Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Długi i chudy

Pokaż wątki Pokaż posty

Długi i chudy

Tulasia 17:03, 30 lis 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Polecam się do zaglądania, może jakieś wskazówki?
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Tulasia 19:03, 30 lis 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196


Latem było nawet ładnie,hortensje i ostróżki

____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
sylwia_slomc... 20:25, 30 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
Witaj
Pierwsze co popracuj nad zielonym podpisem pod postami bo nikt tu nie trafi drugi raz
Faktycznie projekt pozostawia wiele do życzenia, zastanawiam sie czy nie lepiej by było Twój wątek umieścić w dziale projektowanie, dziewczyny na pewno pomogłyby wymyślić coś lepszego.
Z takiej forumowej burzy mózgów już nie jedno piękne miejsce powstało
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Tulasia 22:10, 30 lis 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Bardzo dziękuję Sylwio, a da się tak po całości wątek skopiować do tego ddugiego działu?
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
galgAsia 22:43, 30 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Cześć, Danusia już Cię przeniosła, to teraz popracuj nad podpisem - tutaj masz łopatologiczną ściągę, z której wszyscy się uczymy .
Następna sprawa - żeby nasze mądre głowy chciały się pochylić nad Twoim ogródkiem, warto im to ułatwić - narysować plan działki z wymiarami, zaznaczyć strony świata, nanieść rabaty, dom wszystkie istniejące zabudowania i konstrukcje. Dobrze też wiedzieć, czego się chce - do czego ogródek ma służyć, ilu osobom, czy są dzieci.
No i pochodzić trochę po wątkach - tutaj duuużo się dzieje, ale samemu też trzeba się zakręcić
Dobrze trafiłaś , jest szansa na piękny ogród
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Tulasia 22:46, 30 lis 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Dziękuję za pomoc i odpowiednie miejsce dla wątku.

To dodam jeszcze, że znaczna część ogrodu jest zacieniona (wsch i zach) tylko ta najszersza część ma do 15 słońce. Ziemia ciezka gliniasta, przy zakładaniu ogrodu nawieziona lepsza. Ogród to moje "dziecko", reszta domowników (mąż i 3 dzieci) nie podziela mojej pasji
Sąsiedzi, jak widać, mają nz razie tylko trawniki , a za płotem pole.
Jeszcze w czerwcu ogród wyglądał tak

____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Tulasia 22:54, 30 lis 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Dziękuję galgasia, plan jest w pierszym wpisie, forum już chyba całe przeczytane , żart- nie da się, ale mniejsze ogródki już mam obcykane. Dzieci 3 (9,7 2 lata) , ale ogrodek głównie ma być piękny , starsi chłopcy już nie zadowolą się taką przestrzenią, a córka lubi to co mama, więc przekonam ją, że piękne kwiatki ważniejsze niż trawa
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
sylwia_slomc... 23:23, 30 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82025
I Ty to tak od czerwca sama zrobiłaś? To szacun za efekt jaki jest w tak krótkim czasie, masa roboty.
Tutaj na pewno znajdziesz pomoc i wsparcie, oraz masę inspiracji.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Tulasia 23:32, 30 lis 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Mam nadzieję, że plan jest widoczny: 5 m szerokości na 25 m długości, minus buda i kostka na tarasie, pod schdosmi, itd. Myślę, że realnie "zielonego" jest ok. 70 m.
Idąc od tarasu po prawej:
- cieniutka rabatka 40 cm z lawendą,
- potem budleja , która po obu stronach ma jagodę kamczacką, budleja jest ciemno fioletowa.
- Dalej tamaryszek podsadzony tawułami Little princes.
-Potem w otoczakach miskanty LM z ostróżkami.
- Potem szersza rabata "kwaśna" z sosną aurea , azaliami, pierisami i żurawiną, moja ulubiona.
- Cała rabata wzdłuż płotu od pola jest do zmiany, to są hortensje ogrodowe- niewypał. Dużo tu ładnej runianki do wykorzystania.
- Po lewej w kącie brzoza doorenbos.
-Dalej kortensja pnąca i grandifloty 3, na razie mizerne, również x runianką. - znów tamaryszek i powtorka z otoczaków.
- głowny trawnik, na nim jabłoń kolumnowa
- vis a vis tarasu 7 bambusów fargesia, po prawej od nich jeszcze bordowa krzewuszka, chyba victoria i bordowa roxplenica,
- dalej przywarka japońska-
- potem przerwa bo jesień przyszła,
- dalej 3 jałowce, msją w nogscb bodziszki,
- 2 kaliny bodnateńskie dawn, pięknie kwitną, w nogach bergenia, potem znów przywarks japońska,
- w trójkącie pod domkiem narzedziowym są bez lilak, hosty 7 żywotnikowców nana i dereń IH obok zbiornika bs deszczówkę

Uff koniec
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Tulasia 23:34, 30 lis 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Dziękuję, sama, wszystko sama, taka Zosia samosia, spodobało mi się to bardzo
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies