Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Mały ogród w wielkim mieście - metamorfoza 02:42, 26 maj 2020

Dołączył: 04 maj 2020
Posty: 124
Do góry
Zdjęć ciąg dalszy. Musiałam wejść na domek z maluchem i stwierdziłam, że stamtąd dobrze widać.
Rabata ([powiedzmy, że można to tak nazwać) po zachodniej stronie, resztki trawnika.


I druga część, po wschodniej stronie. Wszystko tymczasowe poza czereśnią wsadzoną przez nas w zeszłym roku. W tle tam już widać bramę i ulicę. Nie ma tego na planie

Mały ogród w wielkim mieście - metamorfoza 02:34, 26 maj 2020

Dołączył: 04 maj 2020
Posty: 124
Do góry
abiko napisał(a)
A ja tak zapytam z ciekawości jaki styl ogrodu byś chciała? Bo że dużo pracy przed Tobą to już wiadomo


Cześć, miło, że się odezwałaś.
Nie wiem, jak się określa style. Elegancki, rustykalny, wiejski, jakie jeszcze są?
Lubię swobodę i naturalność.

Uwielbiam rośliny z drobnymi kwiatami. Nie pałam zachwytem do róż, choć rozumiem, że można je uwielbiać.

Zachwyca mnie porządek pod pozorem chaosu czyli nieregularne asymetryczne kompozycje, w których wsystko ze sobą współgra.

Nie przepadam (może na razie) za korą i żwirkiem. Mam czwórkę ruchliwych dzieci. Mam wrażenie, że żwirek i kora byłyby wszędzie.

Lubię kompozycje z samych liści w różnych kolorach i odcieniach.
W ogóle kolory są dla mnie ważne, jeśli się zgrywają czy odpowiednio kontrastują to moje poczucie estetyki łka ze wzruszenia.

Z kwiatów zachwyca mnie np. taka rabata i kolorystycznie i kompozycyjnie.


Podobają mi się ogrody z zakamarkami, z pergolami, pnącymi roślinami. Mój jest nieduży, na razie taki odkryty. Chciałabym stworzyć w nim takie miejsce okryte z trzech stron, w którym można usiąść, wręcz schować się (oczywiście - przed dziećmi ) i pobyć samemu.

Lubię obserwować ptaki, więc myślę też, jak je zaprosić do ogrodu. Właściwie - jak ich nie wyprosić, bo jest ich dużo. Zakładają gniazda na dużym drzewie, w bluszczu.

W ogrodzie musi być miejsce dla wszystkich, więc jest piaskownica, huśtawki i domek na drzewie dla dzieci. Potrzebne jeszcze coś do ćwiczenia zwisów. Dla rodziców taras, hamak i wspomniany wyżej zaciszny kącik z pięknym widokiem, leżakiem i stoliczkiem na herbatę.

Co jeszcze muszę określić przed komponowaniem rabat?

W Kruklandii 02:06, 26 maj 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42875
Do góry
Tu trochę bardziej aktualne fotki, ale mało mam. Pogoda nas ostatnio nie rozpieszcza...







Ktoś chciał tradescant Tu na podporach są dwie






I tyle.

Fajnie wrócić
Kolorowy ogród do kapitalnego remontu 01:47, 26 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Do góry
Kolorowy ogród do kapitalnego remontu 01:44, 26 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Do góry
Kolorowy ogród do kapitalnego remontu 01:37, 26 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Do góry
Carpinus - graby i trawy nad jeziorem 01:33, 26 maj 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42875
Do góry
Magda70 napisał(a)
Trawa wschodzi powoli..





łooo!!!! czadersko!

Wracam żeby podmałpować
Kolorowy ogród do kapitalnego remontu 01:29, 26 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Do góry
W Kruklandii 01:26, 26 maj 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42875
Do góry
Ano zmiany

Dzisiaj tak na szybko.... ale wkrótce postaram się dorzucić fotek.







Kolorowy ogród do kapitalnego remontu 01:22, 26 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Do góry
Kolorowy ogród do kapitalnego remontu 01:15, 26 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Do góry
Kolorowy ogród do kapitalnego remontu 01:05, 26 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Do góry
Kolorowy ogród do kapitalnego remontu 00:58, 26 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Do góry
Kolorowy ogród do kapitalnego remontu 00:49, 26 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Do góry
Takie znalezisko w likwidowanych walcach, w jednym na dnie było ich 46 sztuk. Coś ochydnego
Kolorowy ogród do kapitalnego remontu 00:42, 26 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Do góry
Trochę zrębek mi przybyło. Będzie czym przykrywać grządki


Przerwa na kawę... 23:34, 25 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
mrokasia napisał(a)
Zwariować z Wami można, płynnie przeszły od czesania stipy do czesania reniferowych skór.
hehe oj tam, oj tam. Dla ciebie moje stipy po podziale z bliska.
Przerwa na kawę... 23:30, 25 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Krzewuszka się rozkręca. Coroczne cięcie daje dobry efekt. To 7 lub 8-letnie krzaczki.


Kaliny kwitną nadal - Roseum i Kilimandżaro.
Przerwa na kawę... 23:25, 25 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Capić nie capi, kolor ładny ale kłaki faktycznie nie do opanowania. Może lakierem potraktuję? ))

A z ogrodowych rzeczy. Skończyłam sprzątać następną rabatę. Jutro zielone wybierają więc trzeba było się sprężyć.

Magnolia Sunsation mnie zachwyca. Jeszcze 9 kwiatów będzie.
Znowu na wsi 23:24, 25 maj 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Do góry
Joku napisał(a)
W tym roku nie tylko róże szaleją, bodziszek Rosemoor też zaszalał . Niestety, już przekwitł.





Joku napisał(a)
Alinko, czy bodziszek Rosemoor powtarza u ciebie kwitnienie albo dłużej kwitnie? Mam go, ale jakoś nie zachwyca długością kwitnienia.


Witaj Jolu, odgrzebałam stare posty Powiedz proszę jak długo standardowo kwitnie u Ciebie bodziszek Rosemoor?
W moim małym ogródeczku - Dorota 23:21, 25 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
basia3012 napisał(a)
Dorotko, dawno u Ciebie nie byłam. Nadrobiłam dzisiaj wszystko. Bardzo ładnie Ci wszystko kwitnie. A altana przepiękna. Bardzo pasują te surfinie do host. W tej bieli jest super.
Przy altanie mam dość stonowane kolory, takie uspakajające. Za to dalsza perspektywa bije po oczach.




Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies