Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje miejsce na ziemi -początek

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje miejsce na ziemi -początek

popcorn 10:00, 14 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Tak parzę na Twoje zdjęcia i jeszzce mi się nasunęło...

Spradź ile tego cienia tam masz tak naprawdę. Obserwuj to miejsce, na zdjęciu nie widac żeby tuje sasiada dawały cień? Gdyby było dużo cienia to jest mnóstwo roślin na cieniste rabaty.

Przygotuj sobie miejsce na rozmnażalnik. W półcieniu, blisko źródła wody, dobrze przerobiona ziemia z obornikiem, bez chwastów. I siej tam nasiona bylin, rozmnażaj rośliny które docelowo bedziesz sadzić na rabatach. Takie miejsce łatwiej ogarnąć.

Wstaw tutaj inspiracje co byś chciała miec, zobaczymy jakie to rośliny i jak szybko można mieć ich dużo
powodzenia bedę zaglądać!
____________________
Mój nowy ogródek
edi75 10:57, 14 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2056
popcorn napisał(a)
Tak parzę na Twoje zdjęcia i jeszzce mi się nasunęło...

Spradź ile tego cienia tam masz tak naprawdę. Obserwuj to miejsce, na zdjęciu nie widac żeby tuje sasiada dawały cień? Gdyby było dużo cienia to jest mnóstwo roślin na cieniste rabaty.

Przygotuj sobie miejsce na rozmnażalnik. W półcieniu, blisko źródła wody, dobrze przerobiona ziemia z obornikiem, bez chwastów. I siej tam nasiona bylin, rozmnażaj rośliny które docelowo bedziesz sadzić na rabatach. Takie miejsce łatwiej ogarnąć.

Wstaw tutaj inspiracje co byś chciała miec, zobaczymy jakie to rośliny i jak szybko można mieć ich dużo
powodzenia bedę zaglądać!


Co bym chciała..
Napewno tam gdzie sąsiad ma okna chciałabym drzewa może śliwa wiśniowa albo głóg dwuszyjkowy( podobna mi się tak jak u Anety) i tego chciałabym się trzymać.

z roślin co ciciałabym:
hortensje
Róże
Lawendy
trawy
Podoba mi się Kalina Kilimandżaro,jabłoń rajska..Co tam jeszcze?

____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Dominika11 12:15, 15 maj 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
zaglądam

ja cienia też nie widzę - wygląda na to, że smiało możesz zaplanować sliwy jak na Twojej wzorcowej fotce - wygląda na to, że wyda
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
sylwik69 16:26, 15 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
edi75 napisał(a)


Cały czas mam w głowie to...
Najbardziej martwi mnie jednak cień...Teraz już jest ta rabata zacienione przez tuje sąsiada a jeszcze jak ja dodam np wiśnie będzie cały czas cień

Edi to zdjęcie też wielokrotnie oglądałam i do niego wracałam...myśląc,ze kiedyś takie sobie kupię i po 3 latach mam!! na froncie 4 szt Nigry i na tyłach 3 szt Pissardii
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwia_slomc... 16:52, 15 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Czyli bardziej Cię ciągnie do uporządkowanej przestrzeni i powtórzeń, tego typu ogrody są ładne cały rok bo nie ma chaosu, ale jeśli chcesz by w sezonie dużo kwitło i dużo się działo to nie możesz się ograniczyć tylko do drzew, traw, hortensji i róż. Zwłaszcza, że trawy i hortensje późno startują
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
edi75 17:48, 15 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2056
sylwik69 napisał(a)

Edi to zdjęcie też wielokrotnie oglądałam i do niego wracałam...myśląc,ze kiedyś takie sobie kupię i po 3 latach mam!! na froncie 4 szt Nigry i na tyłach 3 szt Pissardii


Pokaz kochana fotke twioch sliw
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
edi75 17:51, 15 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2056
sylwia_slomczewska napisał(a)
Czyli bardziej Cię ciągnie do uporządkowanej przestrzeni i powtórzeń, tego typu ogrody są ładne cały rok bo nie ma chaosu, ale jeśli chcesz by w sezonie dużo kwitło i dużo się działo to nie możesz się ograniczyć tylko do drzew, traw, hortensji i róż. Zwłaszcza, że trawy i hortensje późno startują


Sylwia raczej tak..bardziej uporzadkowane rabaty.wiem własnie ze hortensjie i trawy sa pózno..Wiec doradzco by tu jeszcze fajnego wpleść
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
edi75 17:52, 15 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2056
Dominika11 napisał(a)
zaglądam

ja cienia też nie widzę - wygląda na to, że smiało możesz zaplanować sliwy jak na Twojej wzorcowej fotce - wygląda na to, że wyda


Mam taka nadzieje ze w koncu uda mi sie zrealizować plan
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Dominika11 12:43, 21 maj 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
ja mam 3 Pissardii, pod nimi berberysy thunberga i hortensje
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
edi75 18:42, 23 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2056
Dwie moje Juki mają coś takiego na liściach.... Co poradzicie
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies