Gdzie jesteś » Forum » Róże » TOPowe róże sezonu 2019

Pokaż wątki Pokaż posty

TOPowe róże sezonu 2019

Sylvatika 20:47, 04 maj 2020


Dołączył: 25 mar 2020
Posty: 254
Zagajanka napisał(a)

Witaj i wybacz, dopiero odpisuję - nie bywam tu ostatnio zbyt często.
Róż Queen Elizabeth, Paul Ricard, Chippendale nie mam i nie miałam, więc doświadczenia w tej materii brak
Z pozostałej listy odradzam Moonstone, bo ta róża wygląda ładnie tylko w internetach. To jest mieszaniec herbatni, płatki której dosyć łatwo są uszkadzane zarówno przez słońce, jak i deszcz. Przez tyle lat co u mnie rośnie tylko w pierwszym roku wydała kilka ładnych pąków. Od kilku sezonów nawet nie potrafię jej złapać do dobrego zdjecia.
Do innych, subiektywnie patrząc, nie mam zastrzeżeń


Dziękuję za odpowiedź; przeczytałam wszystkie Twoje wątki ( było tego sporo, ale to skarbnica wiedzy o różach i nie tylko, więc nie mogłam się oderwać) i na większość pytań znalazłam tam odpowiedzi.
Niezmiennie podziwiam Twój piękny ogród, szkoda że już CB nie ma na forum, ale sama wiem jak to jest, kiedy zaczyna się sezon i człowiek nie może się wyrwać z ogrodu a tu jeszcze praca, dzieci, mąż...
pozdrawiam cieplutko ze skraju Puszczy Bydgoskiej
Sylvatika
____________________
Sylvatika Na skraju Puszczy Bydgoskiej *** Wizytówka
sonny 13:30, 17 gru 2020


Dołączył: 08 sie 2012
Posty: 180
Witam się i zaznaczam. Link dostałam jako lekturę na zimowe wieczory
____________________
Aneta Zapanować nad chaosem
Ewik 20:15, 01 sty 2021


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Janka TOP 2020 bedzie ?
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
AlinaP 12:49, 05 sty 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Świetne opisy i zdjęcia. Bardzo pomocne przy ewentualnych wyborach. Pozdrawiam
____________________
Ala
lilarose 12:25, 10 lut 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Ewik napisał(a)
Janka TOP 2020 bedzie ?

tak! tak!
zróbcie Dziewczyny! Zróbcie!
to taka atrakcja tego forum!
nie możecie nas tego pozbawiać!

____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
aneczka_a 21:24, 14 mar 2021


Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 53
Zagajanka napisał(a)
Prezenty świąteczne kupione, menu wigilijne ułożone, a ja jakoś tak zatęskniłam za widoczkami różanymi, więc po pewnej przerwie wracam do was z prezentacją moich subiektywnych typów najlepszych okazów różanych sezonu 2019 roku.

Wiosnę mieliśmy dosyć długą, „majówkę” strasznie zimną i deszczową, więc pierwsze różane „tłoczenie” było opóźnione w porównaniu do lat poprzednich o jakieś dwa tygodnie. Potem w połowie czerwca dopadł nas niesamowity skwar, tak że róże przekwitały w tempie zawrotnym, i na początku lipca było w zasadzie po ich kwitnieniu. Lipiec, sierpień oraz wrzesień były w tym roku bardzo suche, ale nie upalne, co niestety negatywnie wpłynęło na obfitość drugiego tłoczenia. A na samym początku października dopadł nas pierwszy przymrozek, i chociaż jesień była dosyć łagodna, to nie było już w sumie na czym zawiesić oka, bo róże wcześnie skończyły kwitnienie.

Poniżej lista róż, które po kilkuletnich obserwacjach najlepiej sprawdzają się w moim ogrodzie pod względem zdrowotności, obfitości kwitnienia, trwałości i urody kwiatów oraz pokroju i gęstości krzaczka:



TOP-2019

1. Olivia Rose Austin (D.Austin) – ładny kwiat, zdrowa, pachnąca, ładnie powtarza, obficie kwitnie, wcześnie zaczyna, róża na medal!





Czy tutaj jest jedną sztuka Olivia? Czy może kilka koło siebie
____________________
Zagajanka 10:21, 15 wrz 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
aneczka_a napisał(a)

Czy tutaj jest jedną sztuka Olivia? Czy może kilka koło siebie

Jedna. Nie sadze róż grupami.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Plumeria 09:49, 13 wrz 2022


Dołączył: 19 sie 2022
Posty: 6
Absolutnie powalająca na kolana kolekcja!
Nie mogę doczekać się kolejnego Topu z nowymi przemyśleniami i wnioskami.
Czy wśród tej kolekcji są róże, które będą dobrze rosły i w miarę dobrze kwitły w półcieniu? Szukam kolorów biel, róż i ewentualnie kolor łącznik tych dwóch. Krzaczasta, rabatowa i pnąca.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc
w_zaczarowan... 08:56, 28 mar 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 37
Zagajanka napisał(a)
15. Bouquet Parfait (Lens) - stosunkowo zdrowa (czasem łapie mączniaka na nowych pędach), ładnie powtarza, bardzo obficie kwitnie, wcześnie zaczyna, zapach słaby. "Idealny bukiet", nic dodać, nic ująć.





Dziękuję za Twój wkład pracy w to zestawienie. Masz przepiękne róże i nie wiem co z nimi robisz, że tak wyglądają, ale widać Twoją miłość do nich. Ja mam piasek i bardzo ciężko uzyskać mi tak piękne rośliny, mimo ściółkowania i nawożenia. Czytałam, że sadzisz po jednej roślinie, a efekt jest jakbyś sadziła po pięć. Szok Zakupiłam teraz Bouqet Parfait z gołym korzeniem i mam nadzieję, mieć chociaż połowę Twojej Mam pytanie o róże, które nie śmiecą. Wiem, że jestem dziwna ale nie lubię róż samoczyszczących, wolę sama chodzić i zbierać mumie którą byś mi poleciła, która właśnie się w ten sposób zachowuje? pozdrawiam i czekam na kolejne Twoje zestawienia
____________________
Anka_Kubanka
Kordina 12:57, 06 paź 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Róża rabatowa - Pomponella Kordes (kwitnie co rusz, pomimo suszy w tym roku):





____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies