Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zapach ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zapach ogrodu

Joleczka 19:34, 06 sty 2020


Dołączył: 05 sty 2020
Posty: 110
Witam wszystkich potencjalnych podglądaczy ogrodów. tak na szybko zrobiłam plan całej działki. Trochę taki niewyraźny ale potem wszystko opisze i zobrazuje fotami.

____________________
zapach ogrodu
Joleczka 19:35, 06 sty 2020


Dołączył: 05 sty 2020
Posty: 110
pierwsza fota to plan całego ogrodu, druga to tylko przedogródek.
____________________
zapach ogrodu
galgAsia 19:44, 06 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Jola, to jest totalnie nieczytelne...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Joleczka 19:47, 06 sty 2020


Dołączył: 05 sty 2020
Posty: 110
opisze ten plan bo tak będzie lepiej. Szerokość działki 28m długość 58m. Przedogródek: od furtki do wejścia do domu jest około 10m. Kazdy kawałek trawnika miedzy podjazdem a ścieżka ma wymiary 7x10 drugi kawałek 11x10.
Na środku tych dwóch trawników rośnie magnolia cleopatra, przy furtce cisy w formie stożka, a przy wejściu do domu w narożnikach rosną po 3 kule bukszpanowe różnej wielkości. Po prawej stronie od furtki oprócz magnolii rośnie w rogu tulipanowiec a pod nim jałowiec, dalej 2 świerki aureaspicata i dalej bukszpany. Od strony sąsiada po lewej stronie jest rabata o szerokości 3m na której rosną rododendrony świerki i runianka.
____________________
zapach ogrodu
Joleczka 19:48, 06 sty 2020


Dołączył: 05 sty 2020
Posty: 110
wiem bo na szybko to zrobiłam
____________________
zapach ogrodu
Joleczka 19:49, 06 sty 2020


Dołączył: 05 sty 2020
Posty: 110
zdjęcia przedogródka już są wstawione to można zobaczyć. Rysunek poprawie i będzie czytelny podzielę go na dwa rysunki
____________________
zapach ogrodu
Gardenarium 19:56, 06 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zrób zdjęcie całego planu z góry prostopadle, żeby nie było ze skosu. Tak ustaw aparat, żeby tak wyszło. Albo zeskanuj ten rysunek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joleczka 20:02, 06 sty 2020


Dołączył: 05 sty 2020
Posty: 110
Tył ogrodu: trawnik jest formie koła wokół którego można przejść po ścieżce z trawnika. Wokół trawnika jest rabata na której rosną po prawej stronie róże bukszpany i będą jeszcze szałwie, a po lewej stronie koła rododendrony, azalie i hortensje. Wzdłuż ścieżki wokół trawnika wsadzone są magnolie, klony, kaliny i bzy. Ścieżką, jak już pisałam można obejść cały trawnik dookoła, przejść do warzywnika (będę go robić na wiosnę)oraz do oczka wodnego. Między dużym trawnikiem a rabatą rośnie obwódka z bukszpanu. Od strony północnej rosną rododendrony azalie świerki sosny jodły buki, byliny. A po prawej stronie od strony pola rosną hortensje jodły świerki. Tył ogrodu i prawa strona ogrodu otoczona jest żywopłotem z ligustru, a przód żywopłotem z cisa hilli. Od strony sąsiada po lewej stronie nie mam żywopłotu bo on ma tuje smaragd. To tyle jeżeli chodzi o opis.
____________________
zapach ogrodu
Joleczka 20:07, 06 sty 2020


Dołączył: 05 sty 2020
Posty: 110
ok jeszcze raz wstawiam
____________________
zapach ogrodu
Joleczka 20:07, 06 sty 2020


Dołączył: 05 sty 2020
Posty: 110
plan jest brzydki bo na szybko go zrobiłam poprawie go jutro
____________________
zapach ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies