Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Trawy wrażliwe

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawy wrażliwe

kriss 10:10, 08 cze 2011


Dołączył: 07 lis 2010
Posty: 321
Tak,chodzi o tą bordową z pałkami,dzięki
____________________
Pozdrawiam Ogród Krysi
michalkorcewicz 16:13, 03 lip 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 100
ja tę czerwoną kupiłem na targach roślin i ani zimy nie przetrwały i ani z nasion nie mogę jej powrotnie odzyskac
danka1971d 15:58, 26 sie 2011


Dołączył: 20 sty 2011
Posty: 170
Czy ma ktoś doświadczenie uprawy odnośnie turzycy Ice Dance?Posadziłam ją właśnie wczoraj w ogrodzie,niby zimozielona, ale jak sobie poradzi zimą to się okaże.Ciekawa jestem czy nie rozchodzi się po ogrodzie?
____________________
-Danka- Mój zielony świat
Gardenarium 09:27, 03 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podobno nie i nieźle zimuje, ale ja jej nie uprawiałam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 10:18, 14 wrz 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
witajcie,
czy u kogos zimuje bez problemu rozplenica (penisetum) rubrum?

dziekuje
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
Sebek 22:32, 14 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wiele osób pisało, że ona u nas nie zimuje w gruncie - trzeba je przechować zimą.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Mariusz_Suro... 01:29, 16 wrz 2011

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
danka1971d napisał(a)
Czy ma ktoś doświadczenie uprawy odnośnie turzycy Ice Dance?Posadziłam ją właśnie wczoraj w ogrodzie,niby zimozielona, ale jak sobie poradzi zimą to się okaże.Ciekawa jestem czy nie rozchodzi się po ogrodzie?


Jest rozłogową turzycą, ale nie inwazyjną, co w praktyce oznacza, że jak utnie się kłącze to nie ma obawy, że jego fragment znajdziemy 0,5 m dalej. Te odnózki, którymi przyrasta łatwo ukorzenić i zapewnić sobie materiał nakolejne sadzonki
Zimuje bez problemu, ale od trzech lat dość wcześnie ją przycinam, bo przy takich zmianach pogody, zimozieloność zaczyna być tylko teorią. Ale można ocenić obiektywnie liście i najwyżej przyciąć tylko fragmenty, które wyglądają nieładnie.
____________________
Mariusz
EkspertLeroy... 22:29, 12 paź 2011

Dołączył: 07 lip 2011
Posty: 82
Bardzo dobry temat. Niestety nie wszystkie trawy znoszą zimę Może też warto dodać dla niewtajemniczonych w jaki sposób możemy zabezpieczyć trawnik przez zimą. Oczywiście zgarniamy wszystkie liście, żeby darń znajdująca się pod nimi nie zaczeła żółknać, zamierać i gnić. W miesiącach jesiennych (pazdziernik-listopad) możemy ostatni raz skosić trawę żeby jej dłuższe obszary pozostawione na zimę ułatwiają rozwój choroby – pleśni śniegowej. Dodatkowym i bardzo dobrym sposobem będzie zasilenie trawy specjalnym nawozem wieloskładnikowym do jesiennego stosowania (o podwyższontrawyej zawartości fosforu i potasu, a bardzo małej azotu). Dzięki temu trawy lepiej zniosą niską temperaturę, a wiosną łatwiej rozpoczną wegetację

Pozrawiam
marzena 16:46, 15 paź 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
ja mam takie samo pytanie jak Karolina - dotyczące rozplenicy Rubrum...

zostawić w gruncie czy nie ?

dostałam już rozmaite rady... i nadal nie wiem co robić z kupiona późnym latem rozplenicą ?
mam zamiar spróbować podzielić tę trawę i część zostawić w gruncie, a część wziąć do domu...
ale nie wiem, czy jest wystarczająco okazała, aby to zrobić...? i czy w ogóle tak postąpić ?
____________________
marzena O....!
hanka_andrus 18:04, 15 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jeżeli masz ja gdzie przechować, zabierz z gruntu.U mnie na skwerze są wysadzone i zwykła i rubrum.Po trzech latach zwykła....jest okazała,a rubrum ledwie żyje gdzie niegdzie.I wygląda jak kępka zeschniętej trawy.Może juz j est zaschnięta.Bo ciągle taki sam widok.....
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies