Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród w remoncie 19:45, 23 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
Czy to jest klon Brilantissimum?

Mój ogrodowy pamiętnik 19:44, 23 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry





Pink Beauty.


Kwiaty we włosach 19:38, 23 maj 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry
Dla Hani.Postaram się o lepszą fotkę





Mój ogrodowy pamiętnik 19:35, 23 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Mam nadzieję, że po deszczu ale i przed deszczem bo u mnie już dawno nie padało.


Ogród bez reguł 19:33, 23 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
galgAsia napisał(a)
Moja ulubiona piękność - szałwia Love and Wishes


Jarzmianki


O Jezoooosie!!! Tydzień mnie nie było i po nadrobieniu Twojego wątku mam wrażenie, jakbym film przygodowy obejrzała!
No powiem Ci, że Tatulek murka nie żałował… Lej jak po bombie lotniczej!
Jestem pod wrażeniem i od razu mnie mniej plecy bolą, jak na poczynania Twojego Małżona patrzę…

Warzywniczka to Wam zaczynam zazdrościć. Te bym se sałatę na wyścigi pojadła… Ech, mama dała mi tydzień temu swojego szczypioru i doszłam do wniosku, że za rok muszę mieć swój…
Miejsce jest, trzeba tylko zagospodarować.

Miałam cytować Twoje czosnki, bo jak wiesz, uwielbiam… ale mam swoje A tak pięknych jarzmianek i szałwii niestety nie mam… Śliczne są!
Tej odmiany szałwii w ogóle nie znałam. Ona jednoroczna czy wieloletnia?
Dwa ogrody 19:30, 23 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
Rosi. Mży delikatnie.
Zasiliłam hortensje, póki jeszcze można sięgnąć pod krzak. Liście mają blade, a dużo roślin znów oberwało od oprysków na polach. Przebarwione mam ożanki, brunnery, róże i wiele innych. Ucierpiały najbardziej najmłodsze przyrosty.
Ostatnie przymrozki sięgnęły magnolię Elizabeth. Przymroziło jej liście. Reszta ok.
Wychodzę codziennie z psem na smyczy. Przeszło tydzień temu Tekila miała operację, jest dobrze, ale przez trzy miesiące rehabilitacja, nie może biegać. Przeprowadziliśmy ją do mnie, ale łapki jej się rozjeżdżały na podłodze. Wrócił dywan, stanęła niska zagroda w salonie z krzeseł, puf itp. Wytrzymam trzy miesiące?
Koniec maja, początek czerwca zawsze roją się pszczoły w pasiece nieopodal. W ub. roku opanowały prywatne wejście do leśniczówki, w tym przyleciały do mnie... zaanektowały komin na trzy doby.

To jeszcze nie wszystko... a maj taki piękny

Pisałam o brunnerach, że wycinam im kwiatostany po przekwitnięciu. Tak, ale tylko tam, gdzie rosną blisko brzegu i jest tłok na rabacie,
a tu nie ruszam, rosną na całej długości rabaty, za chwilę róże i hortensje zakryją je prawie zupełnie



tutaj też nie ruszam, jest ich dużo, tylko jeszcze niewielkie, wszystkie z siewek, takie zapchaj dziury
Ogród do odnowy 19:24, 23 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Gosiek33
napisał(a)

idąc za przykładem Gruszki przenikanie się rabat testuję



Wzorowo wyszedł Ci ten efekt ja zaprzepaściłam to przenikanie
Co to za niebieskości na drigim planie.
Działka prawie w Borach Tucholskich 19:21, 23 maj 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Gosia Białoboki częsty szczepione są zrazami z dolnych gałązek i wówczas mają bardzo nieregularny pokrój, dodatkowo młodzież ma swoje zawirowania






brzoza jaka jest każdy widzi






Ogród do odnowy 19:19, 23 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Gosiek33 napisał(a)



Jak gupia jakaś chodzę i kukliki uwieczniam










Ja też tak mam
Dwa ogrody 19:15, 23 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
paniprzyroda napisał(a)



Ta donica jest prze-cu-dow-na
Czym ją obsadzisz po bratkach? Czy one tak cały sezon mają tam miejscówkę?
A ilość doniczek - nawet po redukcji - powala
Pamiętajcie o ogrodach 19:13, 23 maj 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Do góry
U mnie też się rozpadało, w poniedziałek mają mi przywieźć przyczepę od traktora zrębków drzewnych z olchy , będzie ściółkowanie

krzewuszki




głóg


naparstnica
Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 19:12, 23 maj 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Do góry
Kasya napisał(a)
Dopiero dzisiaj zauważyłam jak pieknie pachnie



Cudo! U mnie wciąż w pąkach - nawet nie pamiętam, jaki mam kolor, kwitła tak dawno
Daj znać, jak długo trzyma się kwiat, kiedyś czytałam, że zaledwie parę dni Ale coś nie chce mi się wierzyć, żeby pąk, który rozwija się tyyyle tygodni, dawał kwiat na kilka dni.
Różanecznik - Rhododendron - prezentacje roślin 19:12, 23 maj 2020


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2582
Do góry
Monika83 napisał(a)
Bolesław Chrobry (Royal Lilac)

piękny
Ogród bez reguł 18:56, 23 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Czekamy...

Ogród bez reguł 18:53, 23 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
klon ściętolistny


klon ussuryjski


Przy okazji - coś mi podżera ussuryjskiego Kojarzę, że półkoliste wżery to opuchlaki...?
Do tej pory ich nie miałam...
Czy jest jakiś sposób, oprócz ręcznego zbierania nocą przy świetle czołówki?
Niestety, nie mam zdjęcia... Jakby było potrzebne, zrobię jutro...
Dwa ogrody 18:53, 23 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
Agania - pozdrawiam.
Yolka - miło Cię widzieć.
ElaS - Dziękuję. Ilość donic i pojemników trochę zmniejszona w stosunku do ub. roku. Za dużo ich jest wtedy, kiedy trzeba podlewać.
Urszulla - buki to moje ulubione drzewa. Nie lubię tylko na nich zdobniczki bukowej, a właśnie na ciemnych już się pojawiła.
Popcarol - z kurnikiem cisza, jeszcze trzeba podłoże przygotować. Ze szklarni większość sałaty zjedzona, jest delikatna i krucha. Pomidory kwitną. Dosadziłam bazylię grecką, udało mi się spotkać jej sadzonki.

Byłam u swojej pani rojnikowej w ub. tygodniu. Ludzi brak. Brak też towaru!!
Wyczyszczone wszystko, puste szklarnie, folie. Brak traw, rojników, bylin. Zostało tylko to, co jest w matecznikach. Byłam w szoku.
Trochę dalej kupiłam pelargonie ( moje jeszcze małe sadzonki ) wilczomlecz, troszkę ziółek.




obsadziłam największe donice


Małymi krokami-Ogród Wioli 18:49, 23 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 21779
Do góry
Palibinki pięknie kwitną i pachną ba odległość, to była dobra zmiana







Jeżówka się spieszy



Koniec
Moje miejsce na ziemi -początek 18:42, 23 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2927
Do góry
Dwie moje Juki mają coś takiego na liściach.... Co poradzicie
Ogród bez reguł 18:40, 23 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Moja ulubiona piękność - szałwia Love and Wishes


Jarzmianki
Sezon 2017 u Hanusi 18:39, 23 maj 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7845
Do góry
Ok, Goniu. Jeżeli będę wiedziała, to pomogę. Orliki dziękują, Twoje hosty też cudne są. Moje dopiero z ziemi wylazły.
Orliki cd.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies