Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

Gocha 10:47, 25 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
paniprzyroda napisał(a)
Szkoda, że buksy wyleciały. U mnie też jest ich sporo, ale na razie cisza.
O siewki ciemiernikowe dbaj, aby nie przesychały. Zrobiłam kilkanaście doniczek w ub. roku o tej porze i wszystkie mi zmarniały, prawdopodobnie miały za sucho, chociaż podlewałam. Może gdybym je zadołowała z doniczkami to byłoby dobrze. Natomiast na próbę zrobiłam dwie doniczki ( po kilka siewek do jednej) i zadołowałam na zimę. Przetrwały, wczesną wiosną wysadziłam je na docelowe miejsce i rosną. Piszę tak, bo szkoda byłoby Twojej pracy. Kolorowe donice super. Pozdrawiam.


Mariolka ja już praktycznie nie mam bukszpanów, wszystkie są już zjedzone tylko jeszcze nie wszystkie sa wykopane. Jurek sukcesywnie je usuwa ale to ciężka praca. Te duże kule to muszą razem z Jaśkiem wykopywać. Ciemierniki jakoś daja sobie radę na razie. Nie ma upałów to nie przesychają. Mam nadzieje że trochę mi się utrzyma i rozrośnie.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 10:52, 25 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
dominka napisał(a)




Podziwiam,
Co Ci rośnie w słomie??
Zielony jarmuż to tak, ale bordowy pierwsze widzę
Piękną masz wionę.


Aga słomę mam tylko do wykładania żeby nie rosły chwasty a na zimę grzędy były też przykryte słomą właśnie od chwastów i żeby wilgoć się utrzymywała. Teraz grzędy mam przykryte zrębkami.
W tamtym roku takie miałam nasiona jarmużu zielony i bordowy , teraz jeszcze nie wysiałam. Mam nadzieję że jeszcze nie jest za późno. Przecież jarmuż się je w zimie.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 10:54, 25 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
katel napisał(a)
Gosiu kolekcja ciemiernikowa imponująca . Pozdrawiam


Kasiu fajna jest ale ona cieszy najbardziej wczesną wiosną. Teraz są ładne bo mają łądne liście i chwasty pod nimi nie maja szans. Buziaki
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 11:02, 25 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
mirkaka napisał(a)
Ciemierniki piękne, też mam mnóstwo siewek ale póki co zostawiam, nie przesadzam. Chyba bezpieczniej przesadzać jest bliżej jesieni, zawsze jest bardziej mokro.
Jarmuż masz taki wielki całą zimę?

Obwódki możesz zrobić z ciemierników, są zimozielone, zwarte i dość sztywne

Moje buksy nie mają ćmy ale chorują na grzyba, też mam już tego dosyć, kilka kul już wywaliłam, zostało kilka ale też już widzę że chore. Najlepiej tak jak Ty, ostro i definitywnie zadziałać Moje teraz zaatakowane mszycą Znów trzeba robić jakiś oprysk, nie znoszę tego


Mirka siewek nie chcę więcej więc od tamtego roku wycinam przekwitnięte kwiatostany. Pierwszy raz zagospodarowuję siewki i zobaczę jak mi to wyjdzie. Może jakieś się rozrosną.
Z jarmużu korzystałam w zimie , brałam go do koktajli, Był całkiem spory. Jak zakwitł na wiosne to zaraz go usunęłam bo moż i nawet ładnie wyglądał ale potrzebowałam miejsce na inne warzywka.
Bukszpany sukcesywnie są wykopywane i palone. Nie mam już żadnych zdrowych. Nie mam do nich sentymentu. Nawet łatwo się z nimi rozstaję. Dobrze że nie płaciłam za nie dużych pieniędzy to mi łatwiej się z tym pogodzić.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 11:12, 25 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
vita napisał(a)
Walczę jeszcze o bukszpany, sporo mnie to kosztuje. Coraz częściej mam pokusę wywalić. A o ciemiernikach napiszę rzecz niepopularną. Są zbyt ekspansywne. I trudno zagospodarować masę starych, porażonych grzybem liści. Ja zaczynam wycinać nasienniki po kwitnieniu. Masakra ile siewek.
Pokaż coś Gosia

Vita ja już nie walczę o bukszpany. Wszystkie już są zjedzone tylko trzeba je sukcesywnie usuwać.
Ciemiernikom usuwam na wiosnę wszystkie liście stare i je palę. Przekwitłe kwiaty już od tamtego roku usuwam bo nie chcę więcej siewek. Nowe liście wyrastają ładne i całe lato a właściwie i zimę zdobią. Chwasty pod nimi nie rosną jak już się ładnie rozrosną. Także u mnie się sprawdzają i ja je lubię. Ale rozumiem że zdania na ich temat mogą być różne.
Mam mnóstwo porobionych zdjęć ale strasznie kiepski mam internet i nie chcą wchodzić. Może w nocy powstawiam.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
dominka 23:44, 25 maj 2020


Dołączył: 21 sie 2014
Posty: 598
Gosia, jarmuż nawet pięknie wygląda późną jesienią i zimą. Wszystkie warzywa sprzątnięto a on króluje sztywny i zielony
____________________
Aga- Zielony AZYL
Gocha 23:52, 25 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
dominka napisał(a)
Gosia, jarmuż nawet pięknie wygląda późną jesienią i zimą. Wszystkie warzywa sprzątnięto a on króluje sztywny i zielony


Aga masz rację, wygląda bardzo ładnie i można z niego korzystać przez całą zimę.
Jeszcze nie wysiałam go ale jest czas. Mam 3 odmiany i po trochę każdej wysieję. Mam nadzieję że będą rosły.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 00:42, 26 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Trochę zrębek mi przybyło. Będzie czym przykrywać grządki


____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 00:49, 26 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Takie znalezisko w likwidowanych walcach, w jednym na dnie było ich 46 sztuk. Coś ochydnego
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 00:58, 26 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies