Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeżówkowe-Love

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeżówkowe-Love

daredevil 14:25, 05 sie 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Asiu, ależ masz cudnie!!! Super
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
deszczowymaj 18:10, 17 sie 2021


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Rojodziejowa napisał(a)
Asiu, przychodzę do Ciebie, jako do jeżówkowej specjalistki.
jak zwykłe najpierw robię, a potem czytam, czy dobrze zrobiłam.... kupiłam parę jeżowek i posadziłam je, a teraz dumam, czy przypadkiem nie zrobiłam tego źle.
Że ziemię mam zbitą gliniastą, to miejsce pod rabatę przekopałam z mieloną korą, ziemia z biedry, kompostem, dodałam tez mączki bazaltowej i granulowanego obornika. Sądząc jeżówki czytam, że należy im korzenie z tego torfu w którym siedziały oswobodzić. Tyle, że pogoda raczej kiepska upały i troszkę je rozluźniłam, ale niektórzy wręcz piszą o opłakiwania korzeni z tego torfu. I teraz dumam, czy przypadkiem teraz ich nie wyciągnąć i nie poprawić błędy, ale czy one takie grzebanie docenią, czy raczej strzelą fochem?


Przybywam z lekkim opóźnieniem

Jeżówki pewnie już zdążyły się zaaklimatyzować jeżeli chodzi o sadzenie , to rośliny preriowe ..więc nie koniecznie aż tyle dobra potrzebują co im zafundowałaś
Płukanie z torfu to dobre rozwiązanie, ja często tak jak Ty tylko lekko rozluźniałam korzenie i spokojnie dawały radę .Chyba ,że widać zbitą bryłę torfu ,wtedy do wiadra niech porządnie się namoczy ..rozluźnić korzenie i do ziemi

Najważniejsze to przepuszczalne podłoże , u mnie w większości miejsc też glina na dno dołka np. drobny żwirek ..kamyki ..piasek coś co spowoduje ,że woda nie będzie stała w ich korzeniach , plus lekka ziemia , może być biedronkowa ..
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Rojodziejowa 18:26, 17 sie 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8441
deszczowymaj napisał(a)


Przybywam z lekkim opóźnieniem

Jeżówki pewnie już zdążyły się zaaklimatyzować jeżeli chodzi o sadzenie , to rośliny preriowe ..więc nie koniecznie aż tyle dobra potrzebują co im zafundowałaś
Płukanie z torfu to dobre rozwiązanie, ja często tak jak Ty tylko lekko rozluźniałam korzenie i spokojnie dawały radę .Chyba ,że widać zbitą bryłę torfu ,wtedy do wiadra niech porządnie się namoczy ..rozluźnić korzenie i do ziemi

Najważniejsze to przepuszczalne podłoże , u mnie w większości miejsc też glina na dno dołka np. drobny żwirek ..kamyki ..piasek coś co spowoduje ,że woda nie będzie stała w ich korzeniach , plus lekka ziemia , może być biedronkowa ..


Będę wiedzieć na przyszłość Kamyczków nie dałam, zobaczymy jak im pójdzie przetrwanie zimy bez tego
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
deszczowymaj 18:35, 17 sie 2021


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Kochani ślicznie dziękuję za komplementy ogródkowe i miłe słowa
Kilka fotek z ostatnich 3 tygodni

Wybaczcie ale foty bez opisów ..lecę z fona więc
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 18:38, 17 sie 2021


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 18:39, 17 sie 2021


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 18:42, 17 sie 2021


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 18:44, 17 sie 2021


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 18:47, 17 sie 2021


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 18:50, 17 sie 2021


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies