Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na balkonie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na balkonie

Marcin89 20:24, 18 maj 2020


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2294
Malgosik napisał(a)
Marcin możesz skrzyneczke od gazu wkleić do tematu "pojedyncze pytania na temat projektowania rabat" . Może tam ktos coś Ci jeszcze podpowie.
Jak będzie bliżej realizacji to może jeszcze zapytam. Teraz tak dużo się dzieje u mnie.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 20:38, 18 maj 2020


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2294
Moje niedawno zakupione rośliny, dwie hortensje bukietowe (chyba 'Grandiflora' i 'Vanille Fraise') i lilak Meyera. Odmiany nie są jasno określone. To początek mojego matecznika
A tu próba rozmnożenia żurawki 'Marmalade', hosty 'Regal Splendor' i hortensji drzewiastej 'Anabelle'.

Hortensje trochę skróciłem, bo więdły. A do tego rozkrzewią się.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 20:54, 18 maj 2020


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2294
Z działki wracamy na balkon. Pelargonie bluszczolistne już wiszą na balustradzie. Pokażę wkrótce.

Przy kratce zakwitł powojnik, a róża już w pąkach.



Na dole w donicach nadal hebe, do którego dosadziłem petunię biało-różową.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Malgosik 08:29, 20 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Ładne kwiatki na balkonie.
Sadzonki hortensji ja bym jeszcze skróciła. Wydaje mi się że nie dadzą rady utrzymać tyłu liści bez korzeni.
A z posadzonych to już przyszłej wiosny będziesz mógł wziąć patyczki.
____________________
Ogród na glinie
Marcin89 18:08, 23 maj 2020


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2294
Dziesiejsze zakupy. Hortensje bukietowe w odmianach, tawuła japońska 'Golden Princesse' i turzyca.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Malgosik 16:31, 25 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Marcin89 napisał(a)
Dziesiejsze zakupy. Hortensje bukietowe w odmianach, tawuła japońska 'Golden Princesse' i turzyca.

To jakie te hortki kupiłeś? Pewnie było tylko napisane bukietowa?
____________________
Ogród na glinie
Marcin89 17:06, 25 maj 2020


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2294
Właśnie z etykietami. Tu są 2 sztuki 'Vanille Fraise' (jedna dla kogoś kupiona) i 1 sztuka 'Limelight'. I teraz mam do matecznika wszystkie co chciałem. Będę wybierać, które mi się najbardziej spodobają
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Malgosik 06:05, 26 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Ja LM dostałam o wrocławskiej forumki - 2 sadzonki. Teraz robię swoje. Ale Silver Dollar kupowałam wysyłkowo, bo trudno znaleźć jak czegoś potrzebujesz. Tych już dużo namnożyłam i też rozdałam.
Młode rośliny z giętkimi gałązkami możesz przygiąć do ziemi, lekko przycisnąć. Ukorzenią się.
____________________
Ogród na glinie
Marcin89 06:50, 26 maj 2020


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2294
Malgosik napisał(a)
Ja LM dostałam o wrocławskiej forumki - 2 sadzonki. Teraz robię swoje. Ale Silver Dollar kupowałam wysyłkowo, bo trudno znaleźć jak czegoś potrzebujesz. Tych już dużo namnożyłam i też rozdałam.
Młode rośliny z giętkimi gałązkami możesz przygiąć do ziemi, lekko przycisnąć. Ukorzenią się.


Właśnie spróbuję. Teraz szukam intensywnie hortensji ogrodowych i bylin. Chcę ruszyć z tym matecznikiem.

Rozmnażane żurawki, funkie i hortensje drzewiaste mają się dobrze w zacienionym kąciku. A jak pomyślę jakie to było łatwe to chcę to robić nadal. Na jednej funkii zaoszczędzone minimum 15 zł....
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Malgosik 08:23, 26 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Marcin89 napisał(a)


Właśnie spróbuję. Teraz szukam intensywnie hortensji ogrodowych i bylin. Chcę ruszyć z tym matecznikiem.

Rozmnażane żurawki, funkie i hortensje drzewiaste mają się dobrze w zacienionym kąciku. A jak pomyślę jakie to było łatwe to chcę to robić nadal. Na jednej funkii zaoszczędzone minimum 15 zł....


Ja bym nie inwestowała w Hortensje ogrodowe. Mam je już 7-8 lat. Zima prawie żadna, a 2 zmarzły, czyli odrastają od korzeni. Kwitnienia nie będzie. Tylko trzecia będzie kwitła. Nie przyrastają jakoś spektakularnie. Nie to co bukietowe.
Już obiecałam je bratowej. Nie mam miejsca w ogrodzie na tak zawodne kwiaty.
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies