Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród z rzeźbą 22:23, 26 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
mrokasia napisał(a)
Mam o tiarelkach bardzo dobre zdanie odkąd niedawno podzieliłam kwitnącą i nie tylko nie zdechła ale wręcz urosła w oczach! Normalnie niczym ta tawułka od Ciebie .


Prawda, że cudne roślinki? Co roku je pokazuję na ruderowej i dopiero w tym roku jakieś łaaał na tiarelki na forum. O co kaman?

U Ciebie cała mnogość a u mnie jeden jedyny Kwiatek Guernsey Cream


Ogród z rzeźbą 22:18, 26 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
Margerytka40 napisał(a)


Dzieki kochana za zdjęcia. Z tym ES to może ta pogoda w tym roku, wszystko jakoś tak dziwnie rośnie.
Nabyłam sobie tego klonika, plakietka B a klonik ES. Nóż w kieszeni się otwiera.
Anuś ja już nie wiem jak się zachwycać tak cudne to u Ciebie wszystko


Eee tam cudnie, patrz post wyżej. Swojego ES chyba będę przesadzać, ale teraz to już chyba do jesieni poczekam. Marnie mi tam rośnie, gdzie teraz jest.

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Z tego nowego derenia będziesz miała wielka pociechę. Ma olbrzymi potencjał.
A Montana u Ciebie tworzy zwartą kępkę, czy się rozłazi? Bo u mnie połowa jest zwarta, a połowa nie.


Haniu, montany mają u mnie zwarte kępy. Widać je fotkach postruderowej, kępki bliżej trawnika. Wielką kępę widać na fotce wyżej z rabatą podokienną - kępka w nóżkach patyka magnolii po lewej stronie to właśnie montana.

Zachwycają mnie te gałązki derenia I kwiatki trochę urosły.



Zieleń, drewno i antracyt 22:13, 26 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8611
Do góry
antracyt napisał(a)
Szkoda, że wieczory takie chłodne. Z chęcią posiedziałabym dłużej w ogrodzie i delektowała się zapachami . Zakwitły pierwsze maciejki


Ale szybko, Kiedy je wysiewałaś?
Zieleń, drewno i antracyt 22:11, 26 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13530
Do góry
Szkoda, że wieczory takie chłodne. Z chęcią posiedziałabym dłużej w ogrodzie i delektowała się zapachami . Zakwitły pierwsze maciejki

Ogród z rzeźbą 22:02, 26 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Pieję z zachwytu na dopieszczeniem ogrodu


Sylwuś, nie piej, bo on wcale nie jest dopieszczony, w wiecznej budowie i zarazem przebudowie

Chociażby tutaj: strasznie denerwuje mnie łysy płot o tej porze, tam są hortensje, akurat teraz przycięte więc płot łysy. Na rabacie przytarasowej pomarniały róże, padła wiśnia umbra, wszystko do przeróbki, aż mi się nie chce tam patrzeć. Aktualnie trwa bajzel z tworzeniem rabaty pod małym domkiem i przeniesieniem nań Lady.
No i się w niedzielę poryczałam, bo magnolię po dziadku (tę pod którą siedzi Lady) już z korzeni powycinałam, wystarczy tylko silnie pchnąć i będzie po niej.
I jak już jest "po ptakach" to mi przyszło do głowy rozwiązanie, że byłby i wilk syty i owca cała. Za późno. Mam nadzieję, że dziadek tam z góry jakiegoś przekleństwa na mnie nie ześle.
Jordanowa jak widać wcale tak piknie, ślicznie nie wygląda. Drugiej strony działki to nawet nie pokazuję, bo tam to dopiero jest sajgon. Ale pokażę, kiedyś.

Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 21:53, 26 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 885
Do góry
effka napisał(a)
Osłaniamy się bambusem Nie super szczelnie ale jednak prywatność będzie


Cześć Ewo,
Niegłupi pomysł z tą matą chyba zgapię pomysł od Ciebie
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:45, 26 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89774
Do góry



Ogródkowe perypetie:) 21:42, 26 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
abiko napisał(a)
zmieniłam krzesło.. wreszcie

i polujemy
Rododendrony masz pięknie kwitnące, moje straszne mizeroty. Muszę je przesadzić.
Podobają mi się w Twoim oczku rośliny rośliny. Jaką głębokość ma Twoje oczko? Muszę coś zmienić w mojej kałuży, bo ciągle zielenieją mi kamyczki i woda. Nie mam siły na wymianę wody dwa razy w tygodniu, a nie chcę zostawić ptactwa bez wody.
Ogród z rzeźbą 21:40, 26 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
inka74 napisał(a)
Gdzie wsadziłaś w końcu Sunsation? W sumie to tylko dzięki tobie ja też ją mam i się zachwycam.


No tu jej wymyśliłam miejsce zimową porą. To ten patyk po lewej stronie. Nic lepszego na razie nie wydumałam.


Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:38, 26 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89774
Do góry



Ogród z rzeźbą 21:35, 26 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
Zana napisał(a)


Asiu, mam obydwa.

Brilantissimum





Wiosną ładnie świeci, potem robi się bardziej zielony.



A Esk Sunset jakiś w tym roku jak nie on. Powinien wpadać bardziej w róż/pomarańcz, a jakiś taki bladawy jest




Dzieki kochana za zdjęcia. Z tym ES to może ta pogoda w tym roku, wszystko jakoś tak dziwnie rośnie.
Nabyłam sobie tego klonika, plakietka B a klonik ES. Nóż w kieszeni się otwiera.
Anuś ja już nie wiem jak się zachwycać tak cudne to u Ciebie wszystko
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:35, 26 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89774
Do góry



Akcja reanimacja -zmiany w ogrodzie czas zacząć 21:34, 26 maj 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1704
Do góry
makadamia napisał(a)
Ja ciągle czekam na porządny plan, bo ta altana i basen to na pewno nie mają takich wymiarów jak na obecnym rysunku

A chciałabym coś pokombinować ciekawego przy tej altanie, bo co ma stać taka samotna na tym wielgachnym trawniku

Asiu sam basen ma 4,27 m średnicy a to koło betonowe ma 5m średnicy więc jest dość spore
A altanka ma też ok 4m średnicy więc następny kolos
I robi się tam ciasnawo na planie wygląda jak bezludna wyspa a tu du...a może ta fotka trochę pomoże to widok z placyku pod basen
ale na niej burdello widać

Dębowe zakątki 21:33, 26 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24697
Do góry
BasiaLT napisał(a)

No taka sobie malutka... niejedna szkółka tyle nie ma. Aniu jesteś zdecydowanie za bardzo skromna.

No taka sobie ta moja hostowa kolekcja.Do iluś tysięcy odmian to moja mała.
ale mnie cieszy


Hosta Paradise Glory

funkia Twilight a po prawej stronie hosta francee

Funkia Earth Angel

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:30, 26 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89774
Do góry





Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:25, 26 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89774
Do góry
W drugiej też się coś zaczyna




Między brzozami 21:24, 26 maj 2020


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Do góry
Magnolia w tym roku zakwitła naprawdę pięknie miała 7 dużych kwiatów




Niezapominajki też dają czadu już chyba 3 tydzień


Katalpa - Catalpa 21:24, 26 maj 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
w gotowości do zapuszczenia czupryny, teraz chyba zostawię tylko pąki na wierzchołkach

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:20, 26 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89774
Do góry



Między brzozami 21:20, 26 maj 2020


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Do góry
Roślinki od TAR w końcu ruszyły chwastów na ścieżkach w warzywnym nie wdać


Za domkiem chłopaków po deszczach rośliny też dostały kopa


nawet Tiarella zaczęła kwitnąć
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies