Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Prawie centralna rabata pod sosną

Pokaż wątki Pokaż posty

Prawie centralna rabata pod sosną

Limka 22:36, 19 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Ta rabata różana obłędna! Chyba polubię róże
A z czego masz żywopłot? podoba mi się.
____________________
Nasadzenia przed domem
BEATA_S 07:53, 20 wrz 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Elu.. co kilka głów to nie jedna
A poza tym, inaczej się patrzy na ogród kogoś a inaczej na swój. Mnie się już tak opatrzył ten widok, że za grosz nie miałam pomysłu.
Limko, żywopłot sąsiada winobluszcz pięciolistkowy na siatce
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Limka 20:33, 21 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Beato, coś wymyśliłaś? Pokażesz przed posadzeniem?
____________________
Nasadzenia przed domem
BEATA_S 11:12, 22 wrz 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Oj Limko... myślę jeszcze. Danusia i Magnolia podsunęły mi pomysły i już jakis zarys mam, ale...w sumie to jeszcze nie zdecydowałam.
Jeszcze się zastanowię, podumam, może ktoś jeszcze jakiś pomysł podsunie.
Sosna zostanie do czasu, jak nutkaj nabierze "trochę ciała", więc póki co to będzie kompozycja z dwoma drzewami. No trudno. Nie będzie idealnie
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Gardenarium 08:18, 26 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nutkajskie potrafią byc kapryśne i zrzucają mase gałązek - zostają gołe w jeden rok
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BEATA_S 14:19, 26 wrz 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Danusiu....
Strach się bać
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Limka 19:27, 26 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Mam 2 w ogrodzie, średnio mi sie te cyprysiki nutkajskie podobają, moze kiedyś "nabiorą ciałka" jak piszesz ale moje mają pewnie ponad 2 metry i takie chudziutkie są nadal.
____________________
Nasadzenia przed domem
BEATA_S 19:47, 26 wrz 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Oj dziewczyny.. Ja miałam na myśli to, że ten cyprysik urośnie.. nieco
będzie bardziej widoczny i dostojniejszy. Dopiero co kupiony, posadzony a Wy mi tu takie rzeczy piszecie buuu
Szczerze mówiąc to nie znam się na żywotności roślin i pewnie Danusia ma rację, ale nam się podoba ten nutkaj - taka topielica
A jak coś się stanie.... to trudno... wymienimy na inny model
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
BEATA_S 07:35, 27 wrz 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
A dzisiaj natknęłam się na takie zdjęcia i pomyślałam, że to chyba jest to i wydaje mi się, że pasowało by u mnie. Co myślicie?
Zdjęcia pochodzą z http://www.zengardens.de/japangarten_auf_dachterrasse_4.htm


I nie wiem co to za roślinka się rozrasta wokół sosny - karmnik ościsty? nie wiem....

Ale podoba mi się ta realizacja bardzo
Czy gdybym sie pokusiła, aby zrobić coś podobnego to co z tym nutkajskim? Wydzielić mu sobne kółko czy niech tak rośnie obok? Bardzo psuje koncepcję?
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Gardenarium 07:50, 27 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nutkajskiego można dać jako soliter w trawniku i gdzieś dalej go utknąć.

Ta realizacja mi sie podoba a zwłaszcza to podwyższenie. Tak, to karmnik ościsty, coś co udaje mech.

Podobną realizację mam w swoim dorobku.. bardzo podobna choć nie widziałam tej nigdy
Też użyłam karmnika.

Ogród z Księżycową Bramą
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies