Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Ewy

ryska 19:50, 14 maj 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Nallar napisał(a)

Werandowały kilka godzin dziennie przez trzy cieplutkie dni a na nockę zabierałam je do domu. Wystawiałam je do cienia, więc słoneczko ich przypalić nie miało szans.
Czytałam o zarazie o której wspomniała Sylwia, ale to chyba nie to. Moim brzoskwinią zaczynają marnieć dolne liście nie wierzchołki.
Przesadziłam je do innej ziemi, dostały większe doniczki i czekam. Ostały się trzy, zobaczymy czy coś z nich będzie.
A co Ci przychodzi do głowy?


Moi sąsiedzi mają kilkanaście brzoskwiń z pestek i spytałam jak oni je wyhodowali.
Pestki były wywalone na kompostownik, tam wykiełkowały i sadzonki stamtąd zostały zabrane i wsadzone od razu do gruntu. Nie wszystkie się przyjęły. Być może są w tej fazie bardzo wrażliwe.
Widzę, że ćma już grasuje. Masakra
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Nallar 00:40, 15 maj 2020


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Buksy spryskałam Mospilanem, ale za dwie godziny po oprysku zaczęło padać.
Dziś miała być powtórka, ale znowu deszcz. Obawiam się że nim przestanie padać moje buksy będą zjedzone.
Dziś obcięłam wszystkie sadzonki, postrząsałam zielone paskudy na plandekę i zapakowałam do wora. Spalić, utopić, zakopać.....
Ale jestem zła, taki ładny żywopłot....
U Teresy (sąsiadki) też są. To jakiś koszmar. W piątek widziałam jej buksy i były zielone a dziś masakra.

Brzoskwinie ostały się trzy, marniutkie ale żyją. Czekam na słoneczko i wysadzę je do ogródka.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Waclaw 16:31, 16 maj 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
ćmy współczuję
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Nallar 20:27, 16 maj 2020


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Waclaw napisał(a)
ćmy współczuję

Żarłoczne to to strasznie, berberysy marnieją w oczach.
Dostały kolejny oprysk z Mospilanu i teraz pozostaje mieć nadzieję że podziała.
To na polepszenie nastroju.


Pierwsze kwiaty pnącej.

____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
gobasia 21:37, 16 maj 2020


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
O to paskudztwo ,ciekawe czy mospilan zadziała? U nas na razie cisza
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
sylwia_slomc... 22:49, 16 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Na ćmę musisz pryskać podwójnym stężeniem środka dokładnie zlać cały krzak w środku też. Po pierwszym objedzeniu i opryskaniu rośliny odbiją, nie dopuść do ponownej inwazji bo bukszpan tak osłabnie, że może nie odbić już. Też walczę już drugi sezon Ważne by środek zmieniać bo się cholery uodparniają jak stosujesz jeden.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Nallar 23:19, 16 maj 2020


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
gobasia napisał(a)
O to paskudztwo ,ciekawe czy mospilan zadziała? U nas na razie cisza

Myślę że ta cholera dotrze wszędzie. Lepiej mieć naszykowaną broń.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Nallar 23:19, 16 maj 2020


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
sylwia_slomczewska napisał(a)
Na ćmę musisz pryskać podwójnym stężeniem środka dokładnie zlać cały krzak w środku też. Po pierwszym objedzeniu i opryskaniu rośliny odbiją, nie dopuść do ponownej inwazji bo bukszpan tak osłabnie, że może nie odbić już. Też walczę już drugi sezon Ważne by środek zmieniać bo się cholery uodparniają jak stosujesz jeden.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Nallar 23:27, 16 maj 2020


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Mospilanu dałam podwójną dawkę, podcięłam nowe przyrosty i na drugi dzień spryskałam ponownie. Dziś gąsiennice zaczęły zmieniać kolor i wyglądają na martwe. W poniedziałek zaopatrzę się w kolejny preparat.
Czym trujesz te małpy?
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Nallar 18:07, 23 maj 2020


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Bziki i inne kwitną i cieszą oko.



A tym czasem, na balkonie mojego taty....
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies