się napatrzeć... Śliczna kompozycja ci wyszła.
Byłam z nożyczkami u moich brunner, ale żal mi się ich zrobiło, no nie miałam serca ścinać...
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies