Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

To tu- to tam- łopatkę mam ! 20:08, 25 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Gosiek33 napisał(a)
Ocet z wodą? Czekam na efekty

Sasanki puchatki


Do oprysku propionianem wapnia też dodaje się octu. Wygląda na to, że to uniwersalna substancja.
Sasanki są piękne, ale teraz nastał czas irysów syberyjskich.
Jedna z moich ulubionych roślin.Co roku na nie czekam.Bródkowych zostało niewiele. Brakuje już na nie miejsca. Zbyt krótko kwitną.






Sezon 2017 u Hanusi 20:07, 25 maj 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7845
Do góry
Basiu, Izabelko, dziękuję za odwiedziny, czas na nie jest niesprzyjający. Ogrodowe prace spiętrzone z uwagi na pogodowe zawirowania. Nie ma kiedy oglądać swoich ogrodowych pieszczoszków.

Będąc w ogrodzie muszę przejść się alejkami i kilka pstryków bzom zrobić. Bo moje maleństwo jeszcze za wiele do pokazu nie ma/2 kwiatostany zaledwie/ ierwiosnki za to jeszcze kwitną.
Zieleń, drewno i antracyt 20:06, 25 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13530
Do góry
U rodziców w ogrodzie znalazłam lilaka pasującego do Krasawicy
Podobno na starych ogródkach działkowych będą mieli jego sadzonkę dla mnie
Jak gdzieś wypatrzę do tego Katherine Havemeyer to uzyskam efekt o który mi chodziło


Kiedy robiłam zdjęcia jego gałązki przy Krasawicy, to kolor w ogóle nie odzwierciedla tego co na żywo. Trochę lepiej było jak przyłożyłam ją do Ottawskiego.
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 20:02, 25 maj 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 20:00, 25 maj 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Po deszczu wszystko cudnie odżywa
Ogród pod lasem 20:00, 25 maj 2020

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Do góry
i jeszcze

Ogród pod lasem 19:59, 25 maj 2020

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Do góry
Zamisujemy się na śmierć.A że talent mnie męczy to jeszcze





Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 19:59, 25 maj 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
W tym najpiękniejszym miesiącu, powolutku moja rewolucja remontowa dobiega końca Czas podziwiać ogród
Nasz przydomowy ogródek 19:58, 25 maj 2020


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11254
Do góry
Irenko dzięki. W warzywniku już coś startuje. Prawie codziennie podlewa to i rośnie.



Inne rośliny też odżyły



Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 19:56, 25 maj 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Waclaw napisał(a)
i donica i postument i perukowiec i .... wszystko - super


Dzięki
A dziś szklenie
Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 19:55, 25 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Tutaj konwalnik dokoła.



A pod ambrowcami żywopłociki cisowe.

Ania -Spełnione marzenie 19:54, 25 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4644
Do góry
Zakupy spożywcze w Biedronce






To tu- to tam- łopatkę mam ! 19:54, 25 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Johanka77 napisał(a)


Ślicznie zielono. Ja ostatnio też mam zwiększoną tolerancję na kurczakowatość nawet mi się limonka zaczyna podobać

A co to za srebrna bylina na ostatnim zdjęciu na przedzie rabaty?


Ta srebrna bylina to czyściec wełnisty, zwany też "króliczymi uszami". Idealna roślina na suche, słoneczne stanowisko. Na innych tez sobie radzi. Teraz się wypiętrza, bo formuje pęd kwiatowy.









A "kurczakowe" rośliny mogą być niebezpieczne wizualnie, jeśli pojawią się za blisko tych bordowoulistnionych. Te moje tawuły przez jakiś czas, za bardzo zgrzytają w duecie z perukowcem. W czerwcu już będzie lepiej. Poświęcam się, z uwagi na ich jesienne walory.

Na pozostałych rabatach "kurczaki" są symboliczne.








Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 19:54, 25 maj 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Katkak napisał(a)

I słusznie, po co się martwić na zapas.

Bedę walczyc o niego bo bo stanowi fajną ciemną plamę
Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 19:54, 25 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Ten górą, ten dołem, potem na odwrót. I jeszcze cięcie... jak to będzie?




Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 19:53, 25 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Początki żywopłotu węzłowego, już jest przycięty odpowiednio, ale nie zrobiłam jeszcze zdjęć. Mam jedynie robocze w trakcie wykonywania. Chłopakom trudno było się połapać.







Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 19:51, 25 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry



Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 19:50, 25 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Czarne grzybienie
Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 19:50, 25 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Przed wywiezieniem tulipanów. Druga fotka - sadzenie nad jeziorkiem.





Kielichowiec



Ania -Spełnione marzenie 19:50, 25 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4644
Do góry
A teraz Uwaga Hit .

Zamówiłam paulowiec omszały
Wysokość 60 - 80 cm .

A dostałam
Nawet nie 10 cm drzewko ,
W rozwalonej doniczce
Z rozsypaną ziemia,
Owszem opakowanie
( karton ) miał może 80 cm
Masakra ,
Roślinę przesadziłem
I niech rośnie biedulki
Nie wspomniałam jeszcze
O cenie 73 pln.



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies