Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy Kalejdoskop

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy Kalejdoskop

ElzbietaFranka 18:37, 06 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13965
Ogrodowy_Kalejdoskop napisał(a)
Jak się coś nie udaje to trzeba to polubić i wytłumaczyć sobie że to taki atut ogrodu U mnie to oczko wodne i rzęsa, nie walczę już z nią, teraz mi się podoba




A co tu jest nie udanego. Normalne,że na naturalnych oczkach jest rzesa. Możesz wyławiać codziennie rzęsę i zawsze będzie się odradzać.
Jedynie ryby roślinożerne, ale wtedy zazra wszystko przy brzegach. Jeszcze kaczki lubią rzęsę.

Masz bujny, piękny ogród. Wszystko kwitnie jakieś szaleństwo. Masz widocznie dobra ziemię i rękę do roślin.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Ogrodowy_Kal... 20:42, 01 sie 2021


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
W ostatnim dniu urlopu musiałem w końcu odezwać się na forum. Czas tak mi ucieka ale urlop zaliczam do udanych. Udało się odciąć od wszystkiego, wyjechać. Ale rózwnież popracować w ogrodzie, tak na luzie tym razem
Z racji dłuższej nieobecności zdjęcia są z okresu czerwiec - lipiec.
W ogóle to ten rok u nas w Wielkopolsce jest dla ogrodów łaskawy, zwłaszcza jak słyszymy o trudnej aurze w kraju.
Nie mam automatycznego systemu nawadniania jeszcze, więc podlewania zawsze było dużo, a w tym roku z nieba leje odpowiednia ilość u nas.
Cieszę się z tego i roślinom też to pasuje.
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
Ogrodowy_Kal... 20:45, 01 sie 2021


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
Ogrodowy_Kal... 20:50, 01 sie 2021


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Kupiłem w tym roku kilka nowych odmian dalii, niektóre już kwitną, inne jeszcze nie. Ale pędzenie najpierw w donicach ze względu na ślimaki i gęsto obsadzone rabaty bylinowe zdało rezultat.
Wysadzałem już duże krzaczki, które już później sobie poradziły. Teraz tylko podziwiać. Następnym razem kolejne odmiany.
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
Ogrodowy_Kal... 20:52, 01 sie 2021


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
Ogrodowy_Kal... 21:04, 01 sie 2021


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
W tym roku zaskoczyły mnie juki. Miałem z nimi do tej pory problem, chciałem dla nich za dobrze, a one "im mniej tym lepiej".
Zauważyłem, że z wiekiem zmieniają się te znam gusta. U mnie w tym roku do łas powróciły aksamitki, potocznie zwane turkami. Mam piękne, wysokie kremowe i niskie energetyczne brązo - pomarańcze. Rośliny niezawodne, zaczynają kwitnienie.
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
Ogrodowy_Kal... 21:06, 01 sie 2021


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
Ogrodowy_Kal... 21:07, 01 sie 2021


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
Ogrodowy_Kal... 21:09, 01 sie 2021


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Trochę większe kadry
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
Ogrodowy_Kal... 21:10, 01 sie 2021


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies