Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

basia3012 22:03, 25 maj 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9482
Dorotko, dawno u Ciebie nie byłam. Nadrobiłam dzisiaj wszystko. Bardzo ładnie Ci wszystko kwitnie. A altana przepiękna. Bardzo pasują te surfinie do host. W tej bieli jest super.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Dorota123 22:29, 25 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Basieksp napisał(a)


Orliki cudne, łubin i maki, ja na moje maki muszę jeszcze poczekać, a orliki u mnie dopiero zaczynają Pozdrawiam
Doczekasz się, u mnie piaskowa ziemia to może dlatego szybciej zakwitają rośliny. Szybciej się nagrzewa.
Pozdrawiam




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 22:40, 25 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
oliwka napisał(a)
Dorotko właśnie wpadłam do ciebie wprost z wycieczki w góry:0) po prostu niesamowite są te orliki!. Te granatowe z blado niebieskimi końcówkami są obłędne!!!!!!
Jestem pod wrażeniem wykonanych donic. Mają ładny kształt. Zdolnością z Ciebie. Czy używasz do ich wykonania zwykłego betonu?
I jeszcze zwróciłam uwagę na przeciwnej urody kompozycje koło altany. Wszystko przepięknie skomponowane wraz z światłem wieczorem wygląda bajecznie :0)
Widziałam zwiastuny z wyprawy Fajnie , że możecie tak sobie wędrować. Pięknem orlików tez jestem mile zaskoczona, na pewno wysieję jeszcze dwa kolory ciemnoróżowy z białym i niebieski z białym.
Do zrobienia donic używałam w równych proporcjach cement, piach i perlit. Nie wiem jak będzie z ich trwałością, ale ich ciężar skutecznie mnie zniechęca do robienia następnych.
Cieszę się, że Ci się spodobało moje miejsce relaksu.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 22:48, 25 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
abiko napisał(a)
Śliczne te orliki.. białe cudo.. zbierz nasionka jakbyś mogła.
Przypominam sobie, że już wysyłałam Ci nasiona tych białych orlików, nie wzeszły Ci? Na pewno wysyłałam razem z nasionami czerwonej cynii.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 22:54, 25 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Wiolka5_7 napisał(a)
Dorotko przepięknie masz w ogrodzie podoba mi się aranzcją wokół altany, te donice ,kompozycje...
No i w kolejnym ogrodzie zachwycam się pięknymi orlikami spodobały mi się w tym roku i w planie mam zakup

Pozdrawiam
Miło mi, że Ci się u mnie podoba. Orliki są bardzo fajne, szkoda, że tak krótko cieszą oczy, ale ich kształty i kolory są zaskakujące.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 23:00, 25 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Nowa12 napisał(a)
Piękny ten Twój maj .
Dziękuję, chyba w każdym ogrodzie maj pięknie wygląda. Uwielbiam tą świeżość w majowych roślinach.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 23:06, 25 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Milka napisał(a)
Cudownie, kwiecia moc. Orliki piękne wszystkie, jednak to świetna roślina i w zasadzie bezobsługowa. Łubiny tez cudowne
Ja bardzo lubię kwiaty, nie wystarczyły by mi same bukszpany i trawy. Orliki są bardzo fajne, ale jak dla mnie mają za dużą rozetę liści. Jeszcze nie zdążą zakwitnąć, a ja już wycinam im połowę ulistnienia, bo zagłuszają wszystko wokół siebie.
Kupiłam wiosną bordowe łubiny, ciekawe czy rzeczywiście tak zakwitną.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 23:15, 25 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
KasiaBawaria napisał(a)
Wycinasz orlikom takze liscie czy tylko przekwitle kwiaty?
Część liści wycinam zanim zdążą zakwitnąć orliki, po kwitnieniu muszę je ścinać całkiem, bo muszą odsłonić później kwitnące rośliny. Ja mam bardzo gęsto sadzone kwiatki, dosłownie jedno na drugim. W tej chwili nie ma już wejścia na rabaty, bo nie ma gdzie postawić stopy. W ten sposób nie pozwalam rosnąć chwastom. Liście obcinam nie tylko orlikom, ale np makom. Zaraz po kwitnieniu ścinam rośliny dość nisko, dlatego u mnie cały sezon są kwiatki na rabatach.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 23:21, 25 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
basia3012 napisał(a)
Dorotko, dawno u Ciebie nie byłam. Nadrobiłam dzisiaj wszystko. Bardzo ładnie Ci wszystko kwitnie. A altana przepiękna. Bardzo pasują te surfinie do host. W tej bieli jest super.
Przy altanie mam dość stonowane kolory, takie uspakajające. Za to dalsza perspektywa bije po oczach.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
KasiaBawaria 08:27, 26 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
I nie sciolkujesz niczym?Chce odejsc od kory i tylko wiosna sciolkowac kompostem a potem wlasnie by rosliny gesto rosly by chwasty nie rosly.
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies