Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zapach ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zapach ogrodu

Joleczka 20:08, 06 sty 2020


Dołączył: 05 sty 2020
Posty: 110
Witam Panią Danusie, miło mi bardzo
____________________
zapach ogrodu
Joleczka 20:23, 06 sty 2020


Dołączył: 05 sty 2020
Posty: 110
____________________
zapach ogrodu
Joleczka 20:25, 06 sty 2020


Dołączył: 05 sty 2020
Posty: 110
____________________
zapach ogrodu
Joleczka 20:26, 06 sty 2020


Dołączył: 05 sty 2020
Posty: 110
____________________
zapach ogrodu
Joleczka 20:28, 06 sty 2020


Dołączył: 05 sty 2020
Posty: 110
____________________
zapach ogrodu
Joleczka 20:31, 06 sty 2020


Dołączył: 05 sty 2020
Posty: 110
____________________
zapach ogrodu
MartaCho 07:51, 07 sty 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2093
Hej! Wpadam, żeby się przywitać i zaznaczam do obserwacji Trzymam kciuki za realizację planów! Będzie na pewno pięknie!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
makadamia 09:15, 08 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Cześć Jolu - miło powitać nową forumkę

Ja też sądziłam, że jesteś świeżynką ogrodową, a tu się okazuje, że zaawansowana ogrodniczka. Poprzedni ogród był uroczy i ten na pewno też taki będzie, nawet i bez naszej pomocy.

Widzę jednak, że masz pewne problemy z przestawieniem się z ogrodnictwa "małoobszarowego" na "wielkoobszarowe". Niektóre rozwiązania, które sprawdzają się w małych ogrodach, niekoniecznie są wygodne w dużych.

Chodzi mi o to, że z okrągłego trawnika nie ma przejścia wgłąb ogrodu: żeby przejść do szopy na narzędzia czy do oczka, trzeba będzie obchodzić cały trawnik dookoła. Zwłaszcza z kosiarką będzie problem.
Nie wiem, gdzie masz podłączenie wody i prądu, ale jeśli przy domu, to ciągnięcie kabla/szlauchu przez cały ogród i w poprzek rabaty będzie niezbyt komfortowe.

Nieco mniejszą wątpliwość mam co do ścieżki trawnikowej. Takie ścieżki ładnie wyglądają, ale w naszym klimacie (z bardzo suchymi latami) są niezbyt praktyczne, bo trawę trudno utrzymać w dobrym stanie.

To są tylko tematy do zastanowienia się, bo jeśli przemyślałaś temat i stwierdziłaś, że taki układ Wam pasuje, to ok. Jeśli jednak nie, to lepiej niezbędne zmiany poczynić teraz, póki rośliny jeszcze nie urosły, niż później.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 13:29, 08 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
jaki przypadek

znalazłam zdjęcie znakomicie ilustrujące to, co chciałam wyrazić:
https://pl.pinterest.com/pin/634092822521706904/
jest otoczka z bukszpanów, ale zostawiono przejścia;
co więcej, ścieżka dookoła trawnika też nie bez powodu jest przed bukszpanem, a nie za

do rozważenia
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Joleczka 17:03, 08 sty 2020


Dołączył: 05 sty 2020
Posty: 110
Witam Martę Cho i Makadamię.
Makadamia dzięki za uwagi. Z tym przejściem z trawnika w głąb rabat masz rację. Mój mężuś jak kosił trawnik to mi to uświadomił. Czasami tak jest, że w szaleństwie sadzenia roślin zapomina się o takich banalnych, prostych sprawach. Mam taki plan by wiosną to zmieniać. Człowiek się uczy całe życie a i tak popełnia błędy. Zdaję sobie również sprawę z tego że mój ogród jest o wiele większy niż ten wcześniejszy. Ale poprzedni ogród miał całkiem inny układ. Do mniejszego ogrodu dobierałam rośliny w mniejszych rozmiarach, tu mogę trochę poszaleć co do wielkości roślin chociaż i tak biorę pod uwagę cięcie itd. W tym sezonie zobaczę co jak mi wyszło i w razie czego będę zmieniać. Co do ścieżki z trawnika to się nie martwię zbytnio, ponieważ mam studnię więc z podlewaniem nie powinno być problemów. Z tyłu ogrodu mam cztery krany, więc nie będzie aż tak źle. Ścieżka z trawnika dlatego, bo nie chciałam robić na stałe ścieżek (możliwość modyfikacji) a jak się nie sprawdzi to będę myśleć później.
____________________
zapach ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies