Gdzie jesteś » Forum » Róże » TOPowe róże sezonu 2019

Pokaż wątki Pokaż posty

TOPowe róże sezonu 2019

HalinaF 21:06, 01 sty 2020

Dołączył: 21 lip 2017
Posty: 14
Bardzo lubię takie roczne podsumowanie,większa cześć roz z top listy tez posiadam i potwierdzam. Wyjątkiem jest Mustead Wood która ma brzydki pokroj i co roku choruje na mączniaka . Jeszcze bardzo bym chciała mieć Granny.To róża Poulsena,
A bardzo mi odpowiadają roze tego hodowcy/mam Piruette-cudo i Ghita renesase/
Jednak bardzo zaintrygowała mnie rdza.Mam od dwu lat tylko na trzech różach .W tym roku od wczesnej wiosny bardzo „działałam „ profilaktycznie /najlepszy jest Baymat/ jednak jesienią znowu sie pojawiła .Jezeli w tym roku tez sie pojawi to zlikwiduje te roze ale wśród nich jest 8 letnia Abraham Darby.Mam prośbę może wymienimy sie doświadczeniem w walce z ta
ciezka choroba roz.
Pozdrawiam Halina
mirkaka 12:45, 05 sty 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
HalinaF napisał(a)
Bardzo lubię takie roczne podsumowanie,większa cześć roz z top listy tez posiadam i potwierdzam. Wyjątkiem jest Mustead Wood która ma brzydki pokroj i co roku choruje na mączniaka . Jeszcze bardzo bym chciała mieć Granny.To róża Poulsena,
A bardzo mi odpowiadają roze tego hodowcy/mam Piruette-cudo i Ghita renesase/
Jednak bardzo zaintrygowała mnie rdza.Mam od dwu lat tylko na trzech różach .W tym roku od wczesnej wiosny bardzo „działałam „ profilaktycznie /najlepszy jest Baymat/ jednak jesienią znowu sie pojawiła .Jezeli w tym roku tez sie pojawi to zlikwiduje te roze ale wśród nich jest 8 letnia Abraham Darby.Mam prośbę może wymienimy sie doświadczeniem w walce z ta
ciezka choroba roz.
Pozdrawiam Halina


Miałam wiele lat temu Abraham Darby, ze względu na jej silną podatność na rdzę, wywaliłam. Mimo że utworzyła piękny krzak, o pięknym pokroju, kwitła b obficie, to rdza ją uwielbiała. Nic nie dawało opryskiwanie, obrywanie pierwszych zainfekowanych liści. Wkurzała mnie taka porażona. Rozstałam się z nią z bólem. Też rosła u mnie wiele lat, i mimo że była dużym silnym krzakiem, nie zmieniło to jej podatności na rdzę
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Ashka 19:46, 04 lut 2020

Dołączył: 14 paź 2017
Posty: 13
Dobry wieczór! Gratuluję pięknych panien! Boskie widoki! A jak się ma pan Charles Rennie Mackintosh (Austin)? W portretach różanych wyglądał obiecująco, podoba mi się jego chłodny kolor!
lilarose 23:05, 06 lut 2020


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Zagajanko-to, jak piękne są Twoje róże nie będę powtarzać. Wątpię, by moje osiągnęły taka urodę. Studiując pilnie Twoje poprzednie zestawienie, na mojej działeczce znalazła się Pashmina, Bouquet Parfait , Mariatheresia, Eden Rose i Quuin of Sweden a w tym roku dokupiłam jeszcze Stephanie i Herzogin Christiana. Trochę się zmartwiłam, że części z nich spadły "notowania" ale nie pozostaje mi nic innego, tylko walczyć (dziękuję więc za wskazówki, na co zwracać uwagę w pielęgnacji w kolejnych sezonach) Ale jeszcze większą rozpacz wywołało to, że tych Twoich naj, naj nie mogę już kupić, bo nie mam na nie miejsca
Szczęśliwie przyjaciele kupili działeczkę po sąsiedzku, może ich namówię na te piękności
U mnie w tym roku best the best to Palais Royal (obym nie zapeszyła) - kocham tę różę.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Zagajanka 15:43, 28 lut 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Ashka napisał(a)
Dobry wieczór! Gratuluję pięknych panien! Boskie widoki! A jak się ma pan Charles Rennie Mackintosh (Austin)? W portretach różanych wyglądał obiecująco, podoba mi się jego chłodny kolor!


Pan Karol ma się całkiem nieźle - u mnie w trakcie sezonu nie choruje, tworzy niewielki zgrabny okrągły krzaczek i zachwyca swoimi kwiatuszkami w czerwcu. Niezbyt dobrze powtarza (pojedynczymi kwiatami) w drugim tłoczeniu, ale w sumie to dosyć przyjemna róża.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 15:55, 28 lut 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
lilarose napisał(a)
Zagajanko-to, jak piękne są Twoje róże nie będę powtarzać. Wątpię, by moje osiągnęły taka urodę. Studiując pilnie Twoje poprzednie zestawienie, na mojej działeczce znalazła się Pashmina, Bouquet Parfait , Mariatheresia, Eden Rose i Queen of Sweden a w tym roku dokupiłam jeszcze Stephanie i Herzogin Christiana. Trochę się zmartwiłam, że części z nich spadły "notowania" ale nie pozostaje mi nic innego, tylko walczyć (dziękuję więc za wskazówki, na co zwracać uwagę w pielęgnacji w kolejnych sezonach) Ale jeszcze większą rozpacz wywołało to, że tych Twoich naj, naj nie mogę już kupić, bo nie mam na nie miejsca
Szczęśliwie przyjaciele kupili działeczkę po sąsiedzku, może ich namówię na te piękności
U mnie w tym roku best the best to Palais Royal (obym nie zapeszyła) - kocham tę różę.

Kasiu, wierzę, że i Twoje róże będą bardzo piękne: to jest kwestia chwili i przy sprzyjających warunkach za moment już jest busz różany

Ja też już nie mam w ogóle miejsca na nóweczki, ale robię coroczny przegląd okazów i wydaję te, do których jestem najmniej przywiązana, by coś tam z kolejnych zachcianek posadzić

Działeczka u sąsiadów to bardzo dobre rozwiązanie, ja też posiłkuję się czasem ogrodami koleżanek-sąsiadek
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Sylvatika 21:25, 26 mar 2020


Dołączył: 25 mar 2020
Posty: 253
Janko
Jestem pod wrażeniem Twojej kolekcji róż ale przede wszystkim Wiedzy)
Dzięki Tobie znowu zakochałam się w różach, a już Twoje podsumowania, to po prostu majstersztyk...
Ciągle przeglądam i wybieram i po prostu żal cokolwiek odrzucić z mojej listy.
Na dziś na topie króluje
Artemis
Queen of Sweden
Paschmina
Bouquet Parfait
Queen Elizabeth
Desdemona
Soeur Emmanuelle - Dieter
Eden Rose
Moonstone
Olivia Rose
Paul Ricard
Chippendale

Co myślisz o tych odmianach? Czy któraś wydaje Ci się nieodpowiednia (mam na myśli wrażliwość na mróz, choroby itp - jakieś złe doświadczenia?)
Przeczytałam oczywiście opisy i Twoje sugestie, ale może dorzucisz jakieś swoje uwagi? Mam w planach angielską rabatę i oczywiście róż nie może tam zabraknąć.
I jeszcze- co myślisz o kupowaniu róż z wysyłkowych sklepów z gołym korzeniem?
Ja zawsze wolałam kupować rośliny w pojemnikach, ale nie wszystkie są w takiej formie dostępne i wybór odmian jakby mniejszy.
pozdrawiam serdecznie
ze skraju Puszczy Bydgoskiej


____________________
Sylvatika Na skraju Puszczy Bydgoskiej *** Wizytówka
Rench 12:56, 22 kwi 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Zagajanka napisał(a)
15. Bouquet Parfait (Lens) - stosunkowo zdrowa (czasem łapie mączniaka na nowych pędach), ładnie powtarza, bardzo obficie kwitnie, wcześnie zaczyna, zapach słaby. "Idealny bukiet", nic dodać, nic ująć.




Mam na nią ochotę Powiedz , czy ona potrzebuje podpory? Wydaje się,że jest wsparta na ścianie,czy to tylko złudzenie.
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Zagajanka 22:19, 24 kwi 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Rench napisał(a)


Mam na nią ochotę Powiedz , czy ona potrzebuje podpory? Wydaje się,że jest wsparta na ścianie,czy to tylko złudzenie.

Reniu, tak, podpory wymaga, bo kwitnie dosyć obficie i ma długie przewieszające się pędy. U mnie opiera się o ścianę domu, ale też prowizorycznie podpieram jej najniższy pęd kawałkiem deski tarasowej - prowizorka ta trwa nota bene już 4 rok heh
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:29, 24 kwi 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Sylvatika napisał(a)
Janko
Jestem pod wrażeniem Twojej kolekcji róż ale przede wszystkim Wiedzy)
Dzięki Tobie znowu zakochałam się w różach, a już Twoje podsumowania, to po prostu majstersztyk...
Ciągle przeglądam i wybieram i po prostu żal cokolwiek odrzucić z mojej listy.
Na dziś na topie króluje
Artemis
Queen of Sweden
Pashmina
Bouquet Parfait
Queen Elizabeth
Desdemona
Soeur Emmanuelle - Dieter Muller
Eden Rose
Moonstone
Olivia Rose
Paul Ricard
Chippendale

Co myślisz o tych odmianach? Czy któraś wydaje Ci się nieodpowiednia (mam na myśli wrażliwość na mróz, choroby itp - jakieś złe doświadczenia?)
Przeczytałam oczywiście opisy i Twoje sugestie, ale może dorzucisz jakieś swoje uwagi? Mam w planach angielską rabatę i oczywiście róż nie może tam zabraknąć.
I jeszcze- co myślisz o kupowaniu róż z wysyłkowych sklepów z gołym korzeniem?
Ja zawsze wolałam kupować rośliny w pojemnikach, ale nie wszystkie są w takiej formie dostępne i wybór odmian jakby mniejszy.
pozdrawiam serdecznie
ze skraju Puszczy Bydgoskiej

Witaj i wybacz, dopiero odpisuję - nie bywam tu ostatnio zbyt często.
Róż Queen Elizabeth, Paul Ricard, Chippendale nie mam i nie miałam, więc doświadczenia w tej materii brak
Z pozostałej listy odradzam Moonstone, bo ta róża wygląda ładnie tylko w internetach. To jest mieszaniec herbatni, płatki której dosyć łatwo są uszkadzane zarówno przez słońce, jak i deszcz. Przez tyle lat co u mnie rośnie tylko w pierwszym roku wydała kilka ładnych pąków. Od kilku sezonów nawet nie potrafię jej złapać do dobrego zdjecia.
Do innych, subiektywnie patrząc, nie mam zastrzeżeń
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies