Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój nowy ogród - bajkowe marzenie czas start.

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój nowy ogród - bajkowe marzenie czas start.

AnetkaKogucik 22:11, 13 lis 2019

Dołączył: 13 lis 2019
Posty: 8
Witam serdecznie wszystkich na tym wspaniałym Ogrodowym Forum Miłośników przyrody.

Od 1,5 roku walczę z 35 arami pod Wrocławiem. I powiem szczerze, myślałam że naprawdę jest to łatwiejsze. Myślałam że ogród z bajki zrobię ot tak. Myliłam się . Ogród jest 20 letni zaniedbany ale z miłości utworzony ale zaniedbany. Mieszkam tu 1,5 roku i walczę każdego dnia. Nauczyłam się że trzeba cierpliwie.

I przyznać się muszę, że od kilku dni oglądam i czytam Was moi Drodzy i nabrałam ogromnego wigoru do pracy dzięki Wam. Teraz wiem że można wszystko ale cierpliwie. Naprawdę co robicie ze swoimi ogrodami i zmianami łapią za serce. Mam nadzieję że będę mogła liczyć na Wasze ciepło słowo czasami.

I nie mogę się doczekać kiedy więcej przeczytam i pooglądam Waszych pięknym zmian w ogrodzie. Ja niestety jak wielu tutaj nie doczekałam się projektu. Wielu nie dojechało , a reszta wyceniła się bardzo drogo. Wiem, że trzeba projekt. Ale na razie walczę sama. Na razie wykarczowałam od płotu około 5m chaszczy.

I trochę posadziłam przed domem roślin. I walczę dalej. Pozdrawiam Was wszystkich jeszcze raz bardzo serdecznie


____________________
Marzenie o pięknym ogrodzie
Gardenarium 18:28, 14 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj Anetko, już jesteś we właściwym miejscu, przeniosłam watek, a więc będzie można komentować Witam i czekamy na więcej zdjęć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AgnieszkaW 18:47, 14 lis 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj Anetko

Widzę starodrzew i kępę brzóz, to już dobry początek na klimatyczny ogród. Nie sadziłabym roślin bez planu ogólnego (choćby tylko naszkicowanego) "po kawałku", bo wyjdzie Ci misz-masz. Danusia już zajrzała, inni też coś na pewno doradzą. Do wiosny jest szansa, że pomysły się jakieś wyklarują na ten Twój duży ogród. Wiem, że duże drzewa to problem, bo nic pod nimi nie chce rosnąć, ale na tym forum nie ma łatwych ogrodów i tak 'od razu'. Prawie każdy z nas przechodził różne, lepsze i gorsze perypetie ogrodowe. Ty też dasz radę, tym bardziej, że mnóstwo tu gotowych porad i inspiracji. Tylko korzystać
Czekamy na zdjęcia, pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
sylwia_slomc... 06:22, 15 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81604

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Początek z ogrodem marzeń:)

No widzisz i teraz to ja mam możliwość Cię przywitać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AnetkaKogucik 06:22, 15 lis 2019

Dołączył: 13 lis 2019
Posty: 8

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Początek z ogrodem marzeń:)

A ja w podziękowaniu przesyłam kwiaty...tylko tyle na razie zrobiłam...posadziłam rododendrony i róże mam nadzieję że się spodobają.
____________________
Marzenie o pięknym ogrodzie
AnetkaKogucik 20:31, 15 lis 2019

Dołączył: 13 lis 2019
Posty: 8
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka

bardzo dziękuje za odwiedzony przejrzałam Twój ogród, rany ile pracy pewnie było ciężko ale wiem co później spędzanie czasu i relaks wszystko wynagradza.
Ty naprawdę masz własną rzekę na działce ? totalny odjazd marzenie.
Pozdrawiam Cię serdecznie, przede mną ta praca właśnie najgorsze co mnie męczy że chciałabym już na szybko , a już widzę że się tak nie da.
____________________
Marzenie o pięknym ogrodzie
ewsyg 20:37, 15 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj Anetko.

Widze, że rododendrony posadziłaś pod świerkiem. To chyba nie najlepsze dla nich miejsce. Świerk korzeni się płytko i dość rozlegle. To ogromny pijak,a rodki lubią wilgoć. Mam takiego świerka i nic nie chce tam rosnąć. Uciekam z roślinami.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
AgataM 21:10, 15 lis 2019


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Witaj Anetko Ogród z dużym potencjałem. Już mi się podoba
Świetnie, że założyłaś wątek. Tu jest mnóstwo cudownych ludzi, którzy będą złożyć Ci pomocą Życzę spełnienia marzeń ogrodowych i przyjemności z niego płynących
Pozdrawiam cieplutko
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Gardenarium 10:56, 16 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sprawy moderacyjno-techniczne już mamy ogarnięte. Teraz bez stresu możemy uczestniczyć w powstawaniu Twojego ogrodu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anuska2507 00:00, 18 lis 2019


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2552
To i ja przywitam krajankę i będę czasem zaglądać Anetko, po której stronie Wrocławia walczysz o piękny ogród? Ja jestem po zachodniej stronie. A 35 arów robi wrażenie i z pewnością daje pole do popisu
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies