Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Małymi krokami-Ogród Wioli 18:36, 23 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 21779
Do góry
Moja 6 -tygodniowa trawka miała dziś pierwsze strzyżenie

Zachwycam się ,bo to mój pierwszy praedziwy trawniczek
Przy kostce woda wypłukała witaminki....za 2. tyg. będzie jedzonko







Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój 18:22, 23 maj 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 986
Do góry
słuchajcie, mam problemowe miejsce z osłoną na skrzynkę gazową i śmietniki, którą sobie wymyśliłam kokornak nie wypalił - nie dał rady, nie ukorzenił się i nie ruszył po zimie.
Niestety jestem w tym miejscu skazana na doniczki wiszące lub postawione za skrzynką - miejsce widać na drugim zdjęciu.

Narazie powiesiłam zakupioną scaevole, kupiłam jej kwaśną ziemię, ma słoneczne miejsce - może da radę.
Pytanie - co mogę dać do donicy za skrzynkę gazową, żeby ładnie mi się pięło i docelowo cześciowo chociaż zasłoniło to naroże. Myślałam o róży New Dawn, ale w pojemniku? to chyba nierealne. Może wicokrzew japoński, który mam u siebie na płocie? ale on mi znowu łysieje dołem, a tego bym nie chciała w tym miejscu... POMOCY!



Ogród zapachów u Jasi 18:22, 23 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Poziomka napisał(a)


Nad tymi różnymi porami roku to ja jeszcze muszę trochę popracować




Znasz nazwy tych lilakow ?
Ogród zapachów u Jasi 18:22, 23 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Do góry
Basieksp napisał(a)
Ogród piękny, gąszcz roślin, wszystko fajnie dopasowane,tak swojsko, romantycznie bardzo mi się podobało Pozdrawiam


Basiu bardzo Ci dziękuję za tak miłą opinię.



Ogród zapachów u Jasi 18:15, 23 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Do góry
Gosiek33 napisał(a)
Obejrzałam i wzdycham. Choć byłyśmy w nieco innym czasie to zdecydowanie warto Twój ogród oglądać o różnych porach roku.


W jaki sposób otrzymuje pani taką zdrowotność roślin ... - lubię je

To kwintesencja Twojego ogrodu


Nad tymi różnymi porami roku to ja jeszcze muszę trochę popracować



Sezon 2017 u Hanusi 18:15, 23 maj 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7845
Do góry
Do 8 czerwca u mnie na skwar nie ma nadziei, więc się nie szykuję na wakacje. Dla mnie obojętnie co się w pogodzie wydarzy, byle co drugi dzień mogła być w ogrodzie, nigdzie nie wyjeżdżam.

Ale dziś udało się pobyć, i trochę zielsko przepłoszyć. Narazie w szklarni i na truskawkowej grządce. Pod truskawki poutykałam słomę po miskantach. Przydała się.
także trochę chwasty przytłumi.

Poza tym wszystko rośnie, oprócz róż. te zmrożone ledwie zipią. Następnym razem dostaną gnojówkę. Na inne rośliny nie patrzałam, nie było kiedy. Jak się uda, to może i jutro podobny wyskok, między jednym deszczem, a drugim. Wróciliśmy na minutę przed ulewą.

Kwitną azalie, floksy,i truskawki. Omieg kończy czarowanie, teraz na rabatach rządzą orliki.

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój 18:12, 23 maj 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 986
Do góry
zakupione energetyki zagospodarowane na tarasie

Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 18:12, 23 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Red pixie

Dark Purple

Agnes Smith

Palibin i Pink parfume

Helen

Afgański chyba
Ogród na balkonie 18:08, 23 maj 2020


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 5725
Do góry
Dziesiejsze zakupy. Hortensje bukietowe w odmianach, tawuła japońska 'Golden Princesse' i turzyca.
Ogródek Ewy 18:07, 23 maj 2020


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10548
Do góry
Bziki i inne kwitną i cieszą oko.



A tym czasem, na balkonie mojego taty....
Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 18:07, 23 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry

Ogród zapachów u Jasi 18:03, 23 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Do góry
ryska napisał(a)
Fantastyczny ogród i odcinek.
Niedościgniony wzór.
Gratuluję
A ja czuję się dziś jak wtedy, gdy odkryłam Twój wątek.
Jestem zachwycona, bo to był raj dla oczu.


Renato dziękuję za te miłe słowa. Jestem ciekawa co powiesz jeśli kiedyś do mnie zawitasz w realu



Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 18:03, 23 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Dopiero dzisiaj zauważyłam jak pieknie pachnie

Mój ogrodowy pamiętnik 18:01, 23 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Nowa12 napisał(a)


Wysłałam priva . Lustro i lampy w tym samym sklepie internetowym.
U mnie światła nie brakuje .





Dzięki wielkie, już zaglądałam, może zdecyduje się na kupno
Pięknie wygląda taki oświetlony ogród, cudo
Ogród do odnowy 18:00, 23 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Gosiek33 napisał(a)


Na kwiatowe za długie raczej. Nic innego nie widzę

A liście jyz są ?
U mnie tak wyglada
Ogród zapachów u Jasi 17:55, 23 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Do góry
Joku napisał(a)
Również obejrzałam twój ogród z przyjemnością i zaciekawieniem. Jedyny w swoim rodzaju i jakże odmienny od mody ogrodowej panującej nam przez ostatnich kilkadziesiąt lat. Niesamowita bujność roślin, okazy rozrośnięte wieloletnie. Piękne pnącza otulające budynki. I ta przywarka pnąca się po studni. I Ty wśród kwiecia. Achhhh .


Jolu może dlatego, że ogród został dostosowany do istniejących warunków, a nie w oderwaniu od nich. Czasami to co się wydaję wadą można przekształcić w zaletę.
W programie pokazano głównie część ogrodu, która jest umiejscowiona wśród zabudowań, jest jeszcze druga część dalsza poza zabudowaniami , którą pokazuję na zdjęciach sierpniowo-wrześniowych - z drugim symetrycznym warzywnikiem i rabatą płomienistą.
I tak np. trawnik w drugiej części jest koszony systematycznie natomiast w pierwszej
wtedy gdy trawa chce zakwitnąć (pyłki traw to mój wróg) lub trawa robi się zbyt wysoka i miałabym problemy z późniejszym koszeniem.
Wyjątkiem są okresy suszy, wtedy w drugiej części rzadziej koszę.





Ogród na glinie 17:53, 23 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
Malgosik napisał(a)

Energetycznie, fajnie i masz tak plamami posadzone, tak jak bym chciała u siebie
Różanecznik - Rhododendron - prezentacje roślin 17:52, 23 maj 2020


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 4264
Do góry
Bolesław Chrobry (Royal Lilac)
Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 17:50, 23 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Małe zakupy, kanny

Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 17:49, 23 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Na koniec buksy, które prawie wykopałam po zeszłorocznym grzybie, pięknie się w tym roku odbudowują


Temu jeszcze troszkę zostało ale nie poddaje się
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies