Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Długi i chudy

Pokaż wątki Pokaż posty

Długi i chudy

Anda 18:46, 01 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Tulasia napisał(a)
Acha, jeśli chodzi o kolory kwiatów , to planowałam ograniczyć się do pomarańczu i fioletu.

A czy do takiej rabaty bylinowej klon palmowy będzie pasował?


To jeżówki i róże mogą być pomarańczowe. I jeślibyś zdecydowała się na cisy np. to kule cisowe pomiędzy bylinami wprowadziłyby właśnie taki ład i porządek; oraz strukturę zieloną w zimie.



Klon palmowy wg mnie do takich nasadzeń raczej by nie pasował. Poza tym obawiam się, że tam jednak dla niego zbyt słonecznie. Zwłaszcza w południe powinien być w cieniu.

To drzewko to ma być coś na pniu? Brzoza Youngii jednak potrafi urosnąć dość dużo.

https://www.baumschule-horstmann.de/bilder/popup/trauerbirke-youngii-m066976_h_0.jpg

A może Euonymus alatus 'Compactus' na pniu 90cm lub 120cm?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Tulasia 19:02, 01 gru 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Nie wiem czy i jakie drzewko, po prostu jak patrzę na to miejsce, to wydaje mi się, że tam powinno być coś przykłuwajacego wzrok, może się mylę,
tam po lewej, już nie ma mocnego słońca, bo chowa się za dom.
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Anda 19:12, 01 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Wiesz co, tak sobie patrzę i patrzę na tą rabatę i dumam Nasza Mira tak mówi i podoba mi się to słowo
Dumam, że jednak do tych bambusów bardziej próbowałabym pójść w "japońskie" nasadzenia, czyli właśnie azalie, rodki, pierisy, hakonechloa, paprocie. Wtedy ten klon też by pasował.
To oczywiście sprawa gustu Zapytaj trzech ogrodników o zdanie, a dostaniesz cztery odpowiedzi

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Tulasia 19:18, 01 gru 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Masz rację, dlatego to takie trudne i dlatego tu jestem poza netem nie mam z kim się skonsultować i przegadać tematu.

A z klonami masz doświadczenia? Polecasz któregoś?
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Anda 19:28, 01 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Klonów w ogrodzie nie mam, bo nie pasują u mnie. Podobają mi się bardzo. U klientów i sąsiadów rosną dobrze. Tak jak rodki i inne rośliny po paru latach wytwarzają własną mikoryzę, która im pomaga. Warunkiem jest oczywiście równowaga biologiczna w ziemi, czyli mało lub wcale chemii. Jak już się ukorzenią parę lat to nawet nie trzeba ich specjalnie na tej glinie tutaj podlewać.

Specjalistą od klonów na forum jest Jan
https://www.ogrodowisko.pl/watek/4993-chashitsu-herbaciarnia-japonska-ogrod-trojkatny

Ewelina też jest bardzo dobrze doinformowana
https://www.ogrodowisko.pl/watek/3898-maly-ogrodek-za-i-przed-zabudowa-szeregowa-nicol21

Jest też wiele innych doświadczonych w tym temacie ogrodniczek i ogrodników, ale na początek podaję te dwa wątki.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 19:32, 01 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Obejrzyj

Acer shirasawanum 'Jordan'
Acer palmatum 'Aureum'
Acer palmatum 'Wilson's Pink Dwarf'
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Tulasia 19:36, 01 gru 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Bardzo dziękuję lektura na wieczór
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Anda 19:42, 01 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Miłego wieczoru zatem życzę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
deszczowymaj 19:43, 01 gru 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Anda napisał(a)
Obejrzyj

Acer shirasawanum 'Jordan'
Acer palmatum 'Aureum'
Acer palmatum 'Wilson's Pink Dwarf'


Ewuś a co myślisz o Orange Dream ? jest pomarańcz...fajnie współgra z hakonechloa
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Anda 19:55, 01 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
deszczowymaj napisał(a)


Ewuś a co myślisz o Orange Dream ? jest pomarańcz...fajnie współgra z hakonechloa


Tez bardzo ladny i nie az taki szeroki po latach
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies