Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Jola_M 22:24, 21 maj 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Ewcia dziękuję, wiedziałam że będziesz wiedzieć, buziaki
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 18:09, 22 maj 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
To jeszcze jedno pytanko, bo takie coś do mnie przywedrowalo i mieszka w cieniu przy barwinkach. Nie wywalam, bo bardzo mnie się podoba. Ktoś coś? Z góry dziękuję.

____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Mgduska 22:19, 22 maj 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Jola_M napisał(a)


będziesz przelotem - przyjeżdżaj - pokażę Ci te krajobrazy na żywo, warto! zapraszam serdecznie - można nocować, jest u mnie miejsce buziaki

Bardzo Ci dziękuję, kochana jesteś
Ale za szybko się mnie nie spodziewaj, to jednak całkiem drugi koniec kraju...
Ślicznie masz w ogrodzie. Na rabatę pod płotem ja bym ukradła trochę centymetrów trawnikowi
____________________
Sałatka pokrzywowa
Jola_M 12:08, 23 maj 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Mgduska napisał(a)

Bardzo Ci dziękuję, kochana jesteś
Ale za szybko się mnie nie spodziewaj, to jednak całkiem drugi koniec kraju...
Ślicznie masz w ogrodzie. Na rabatę pod płotem ja bym ukradła trochę centymetrów trawnikowi


Moja droga, zaproszenie uznaj za zawsze aktualne ja mam w najbliższej rodzinie samych ignorantów ogrodowych, więc ogrodowo zakręcony gość zawsze jest mile widziany A poza tym mam jeszcze jeden łakomy kąsek w bliskiej okolicy, czyli Arboretum w Wojsławicach. Szczególnie spodobałyby Ci się rabaty bylinowo-trawiasto-różane założone przez studentów na południowym stoku wzgórza. Każda z innym kolorem przewodnim naprawdę super

A rabatę pod płotem sukcesywnie powiększam przy okazji równania kancików od jesieni za każdym razem urywam po 10cm, a na koniec wezmę jeszcze z pół metra jak będzie maszyna do zrywania darni mam nadzieję, że 1,5 - 2m będzie do przewalczenia, ehhh
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 12:09, 23 maj 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
PS. w najbliższych tygodniach montujemy z mężem własnymi "ręcami" nawodnienie ogrodu wodą deszczową z naszej studni chłonnej. Życzcie nam powodzenia - bo jak widzę te ilości rur, rurek i zaworów to mi się słabo robi
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 18:12, 23 maj 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
zakupione energetyki zagospodarowane na tarasie

____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 18:22, 23 maj 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
słuchajcie, mam problemowe miejsce z osłoną na skrzynkę gazową i śmietniki, którą sobie wymyśliłam kokornak nie wypalił - nie dał rady, nie ukorzenił się i nie ruszył po zimie.
Niestety jestem w tym miejscu skazana na doniczki wiszące lub postawione za skrzynką - miejsce widać na drugim zdjęciu.

Narazie powiesiłam zakupioną scaevole, kupiłam jej kwaśną ziemię, ma słoneczne miejsce - może da radę.
Pytanie - co mogę dać do donicy za skrzynkę gazową, żeby ładnie mi się pięło i docelowo cześciowo chociaż zasłoniło to naroże. Myślałam o róży New Dawn, ale w pojemniku? to chyba nierealne. Może wicokrzew japoński, który mam u siebie na płocie? ale on mi znowu łysieje dołem, a tego bym nie chciała w tym miejscu... POMOCY!



____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Mgduska 19:04, 23 maj 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
New Dawn to wielki kolczasty potwór w każdym razie. Słonecznie tam jest i sucho? Jaka wystawa? Czy może bluszcz dałby radę - jest wąziutki, a wygląda zawsze elegancko...
Osłona jest piękna, pokazałam mężowi, jak można ładnie osłonić te paskudne skrzynki, ja mam u siebie dodatkowo podwójną elektryczną i zamierzam posadzić jakiś krzaczor przed nimi.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Jola_M 19:29, 23 maj 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Mgduska napisał(a)
New Dawn to wielki kolczasty potwór w każdym razie. Słonecznie tam jest i sucho? Jaka wystawa? Czy może bluszcz dałby radę - jest wąziutki, a wygląda zawsze elegancko...
Osłona jest piękna, pokazałam mężowi, jak można ładnie osłonić te paskudne skrzynki, ja mam u siebie dodatkowo podwójną elektryczną i zamierzam posadzić jakiś krzaczor przed nimi.


słonecznie, sucho - bluszcz nie da rady. Jak do donicy to wypadałoby nie kolczaste dzięki za pochwałę osłony - kombinowałam z desek od pergoli, Panowie którzy robili nam zadaszenie tarasu - przywieźli trochę ścinków w gratisie a mąż skręcił wg mojego projektu i zamontował linki i kotwy w kostce
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
wiklasia 22:02, 23 maj 2020


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Jola_M napisał(a)
To jeszcze jedno pytanko, bo takie coś do mnie przywedrowalo i mieszka w cieniu przy barwinkach. Nie wywalam, bo bardzo mnie się podoba. Ktoś coś? Z góry dziękuję.



Takie jakieś bodziszkowate mi się wydaje to coś.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies