Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ania -Spełnione marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania -Spełnione marzenie

Ania111 11:54, 25 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
deszczowymaj napisał(a)
Aniu te donice betonowe superanckie
Jak będziesz je tworzyć to rób zdjęcia Krok po Kroku może i ja się czegoś nauczę
i może sobie też jakąś sprawie tylko u mnie to raczej w innym kształcie musiałyby być,ze względu na wsiowe kilmaty



Asiu ,

Te donice mam przemyślane i przeliczone ,
w sklepie takie kosztują od 400 pln ,
a ja potrzebuje kilka ,
więc - oszczędniej będzie zrobić samemu ,
( to znaczy ja będę tylko głową , hihihi
realizacje zostawiam mężowi hihihi )

Asiu ,
tak bym chciała ,żeby wyszły
bo mam takie plany z tym związane ,
w sobotę robię jedną na próbę ,
oj już nie mogę się doczekać ,
____________________
Ania Spelnione marzenie
AgataM 12:03, 25 lis 2019


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Ale pędzi Twój wątek.... Super Donice bardzo mi się podobają. Ciekawa jestem, czy dałoby radę zrobić takie z gotowych elementów. A później wszystko pomalować rzadkim cementem.
Pozdrawiam
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
ewsyg 12:07, 25 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
mnie by się takie donice na tras przydały, ale tras jeszcze w rozsypce

Jak sama zrobisz to sporo zaoszczędzisz. Ja zastanawiałam się, czy nie robić bloczków betonowych na murek i ściankę. Na szczęście u mnie jest producent takich betonowych. Zestaw nazywa się Ogrodnik i są imitacją kamieni. Nawet cenowo jest to dla mnie osiągalne. Ciesze się, zupełnie nie wiedziałam jak się za to zabrać. Jeden problem mniej i w przyszłym roku pobawię się w murarza Zresztą pierwszy raz
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
galgAsia 12:45, 25 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ania, ja widzę, żeś Ty kobieta renesansu, 100 pomysłów na minutę . Chwila nieuwagi i już coś nowego wymyślasz
Trzymam kciuki za betoniarnię . Ja różne rzeczy łapkami potrafię zrobić, ale betony jakoś mnie nie pociągają
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
waldek727 13:17, 25 lis 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
AgataM napisał(a)
Ale pędzi Twój wątek.... Super Donice bardzo mi się podobają. Ciekawa jestem, czy dałoby radę zrobić takie z gotowych elementów. A później wszystko pomalować rzadkim cementem.
Pozdrawiam


Pewnie, że dałoby radę. W sprzedaży są gotowe płyty cementowe imitujące beton. Wystarczy dobrać wymiary i następnie skleić klejem do betonu.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
gogo 19:04, 25 lis 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Aniu, odpowiadam u Ciebie na pytania z mojego wątku.
Do donic bez dna nadają się rośliny o głębokim systemie korzeniowym.
Nie ma wtedy obawy, że padną z braku systematycznego podlewania, bo w ziemi ją znajdą.
U mnie, ze względu na bardzo kiepską ziemię [na podwórku i wzdłuż ściany budynku w ogrodzie] zaistniała konieczność wyjścia nad ziemię.
Dlatego na podwórku są gazony z kamieni, w ogrodzie 2 skrzynie z 2 powojnikami, a teraz nowe skrzynki z rollborderów na podjeździe.
Ale wolę rośliny w gruncie.

Spróbuj wiosną z papierem falistym tam, gdzie masz szczawik wokół roślin.
Bo przez samą korę przerasta
U mnie zrobiło się gęsto na rabatach i szczawik jest mało widoczny i jakoś to znoszę

____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Ania111 19:34, 25 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
AgataM napisał(a)
Ale pędzi Twój wątek.... Super Donice bardzo mi się podobają. Ciekawa jestem, czy dałoby radę zrobić takie z gotowych elementów. A później wszystko pomalować rzadkim cementem.
Pozdrawiam


Agatka,

Donice będą pomalowane na bialo
( Ja ma bzika na punkcie bieli )

Zastanawiam się jeszcze czy gdzieś
Nie wykorzystać płytek kinkierowych
W kolorze grafitu
Zostało mi jeszcze kilka paczek .


____________________
Ania Spelnione marzenie
Ania111 19:37, 25 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
ewsyg napisał(a)
mnie by się takie donice na tras przydały, ale tras jeszcze w rozsypce

Jak sama zrobisz to sporo zaoszczędzisz. Ja zastanawiałam się, czy nie robić bloczków betonowych na murek i ściankę. Na szczęście u mnie jest producent takich betonowych. Zestaw nazywa się Ogrodnik i są imitacją kamieni. Nawet cenowo jest to dla mnie osiągalne. Ciesze się, zupełnie nie wiedziałam jak się za to zabrać. Jeden problem mniej i w przyszłym roku pobawię się w murarza Zresztą pierwszy raz


Ewa ,
To mój pierwszy raz
Nigdy tego nie robiłem
Ale jestem pełna wiary ,że się uda
Do odważnych świat należy i do ogrodniczek
____________________
Ania Spelnione marzenie
Ania111 19:39, 25 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
galgAsia napisał(a)
Ania, ja widzę, żeś Ty kobieta renesansu, 100 pomysłów na minutę . Chwila nieuwagi i już coś nowego wymyślasz
Trzymam kciuki za betoniarnię . Ja różne rzeczy łapkami potrafię zrobić, ale betony jakoś mnie nie pociągają


Asia ,

Ja się dopiero rozkrecam
I jeszcze nie raz zaskoczę

Pozdrawiam
____________________
Ania Spelnione marzenie
Ania111 19:44, 25 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
gogo napisał(a)
Aniu, odpowiadam u Ciebie na pytania z mojego wątku.
Do donic bez dna nadają się rośliny o głębokim systemie korzeniowym.
Nie ma wtedy obawy, że padną z braku systematycznego podlewania, bo w ziemi ją znajdą.
U mnie, ze względu na bardzo kiepską ziemię [na podwórku i wzdłuż ściany budynku w ogrodzie] zaistniała konieczność wyjścia nad ziemię.
Dlatego na podwórku są gazony z kamieni, w ogrodzie 2 skrzynie z 2 powojnikami, a teraz nowe skrzynki z rollborderów na podjeździe.
Ale wolę rośliny w gruncie.

Spróbuj wiosną z papierem falistym tam, gdzie masz szczawik wokół roślin.
Bo przez samą korę przerasta
U mnie zrobiło się gęsto na rabatach i szczawik jest mało widoczny i jakoś to znoszę



Grazynki

Ja te donice w pierwszej kolejności chce na drzewka owocowe kolumnowe
A później myślałam o donicach na powojniki ,


____________________
Ania Spelnione marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies