Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Prawie centralna rabata pod sosną

Pokaż wątki Pokaż posty

Prawie centralna rabata pod sosną

BEATA_S 07:58, 27 wrz 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Tak, właśnie mnie się to też podoba i jest tak jak proponowałaś, aby podwyższyć tę rabatę Do tego dodałabym kilka cyprysików groszkowych (włochaczy) posadzonych po skosie i gdzieś z boku 3 zielone kule różnej wielkości.
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
BEATA_S 23:30, 04 maj 2012


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Dziękując jeszcze raz za Wasze porady przedstawiam moją rabatę - teraz wygląda tak.



Uploaded with ImageShack.us



Coś dodać coś ująć? Wszelkie sugestie mile widziane
Planuję dosadzić żurawki Obsidian (bordowo czarne) w miejscu gdzie już kilka żurawek jest. I na tym bym zakończyła. Pod sosną (na górce) rośnie ok. 100 sztuk(choć go mało widać) karmnik ościsty. Strasznie mi się to podobało jak widziałam zdjęcie na inspiracji wyżej, ale nie jestem przekonana czy w praktyce wyjdzie tak fajnie. Póki co pełno tam igieł ... niestety widocznych na karmniku. Nie wiem czy będę miała cierpliwość zbierać je ciągle,a leżące na tym mchu szpetnie wyglądają
Zobaczymy dalej, jesli będzie to uciążliwe pomyślę nad zmianą na może kopytnik ?
Jak uważacie, może być? Czy wystarczy samo dosadzenie żurawek aby było ok? Mnie juz trudno patrzeć na to obiektywnym, świeżym okiem.
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
magnolia 15:02, 08 maj 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
nie wiem czy dasz sobie radę z karmnikiem- zarasta paskudnie , no i te igły. Jeśli nie, to przesadź go na płaskie miejsca, gdzie już nie sypią igły. Pięknie by mu było wokół dużych kamieni 2 lub 3 żeby wciskał się między nie i je 'oblewał' soba. Może być nawet dla niego małe wzniesienie, taki mikro brat dla tego wiekszego pagórka. . Widzę że masz cyprysiki nutkajskie ( ale te nutkajskie nana, tak?), żurawki- fajnieZ daleka nie widać dobrze,ale wydaje się że może można dodać jeszcze 1 l ub 3 tuje-kule?
Ale na pewno powinnaś je ostrzyc inaczej- od góry, a od dołu nie, tak żeby robiły się z nich takie półkóle, żeby 'usiadły' na ziemi.
Żurawki będą się rozlewać plamą aż między tuje? Byłoby ładnie.
jedyna rzecz która mi się nie podoba to jukka, ale ja mam do niej raczej mało uznania, więc może dlatego. wydaje mi się za szara do sosny. Zamieniłabym ja na kępę rozplenicy i druga kępę rozplenicy można dać za kamieniem trochę jakby z tyłu górki- tak po 3, albo 2 i 5 szt w tych 2 grupkach. Albo jak nie rozplenice to molinia arundinacea. Można w nia werbenę wmieszać.
Na górce zamiast karmnika kopytnik moim zdaniem się nie sprawdzi- żeby się udał musi mieć wilgotny cień, a na górce zwykle jest suchawo. tam jest cień, na tej górce? Raczej nie chyba. Może wsadzić tam oregano Compactum na cała górkę .Albo irgę Major, albo berberys Green Carpet.
Zakładam tam słońce. I nie widzę całej rabaty- pamietaj, tylko tę perspektywę.
____________________
Gardenarium 15:08, 08 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
BEATA_S napisał(a)
Dziękując jeszcze raz za Wasze porady przedstawiam moją rabatę - teraz wygląda tak.




Coś dodać coś ująć?


Między kulistymi tujami (przydałyby się 3 szt a nie 2) i głazem różowym "wbij pod górę" kępę lubn nawet 3 kępy miskanta "Morning Light".
Rozjaśni i doda lekkości tej dużej rabacie.
Przek kamieniem jest coś różowe, nie wiem co ale widzę tutaj sporo żurawek co najmniej 11 - Berry Smoothie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:09, 08 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Żółte po lewej (tawuły japońskie ???) przytnij ładnie na jeża w kulkę, to taka stylizacja na japońsko to niech krzaki będą uładzone i konkretnego kształtu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BEATA_S 17:44, 08 maj 2012


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Magnolio, Danusiu bardzo pięknie dziękuję za pomoc Porobię dodatkowe zdjęcia i wstawię.
Na górce rośnie karmnik, wokół na tej 'wyspie' mam posadzone 2 tuje Hosseri, 7 cyprysików groszkowych Aurea Nana, kilka żurawek, z przodu kawałek bluszczu i z tyłu jukka.
Jukka tez mi jakoś nie grała, ale ją narazie zostawiłam, bo wydawało mi się pustawo.
Tymbardziej właśnie, że górka jeszcze nie zarosła karmnikiem, wysypać kory nie ma co( bo zwieje), żwirku na górce już nie chcę, więc stoi "toto" i czeka
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
BEATA_S 18:13, 08 maj 2012


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
EwaG 20:37, 08 maj 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
A nie myślałaś, żeby pod sosną zrobić coś w rodzaju "gołoborza" lub górkę pod sosną obsadzić jednolitym dywanem np. z mikrobioty (może wtedy nie będzie widać spadających igieł).
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
BEATA_S 20:53, 08 maj 2012


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Ewo, ja najbardziej bym chciała aby tę górkę pokryć jednolicie jakąś niską rośliną . Najbardziej do mnie przemówił karmnik ze względu na kolor i wygląd (tak jak na inspiracji na poprzedniej stronie).
Jednak brak wiedzy i doświadczenia przyczynił sie do tego,że nie przewidziałam jak to będzie w praktyce. I to nie to, że nie chce mi się zbierać tych igieł, tylko uważam to za bezsensowne, skoro można wykorzystać inną roślinkę , która będzie je "łykała" i nie będa tak widoczne.A ja i tak mam co robić w ogródku, nudzić się nie będę
Tak siedze i myślę. Magnolia zaproponowała oregano, irgę lub berberysa. Gołoborze.. myślałam kiedyś nad tym, ale raczej wolę rośliny. A może mnóstwo funkii na całej górce? Jaką odmianę ewentalnie... niebieską... takie mysie uszy ????
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
BEATA_S 20:56, 08 maj 2012


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies