Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Carpinus - graby i trawy nad jeziorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Carpinus - graby i trawy nad jeziorem

Magda70 09:03, 25 maj 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
amatorodniczka napisał(a)
Piękny ten ogród masz Podoba mi się
Klonik fajny, graby miodzio, bergenia też mi się podoba
Ah wszystko..

Żywopłot z grabu szybko rośnie? Jak wysokie sadzonki sadziłaś?
Zastanawiamy się czy nie wymienić smaragdów na coś innego bo kiepsko nam idą..


Dziękuję Weroniko

Grab szybko rośnie. sadziłam takie ok 40-50 cm sadzonki.
Na jednym zdjęciu nawet widać sadzone teraz wiosną sadzonki jeszcze nizsze...ok 20-25 cm

Ja w domu wymienię thuje zwykłą na cisy. Kupilam sadzonki, posadzę w przechowalniku i będę przycinać a za 2 lata planuję zrobić akcje: podmianka
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Anda 13:37, 25 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Slicznie masz. Jablonka na sznurach swietnie wygląda. Bardzo lubię żywopłoty grabowe

Domek świetny. Moje doświadczenie jest takie, że najlepiej zasiedlane są suche stanowiska, tzn. tam, gdzie deszcz nie napada.
Teraz trzymamy kciuki za zasiedlenie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Magda70 14:53, 25 maj 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Anda napisał(a)
Slicznie masz. Jablonka na sznurach swietnie wygląda. Bardzo lubię żywopłoty grabowe

Domek świetny. Moje doświadczenie jest takie, że najlepiej zasiedlane są suche stanowiska, tzn. tam, gdzie deszcz nie napada.
Teraz trzymamy kciuki za zasiedlenie


Dzięki Anda
Domek to prezent dla mamy na jej święto jutrzejsze. Ona bedzie się starać aby szybko się zasiedlił
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
basik 17:48, 25 maj 2020

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 64
Magda, ślicznie macie i ten rabarbar taki nieoczywisty. Super.
Jak sądziłaś graby takie malutkie (czyli patyczki jak js), to kiedy je pierwszy raz po posadzeniu trzeba przyciąć? I o ile? 1/3 czy np.30cm od ziemi?
____________________
Basia nowocześnie,ale trochę romantycznie...chciałabym
beta 19:42, 25 maj 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Magda70 napisał(a)


Dzięki Anda
Domek to prezent dla mamy na jej święto jutrzejsze. Ona bedzie się starać aby szybko się zasiedlił


bedzie jej się podobał...super pomysł
a ty wiesz, ze ja niedługo urodziny mam?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Juzia 01:33, 26 maj 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38576
Magda70 napisał(a)
Trawa wschodzi powoli..





łooo!!!! czadersko!

Wracam żeby podmałpować
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Magda70 08:13, 26 maj 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
basik napisał(a)
Magda, ślicznie macie i ten rabarbar taki nieoczywisty. Super.
Jak sądziłaś graby takie malutkie (czyli patyczki jak js), to kiedy je pierwszy raz po posadzeniu trzeba przyciąć? I o ile? 1/3 czy np.30cm od ziemi?


Wiesz co, cięłam je tak właśnie coś ok 1/3 krzaczka. Potem szybko się zagęszczają. U mnie kilka wypadło bo albo sama złamała wężem albo turkuć podjadek zeżarł. Ale teraz już jest co raz lepiej. Grab rośnie jak chwast
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 08:14, 26 maj 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
beta napisał(a)


bedzie jej się podobał...super pomysł
a ty wiesz, ze ja niedługo urodziny mam?


Ta? Mam się czuć zaproszona? I przyjść z prezentem? Daj mi tylko z tydzień wcześniej znać
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 08:14, 26 maj 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Juzia napisał(a)


łooo!!!! czadersko!

Wracam żeby podmałpować


Wszelki duch....Ty tu wróciłaś? Fajnie
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Juzia 10:07, 26 maj 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38576
Magda70 napisał(a)


Wszelki duch....Ty tu wróciłaś? Fajnie


No patrz.... zatęskniłam
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies