Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ania -Spełnione marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania -Spełnione marzenie

waldek727 14:16, 23 lis 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Jadalne, tylko rosną na miniaturowych drzewkach.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
deszczowymaj 15:37, 23 lis 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Aniu
Waldek fajny temat Ci podsunął owocowe-kolumnowe naprawdę ciekawie wyglądają i do tego jak ustawisz je np.na tarasie,to zawsze będziesz miała pod ręką smaczny owoc

Tylko,że musisz pamiętać że uprawa roślin w donicach zawsze jest trudniejsza niż tych w ogrodzie (takie jest moje zdanie) Miałam przeróżne rośliny w donicach,jeszcze za czasów mojego balkonu i mimo tego,że dbałam o nie bardzo..dopiero posadzone w ogrodzie,pokazały na co je stać.Mimo częstego podlewania,nawożenia ..nie będą tak okazałe jak te które rosną w ogrodzie.(chodzi mi o drzewka,krzewy,byliny)

Ale..czasami jest tak,że nie zależy nam okazałości/wielkości roślin i wtedy idealnie sprawdzają się np.miniaturowe rośliny posadzone do donic i świetnie dają sobie radę
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Magleska 19:22, 23 lis 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18449
Macham wieczorowo poczytałam i lecę dalej zaległości nadrabiać
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
ElaS 19:31, 23 lis 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Maja w ogrodzie.
Chyba u Sylwii, gdzieś w jej wątku, wymienione są odcinki z ogrodami O.
Ja obejrzałam wszystkie odcinki Mai. Zaczęłam 2 lata temu jesienią, miałam czas. To właśnie ta seria zainspirowała zmiany w moim ogrodzie. Nadal wracam do tych filmów. Poprawiają mi nastrój
https://tvnmeteo.tvn24.pl/magazyny/maja-w-ogrodzie,13/odcinki-online,1,1,1,0

____________________
Malwowy ogród
Ania111 19:48, 23 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Asia , Waldek ,

Zaraz poczytam o tych drzewkach
Jak rozumiem pokrój drzewka kolumnowy
Ale owoce normalnej wielkości tylko
Że mało owoców na drzewku ???


Ojejku , jejku ,
Jaką jestem zieloną
____________________
Ania Spelnione marzenie
Ania111 19:49, 23 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Magleska napisał(a)
Macham wieczorowo poczytałam i lecę dalej zaległości nadrabiać



Madzia ,
Bardzo dobrze Cię rozumie
Dzięki za odwiedziny
____________________
Ania Spelnione marzenie
Ania111 19:52, 23 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
ElaS napisał(a)
Maja w ogrodzie.
Chyba u Sylwii, gdzieś w jej wątku, wymienione są odcinki z ogrodami O.
Ja obejrzałam wszystkie odcinki Mai. Zaczęłam 2 lata temu jesienią, miałam czas. To właśnie ta seria zainspirowała zmiany w moim ogrodzie. Nadal wracam do tych filmów. Poprawiają mi nastrój
https://tvnmeteo.tvn24.pl/magazyny/maja-w-ogrodzie,13/odcinki-online,1,1,1,0




Ela ,
Od poniedziałku zaczynam
Ciekawa ile mi to zajmie czasu

A dziś odcinek 1
Ciekawe kiedy to było

Hihihi
Uwielbiam oglądać " Maja w ogrodzie "
Oglądam też inne
A potem tylko wzdycham
No i ta chęć do pracy
____________________
Ania Spelnione marzenie
waldek727 23:37, 23 lis 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Ania111 napisał(a)
Asia , Waldek ,

Zaraz poczytam o tych drzewkach
Jak rozumiem pokrój drzewka kolumnowy
Ale owoce normalnej wielkości tylko
Że mało owoców na drzewku ???


https://pl.pinterest.com/search/pins/?q=owocowe%20drzewka%20kolumnowe&rs=typed&term_meta[]=owocowe%7Ctyped&term_meta[]=drzewka%7Ctyped&term_meta[]=kolumnowe%7Ctyped
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
basia3012 00:56, 24 lis 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9487
Anda napisał(a)
To pokrywa się z tym, co przetłumaczyłam z zaleceń jednego z najbardziej znanych producentów róż w Niemczech

https://www.rosenhof-schultheis.de/Informatives/Rosen-Ratgeber/Rosen_pflegen/index.html


"Kora ściółki do zwalczania chwastów wśród róż utrudnia wentylację gleby, co jest bardzo ważne dla zdrowych róż. Pod gęstą warstwą ściółki może szybko dojść do braku tlenu, ponieważ żyjące tam bakterie (tlenowe bakt.) potrzebują istniejącego tlenu do tworzenia próchnicy, nawozu. Po zużyciu tlenu bakterie tlenowe tracą swoją aktywność. Rezultatem ubytku tlenu w glebie jest to, że tak zwane bakterie beztlenowe, które mogą nadal rozkładać próchnicę bez tlenu, zyskują przewagę. W tego rodzaju przetwarzaniu gleby uwalniane są niektóre szkodliwe substancje dla róży (np. amoniak) Przez to róże nie są już wystarczająco zaopatrywane w składniki odżywcze i osłabione. Może to sprowadzić choroby np. czarną plamistość róży. Opadłe i zainfekowane grzybem liście opadają na ściółkę i stanowią trwałe źródło infekcji pod różami.

Lepiej jest jesienią do gleby dodać materiał organiczny. W tym celu można użyć przerobionego, dojrzałego kompostu lub ziemi dla róż. Warstwa ściółki 4 cm jest wystarczająca i jesienią można ją rozłożyć i lekko zagrabić aby połączyć z glebą. Efektem jest wystarczająca ilość składników odżywczych, próchnicy, a co za tym idzie aktywne życie mikro i makroorganizmów w glebie. Gleba pod różą powinna być napowietrzana co najmniej raz w roku widłami do róż lub innym narzędziem spulchniającym. Wystarczająca ilość tlenu w glebie jest podstawą dla zdrowych róż.
Warto wprowadzać do gleby fusy z kawy, które przyczyniają się również do powstawania próchnicy i wentylacji gleby pod różami. Dżdżownice, które są bardzo ważne dla naturalnego napowietrzania gleby, są magicznie przyciągane przez te fusy."



Ewo, a czy podlewanie róż wodą z wodą utlenioną ma sens, w związku z tym co napisałaś? W ostatniej "Mai..." było o tym.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Ania111 10:16, 24 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
waldek727 napisał(a)


https://pl.pinterest.com/search/pins/?q=owocowe%20drzewka%20kolumnowe&rs=typed&term_meta[]=owocowe%7Ctyped&term_meta[]=drzewka%7Ctyped&term_meta[]=kolumnowe%7Ctyped


Waldku
Od kilku godzin czytam drzewkach
kolumnowych owocowych

Teraz kolejne pytanko .
Jakie donice ?
Beton , ( najbardziej bym chciała)
Drewniane czy plastikowe ?
Wielkość?


Myślałam o donicach betonowych 60x60
W środku ze styropianem

Co Ty na to ?
____________________
Ania Spelnione marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies