Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Trawy wrażliwe

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawy wrażliwe

Mariusz_Suro... 20:18, 28 lis 2010

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
To wątek niejako w korespondencji z Danusi artykułem o jesiennej przeprowadzce roślin wrażliwych na mróz.
Poniżej lista traw mogących mieć problemy z zimowaniem.

Ampelodesmos mauritanicus, Arundo donax, Bambusy. Carex brunnea ‘Variegata’ Carex buchannanii, Carex comans, Carex flagelifera, Carex pendula ‘Moonraker’, Carex phyllocephala, Carex phyllocephala ‘Sparkler’, Carex testacea, Carex trifida, Carex trifida ‘Rekohu Sunrice’, Carex secta, Chionochloa rubra, Cortaderia selloana, Cymbopogon citratus, Cyperus sp., Eragrostis curvula, Eragrostis eloitti, Imperata cylindrica ‘Red Baron’, Isolepis cernua, Juncus patens 'Carman's Gray', Miscanthus sinensis var. condensatus ‘Cosmopolitan’ i ‘Cabaret’, Miscanthus nepalensis, Pennisetum alopecuroides var. viridescens’ Pennisetum macrourum, Pennisetum orientale, Pennisetum setaceum, Pennisetum villosum, Phaenosperma globosum, Poa labillardieri, Pogonatherum paniceum, Stipa arundinacea, Stipa tenuissima, Uncinia rubra

Będę wdzięczny za uwagi i informacje o własnych doświadczeniach.
____________________
Mariusz
Gardenarium 21:06, 28 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Stipa tenuissima, Uncinia rubra, na pewno nie zimują.
Miałam i nie mam już.



Tutaj jest w donicy, ale kilka egz. miałam w gruncie. Po zimie kępa się rozpadła i koniec.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mariusz_Suro... 21:49, 28 lis 2010

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
Danusiu, jeśli masz lub miałaś coś czego nie ująłem w wykazie to poproszę o informację. W zasadzie mam już napisany artykuł "na temat", który ma byc przestrogą - bo większość z listy jest bardzo atrakcyjna i kusi - ale jeszcze kilka miesięcy poświęcam na zbieranie uwag.
Poproszę jeszcze ewentualnie o uwagi co z tej listy sprawdza się u Ciebie? Może jakieś kolorówki nowozelandzkie?
____________________
Mariusz
Gardenarium 00:24, 09 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Miałam jeszcze jedną nowozelandzką, ale to chyba też była Uncinia, tutaj za kolorowym bukszpanem widać, jakby niższa była i mniej czerwona, a bardziej brązowa. Po zimie też wylazła z gruntu i koniec



No i ta rozplenica czy to jest Pennisetum glaucum "Purple Majesty" ?
tez mi nie przezimowało, choć ładne było






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mariusz_Suro... 20:03, 27 gru 2010

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
Na fotce nr 1 faktycznie chyba Uncinia rubra. Raz mi się chyba zdarzyło ją przezimować w gruncie(były kiedyś łagodne zimy ...)a teraz regularnie ląduje w pojemniku. Na marginesie - jakbyś była kiedyś w Dublinie to odwiedź tamtejszy ogród botaniczny. W szklarniach mają kolekcję flory chyba(?)australijskiej i tam widziałem jej siewki w mchach wyglądające jak czerwone pajączki. Prześliczny efekt ale w naszym klimacie nie do uzyskania
Pennisetum glaucum (=americanum) jest jednoroczne więc nie może przezimować, nawet w dodatniej temperaturze. Powtarza cechy z siewu, kiełkuje bardzo szybko, spróbuj kiedyś...
____________________
Mariusz
Gardenarium 21:30, 27 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Będę w Dublinie, bo mam tam ogród w planach do zwiedzenia. Przy okazji zwiedzam ogrody botaniczne więc i ten z chęcią zobaczę.
Lubię florę nowozelandzką, choć dużo z nią roboty i noszenia jest.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 21:48, 27 gru 2010


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
o to pozdrów Dublin-mieszkałam tam kiedyś przez rok!cudne miejsce!ale jeszcze wtedy nie interesowały mnie roślinki tak jak teraz!
____________________
U Matki
Pszczelarnia 09:00, 08 cze 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mam pytanie, czy Stipa sirocco u nas zimuje?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
kriss 09:08, 08 cze 2011


Dołączył: 07 lis 2010
Posty: 321
Ja też mam pytanko,ta trawa z trzema pałkami to jak się nazywa i czy jest zimowa ?
____________________
Pozdrawiam Ogród Krysi
Pszczelarnia 09:46, 08 cze 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ta trawa to jakaś palczatka amerykańska (ta bordowa z pałkami?)? Nie wiem jak się dokładnie nazywa ale wiem, że jest nietrwała. Po zimie nic z niej u mnie nie zostało.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies