Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Glina i zielsko 17:33, 10 maj 2025


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 13834
Do góry
Nasze boćki mają się dobrze.
Agatka prawie nie opuszcza gniazda a Jacek dba o rodzinę

Glina i zielsko 17:26, 10 maj 2025


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 13834
Do góry
Na rogach rabaty kortowej wbiliśmy pręty jako zabezpieczenie roślin podczas ciągania węży. Dziś dokupiłam buteleczki żeby te pręty zabezpieczyć i sobie krzywdy nie zrobić.


W przedogródku ładnie rozrósł się przewrotnie. Mam kilkanaście kęp z jednej sadzonki darowanej kiedyś przez Helen.

Obcięta „na Justyśkę” katalpa fajnie odrasta. Będzie gęściutka.



Miałam dziś robić dosypki kory i pielić ale pada deszczyk.
Glina i zielsko 17:17, 10 maj 2025


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 13834
Do góry








Donnicowy Buczek budzi się jako ostatni z moich drzew. Jest przeznaczony na niwaki.


Glina i zielsko 17:12, 10 maj 2025


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 13834
Do góry
Reszta ogrodu rośnie. Kwiatków coraz więcej.
Kwitną kukułki.
Orlików coraz więcej .
Krzewuszki pink popet i victoria to młodzianki całe w kwiatach.
Bodziszek max Fre też zaczyna kwitnienie







Glina i zielsko 17:07, 10 maj 2025


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 13834
Do góry
Nie mam zwyczaju sprawdzać prognoz.
Wstaje rano . Patrzę jaka pogoda i się odpowiednio ubieram. Pogoda to ostatnie co może mnie wkurzać martwić czy co tam jeszcze.


Przeszłam się dziś po ogrodzie.
Chyba był mrozik w nocy.
Oberwały tawułki i może jeszcze coś ale najbardziej grujeczniki . A pomiędzy nimi magnolia nietknięta.





Ogrodowe marzenie Mrokasi cz. II 17:02, 10 maj 2025


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21531
Do góry
Kasya napisał(a)

Pokaz
A one nie tak samo jak hicksi rosna ?


Stricta chyba bardziej zwarte, węższe są.

Miskantowa pustynia, w przyszłości tarasowy ogród na skarpie 16:49, 10 maj 2025


Dołączył: 24 mar 2021
Posty: 1519
Do góry
Wczorajszy zakup.
Moje malutkie hortensje kupione za 11 i 7 pln.
W sklepie były całkiem klapnięte ale to w końcu hortensja.
Liscie nie były zwiędnięte, tylko kwiaty.
Wrzuciłam je do wiadra z woda i nabrały wigoru.
Trafiły juz do większych donic z kwaśną ziemią.




Oczywiście noce będa spędzały w garazu.
Wystawienie ich od razu na cale dni i noce na zewnątrz, na pewno by sie im bardzo ńie spodobało.

Moj tarasik w tym roku w ogole moze byc hortensjowy.
W duzych donicach mam już trzy hortensje w wersjach mini.
Kupilam sadzonki z gołym korzeniem i już mają sporo listkow.
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 16:29, 10 maj 2025


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry

Piękny czas...
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 16:28, 10 maj 2025


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 16:27, 10 maj 2025


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Kasya napisał(a)
Widze ze masz sporo paproci
Ktore najlepiej poradzą sobie w cieniu

Jak las to i paprocie
Lubie je bardzo, tylko niestety kleszcze też...
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 16:25, 10 maj 2025


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 16:24, 10 maj 2025


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Miskantowa pustynia, w przyszłości tarasowy ogród na skarpie 16:24, 10 maj 2025


Dołączył: 24 mar 2021
Posty: 1519
Do góry
Dzisiejszy i wczorajszy „wykon”
Zabralam się za to bo boję się suszy.
Teraz bez problemu daje się usuwać tę darń, jeżeli przeschnie to będzie dramat.








Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 16:23, 10 maj 2025


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 16:22, 10 maj 2025


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 16:22, 10 maj 2025


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry

Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 16:21, 10 maj 2025


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 16:20, 10 maj 2025


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Alija napisał(a)
Kasiu, dzięki za wspaniały spacer po kwietniowym ogrodzie, jest pięknie.

dzięki Alicja, niestety spacery po forum na razie mi nie wychodzą ale postaram sie wrzucac co jakiś czas foty. A czas teraz magiczny
Wiejski ogród Magdy 16:08, 10 maj 2025


Dołączył: 24 mar 2021
Posty: 1519
Do góry
Ichigo napisał(a)
Gosia, Wioleta - wszystkie nasiona, jakie miałam, wysiałam do doniczek. Stratyfikowałam je wcześniej w lodówce. Wzeszły.



W poprzednim roku też wzeszły, ale potem zginęły. Nie doczekałam ani jednej rośliny. Kupiłam wtedy znowu nasiona i posadziłam je bezpośrednio w rabacie. Wydaje mi się, że teraz w tym miejscu rośnie kilka roślin podobnych do orlai, ale nie jestem pewna. Nigdy nie widziałam jej "na żywo". Takie koperkowe coś.


Nie pamiętam już jak wyglądała moja orlaya za młodu.

Teraz powinnaś ją hartować na powietrzu. Na poczatku trochę w ciągu dnia.
No i nie przelac. Chyba mniej szkody wyrządza krótkie przesuszenie.
Wiejski ogród Magdy 14:57, 10 maj 2025


Dołączył: 26 cze 2019
Posty: 905
Do góry
Orliki. Z posadzonych w zeszłym roku trzech sztuk przetrwał tylko jeden (te mniejsze dosadziłam teraz).



W ogóle doszłam do wniosku, że powinnam ograniczyć kupowanie roślin na Allegro. Kupiłam tam znowu nędzne, rachityczne sadzonki, które na zdjęciach oczywiście wyglądały wspaniale. Nie chce mi się bawić w odsyłanie.
Większe rośliny kupiłam później za połowę ich ceny na Zielonym Rynku.
Ale nie zawsze tak jest. Czasem rośliny są w porządku. Jak ta sosna górska Ophir, którą posadziłam w czwartek przy skalniaku.



Nie pierwszy raz kupiłam od tego sprzedawcy (swoją drogą szkółka z Przemyśla) i prawie zawsze jestem z zakupów zadowolona.
W marcu miałam np. taką sytuację, że kupiłam penstemony (od innego sprzedawcy) i szarotkę alpejską w doniczkach dwulitrowych. Sugerowałoby to, że rośliny te mają system korzeniowy rozwinięty na całą doniczkę. Nic bardziej mylnego. Przy sadzeniu okazało się, że korzenie są malutkie, rośliny wręcz wypadły z doniczek. Ponad połowę doniczki zajmowała czysta ziemia. Czyli zapłaciłam więcej za "większą roślinę", która w rzeczywistości była rozmiaru p9. Poczułam się oszukana, nie po raz pierwszy i pewnie nie ostatni.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies