Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Długi i chudy

Pokaż wątki Pokaż posty

Długi i chudy

Tulasia 11:03, 05 gru 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
deszczowymaj napisał(a)
Ja myślę podobnie jak Ewa..że na końcu ogrodu brakuje drzew ..a może dosadzić brzozy ? te lizaki posadziłabym w innym miejscu(bliżej domu)tam raczej nie pasują..są zbyt małe,tam trzeba Ci dużych roślin tak mi się wydaje..


Dzięki Asiu, też rozważałam te brzozy, są piękne , martwi mnie tylko ich wysokość.
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Tulasia 11:05, 05 gru 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Anda napisał(a)
Asiu, pomyślę i narysuję coś po południu. Brzózka bardzo ładna. W jakiej ona jest odległości od płotu?


Dziękuję, na razie chudzina z niej. Posadzona 80 cm od płotu
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
galgAsia 13:16, 05 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Asia, brzoza Long Trunk dorasta do 5m, Fastigiata Joes też do 5m. Można znaleźć takie, które będą Ci pasować. Bez drzew jest łyso i gorąco, zero cienia, zero ochłody w skwarny dzień. Wiele dziewczyn się o tym przekonuje. Im szybciej posadzisz, tym szybciej urośnie
Są też klony o umiarkowanym wzroście i wiele innych drzew. Najczęściej gatunek jest duży, ale już odmiany niekoniecznie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Tulasia 13:30, 05 gru 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
galgAsia napisał(a)
Asia, brzoza Long Trunk dorasta do 5m, Fastigiata Joes też do 5m. Można znaleźć takie, które będą Ci pasować. Bez drzew jest łyso i gorąco, zero cienia, zero ochłody w skwarny dzień. Wiele dziewczyn się o tym przekonuje. Im szybciej posadzisz, tym szybciej urośnie
Są też klony o umiarkowanym wzroście i wiele innych drzew. Najczęściej gatunek jest duży, ale już odmiany niekoniecznie


bardzo Ci dziękuję , wygoogluję sobie, może faktycznie w te brzozy pójść
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Anda 15:02, 05 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Tulasia napisał(a)


Dziękuję, na razie chudzina z niej. Posadzona 80 cm od płotu


To mało. Jeśli będziesz jeszcze chciała posadzić tam żywopłot, to powinnaś brzozę odsunąć co najmniej o metr od żywopłotu.
Teraz ta brzoza jest jeszcze maluszkiem, ale za 10 lat będzie duża, powyżej 5m i pewnie ok. 4m szerokości. Będzie ładnie dominować w ogrodzie. Wybrałaś jej dobre miejsce, tylko trochę za blisko płotu

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Tulasia 15:07, 05 gru 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Anda napisał(a)


To mało. Jeśli będziesz jeszcze chciała posadzić tam żywopłot, to powinnaś brzozę odsunąć co najmniej o metr od żywopłotu.
Teraz ta brzoza jest jeszcze maluszkiem, ale za 10 lat będzie duża, powyżej 5m i pewnie ok. 4m szerokości. Będzie ładnie dominować w ogrodzie. Wybrałaś jej dobre miejsce, tylko trochę za blisko płotu



czyli czeka mnie przesadzanie, na wiosnę można?
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Anda 15:14, 05 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Moje przemyślenia są takie:
wersja 1



Brzozę przesunąć dalej od płotu. Rabata przy polu lepiej żeby miała 2m głębokości. Te boczne rabaty mogą mieć po 1,5m. Możesz ten pokój ogrodowy otulić żywopłotkami cisowymi. Wtedy pod brzozą sadziłabym jedynie mniejsze krzewy i byliny. Z jednej strony dosadziłabym dla równowagi jakieś drzewa, pomyślałam o ambrowcu Gum Ball.

Jabłonce dodałabym do towarzystwa jeszcze dwie takie same. Seria Ballerina jest wąska, więc możesz posadzić i trzy. Rabata w najwęższym miejscu miałaby 1m szerokości. To mało, ale może wystarczy

Wejście żywopłotkowe ma kształt nieregularny, ale uporządkowany. To również powiększa optycznie ogród i jest ciekawsze, niż równoległe żywopłoty.

Wersja 2,
zamiast żywopłotu z cisa przy polu posadzić po prostu krzewy, np. Spiraea vanhouttei. Ma ładny kształt, a cięcie też znosi bardzo dobrze.



Jeśli podobają Ci się te propozycje, to napisz. Szczegóły trzeba jednak dopracować. To takie ogólne plany tylko.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 15:14, 05 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Tulasia napisał(a)


czyli czeka mnie przesadzanie, na wiosnę można?


A teraz nie możesz jeszcze? Kiedy ona była sadzona?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Tulasia 16:51, 05 gru 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
Anda napisał(a)


A teraz nie możesz jeszcze? Kiedy ona była sadzona?


Sadziłam ją w czerwcu, razem z sosną to była pierwsza roślinka w ogrodzie.
w nocy jest mróz, noe wiem, czy to nie za zimno na przesadzanie?
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Tulasia 16:57, 05 gru 2019


Dołączył: 21 lis 2019
Posty: 196
ANDA projekt rewelacja, bardzo Ci dziękuję. Chyba pierwszy bardziej mi pasuje. Ta tawuła z drugiego jest piękna, ale myślę że za szeroka. A cisowy żywopłot ile ma szerokości, przy kolumnowym cisie? Piszesz żywopłotek, to oznacza, że on ma być niski?
O tym ambrowcu nie mogę wiele wyczytać o wymiarach. One są piękne, rosną przed moją pracą, ale te są duze.
____________________
Asia Asia-dlugi-i-chudy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies