Gdzie jesteś » Forum » Róże » TOPowe róże sezonu 2019

Pokaż wątki Pokaż posty

TOPowe róże sezonu 2019

Zagajanka 22:03, 19 gru 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
11. Artemis (Tantau) – ładny kwiat, zdrowa, ładnie powtarza, obficie kwitnie, zapach słaby. Dla mnie oczywista księżycowa bogini.



____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:06, 19 gru 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
12. Geoff Hamilton (D.Austin) – ładny kwiat, pachnąca, ładnie powtarza, obficie kwitnie, wcześnie zaczyna, stosunkowo zdrowa (trochę plamek). Swoim wigorem przypomina mi "Starego Marynarza" we wcześniejszej odsłonie. Pomimo wieku, całkiem udanej, trzeba by rzec.



____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:08, 19 gru 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
13. Munstead Wood (D.Austin) - ładny kwiat, mocny kolor, pachnąca, ładnie powtarza, obficie kwitnie, stosunkowo zdrowa (trochę plamek), mocno kolczasta. Ciemność lubimy, taką leśną tajemniczą ciemność



____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:11, 19 gru 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
14. Aspirin Rose (Tantau) - ładnie powtarza, obficie kwitnie, późno zaczyna, zapach słaby, zdrowa. Innymi słowy - upragniona tabletka na cały ten różany ból głowy



____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:16, 19 gru 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
15. Bouquet Parfait (Lens) - stosunkowo zdrowa (czasem łapie mączniaka na nowych pędach), ładnie powtarza, bardzo obficie kwitnie, wcześnie zaczyna, zapach słaby. "Idealny bukiet", nic dodać, nic ująć.



____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:19, 19 gru 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Do kategorii „Kochane, ale mniej” przenoszę w tym sezonie kilka „topowych” odmian z roku 2017, które nie znalazły się w powyższym zestawieniu:

1. Pashmina – niestety od dwóch sezonów wszystkie 4 krzaczki łapią u mnie rdzę, więc ani obfitego powtórzenia, ani ładnego kwitnienia w tym roku się nie doczekałam, obowiązkowo muszę zastosować opryski przeciwgrzybiczne i zwiększone nawożenie dolistne w kolejnym roku.




2. Aphrodite – w zeszłym sezonie łapała rdze oraz plamki, podczas suchego lata kwiaty zbyt szybko się otwierają do wypłowiałych pomponów, co nie wygląda ładnie.


____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:21, 19 gru 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
3. Herzogin Christiana – późno zaczyna kwitnienie oraz za każdym razem wyrzuca długaśne pędy na końcach których kwitnie, przez co krzaczek wygląda niezbyt zgrabnie.




4. Stephanie Baronin zu Guttenberg – ładny kolor kwiatu w rozkwicie, ale szybko przekwita podczas suszy i łapie od dwóch sezonów sporo plamek oraz rdzę


____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:24, 19 gru 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
5. Mariatheresia – w zeszłym roku mocno złapała rdze, w tym miała opóźnione kwitnienie, ale już, na szczęście, nie chorowała i nadrobiła obfitością.




6. Kurfurstin Sophie – krzaczek malutki, późno zaczyna kwitnienie, w upałach kwiat nie porywa urodą


____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:27, 19 gru 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
7. Rosengräfin Marie Henriette – niby róża z ADR, ale w zeszłym roku mocno złapała rdzę, co negatywnie wpłynęło na jej obfitość kwitnienia. W tym roku też kwitła niezbyt obficie.






Nadal w tej grupie się znajdują i nie awansowały do TOPu z różnych przyczyn:


8. Ascot – ładny kolor i kwiat, niestety w tym roku słabo kwitł przez suszę, łapie też od dwóch sezonów plamki (zdjęcie z roku 2018).



9. Parky – obficie kwitnie, pachnie, wcześnie zaczyna i powtarza, ale od dwóch sezonów łapie plamki i rdzę.


____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:30, 19 gru 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
10. Eden Rose – ładny kolor i kwiat , ale rośnie u mnie w półcieniu, więc o obfitości kwitnienia można pomarzyć



11. William Shakespeare 2000 – ładny kolor i kwiat, obfite kwitnienie, pachnąca, minusik za rozpadający się kształt krzaczka i zamieranie kilku nowych pędów,



12. Roberto Capucci - ładny kolor i kwiat, ślicznie pachnie, ale rośnie u mnie w półcieniu, więc o obfitości kwitnienia można pomarzyć (zdjęcie z roku 2018).



13. Larissa – ładny otwierający się kwiat, obficie kwitnie, ale zaczyna jako jedna z ostatnich i pomimo ADRu łapie u mnie plamki (zdjęcie z roku 2018).


____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies