Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Długi i chudy

Pokaż wątki Pokaż posty

Długi i chudy

Anda 17:09, 05 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Tulasia napisał(a)


Sadziłam ją w czerwcu, razem z sosną to była pierwsza roślinka w ogrodzie.
w nocy jest mróz, noe wiem, czy to nie za zimno na przesadzanie?


To poczekaj do wiosny. Wtedy tez bedziesz juz na pewno wiedziala w jakiej odleglosci posadzic.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:24, 05 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Tulasia napisał(a)
ANDA projekt rewelacja, bardzo Ci dziękuję. Chyba pierwszy bardziej mi pasuje. Ta tawuła z drugiego jest piękna, ale myślę że za szeroka. A cisowy żywopłot ile ma szerokości, przy kolumnowym cisie? Piszesz żywopłotek, to oznacza, że on ma być niski?
O tym ambrowcu nie mogę wiele wyczytać o wymiarach. One są piękne, rosną przed moją pracą, ale te są duze.


Cisowe zywpoloty mozna prowadzic wasko. Mysle, ze najlepsza opcja bylyby cisy Taxus baccata. Cisy kolumnowe czyli Fastigiata sa wezsze, ale drozsze. Zeby z nich zrobic zywoplot musialabys miec miedzy nimi male odstepy. Zapytaj u Ewy (Pszczelarnia) jakie zywoploty cisowe ma.
Ja mam cisy kolumnowe, ale nie jako zywoplot, tylko jako przeslona, jak zaluzja.

Wysokosc mozesz sama wybrac. Widok na pole moze byc troche bardziej otwarty i zywoplot ok. 1,5m do 1,8m by tu wystarczyl.
Zywoplot przy wejsciu do tego "pokoju" moze byc nizszy, ok. 1,20 tak mysle.

Te ambrowce same rosna w kule i mozna je tez ciac. Nie ciete beda oczywiscie szersze. Ewa z watku "Do raju daleko" ma bardzo ladne egzemplarze.

Jesli chcialabys zaoszczedzic sobie ciecia, to bardzo wolno rosnie Quercus palustris 'Green Dwarf'. Tego moglabys ciac tylko w razie potrzeby

Tych kulistych drzewek troche jest do wyboru. Kuliste klony szybko rosna, tak ok. 30-50 cm rocznie. Przestrzegam jedynie przed kulista robinia. Jest lamliwa i ogolnie... sa lepsze drzewa.

Acha, gdybys nie wiedziala to napisze: u drzew szczepionych rosnie tylko korona. Pien sie juz nie wydluza.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Tulasia 19:17, 05 gru 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Anda napisał(a)



Jesli chcialabys zaoszczedzic sobie ciecia, to bardzo wolno rosnie Quercus palustris 'Green Dwarf'. Tego moglabys ciac tylko w razie potrzeby

Tych kulistych drzewek troche jest do wyboru. Kuliste klony szybko rosna, tak ok. 30-50 cm rocznie. Przestrzegam jedynie przed kulista robinia. Jest lamliwa i ogolnie... sa lepsze drzewa.

Acha, gdybys nie wiedziala to napisze: u drzew szczepionych rosnie tylko korona. Pien sie juz nie wydluza.


Tak o pniach wiem
Ten dąb śliczny
Muszę u ciebie zobaczyć te cisy
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Helen 22:08, 05 gru 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8300
Anda napisał(a)
Ballerina to cała seria taneczna, np. Flamenco czy Walc One wszystkie są wąskie.

A Ty lubisz ogrody formalne?

Co do przenikających się trójkątów to narysowałam coś pod wpływem Twojego rysunku rabaty bambusowej. Taki spontan do dopracowania jeszcze, ale widzisz przykład tych przenikających trójkątów.





Hej Asia, przyszłam do Ciebie zajrzeć a tu same mądre głowy radzą
Aż musiałam zacytować Ewę, bo mi się spodobało to trójkątne przenikanie Lecę dalej z wątkiem
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 22:13, 05 gru 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8300
Zdecydowanie poszerzyć rabatki i przewidywać co będzie za 10 lat.

P. S. Taka mądra jestem ns czyimś wątku, a u siebie tego nie potrafię
____________________
Helen - Hortensjowo
Tulasia 07:45, 06 gru 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Helen napisał(a)
Zdecydowanie poszerzyć rabatki i przewidywać co będzie za 10 lat.

P. S. Taka mądra jestem ns czyimś wątku, a u siebie tego nie potrafię


poszerzę już postanowione, chociaż moje chłopaki już marudzą, że "zapycham" im ogród kwiatkami
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
nicol21 15:43, 06 gru 2019


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10290
Trzieliny jako główna ozdoba na koncu rzeczywiście mogą być zbyt małe. Ale tak dla info, moje sadzone są co 90cm[od nóżki do nóżki] i same nóżki mają ok 90-100cm.

dobrze dziewczyny radzą. Drzewa możesz dać np 2 na tylnej ścianie ogródka i jedno z boku żeby nie było tylko to ekranem na tył. Nie wiem czy w PL jest jakieś prawo o zacienieniu sąsiada etc. ale warto pomyśleć żeby uniknac nieprzyjemności kiedyś tam.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Anda 16:28, 06 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Tulasia napisał(a)


poszerzę już postanowione, chociaż moje chłopaki już marudzą, że "zapycham" im ogród kwiatkami


To normalne, XY to jednak jedna nóżka mniej Nie to co XX

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Tulasia 16:52, 06 gru 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Anda napisał(a)


To normalne, XY to jednak jedna nóżka mniej Nie to co XX




oni są jacyś inni
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Tulasia 16:54, 06 gru 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Dzisiaj kupiłam jako choinkę na schody jodłę gorską compacta, jak się uchowa do wiosny to będę mogła ją wkopać, docelowo kest niewielka
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies