Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zapach ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zapach ogrodu

Joleczka 17:22, 05 sty 2020


Dołączył: 05 sty 2020
Posty: 110
witam wszystkich na tym forum. postanowiłam w końcu się zarejestrować. podglądałam wasze przepiękne ogrody przez ostatnie dwa a może trzy lata. Nie powiem szczęka to mi opadała przy każdym kolejnym ogrodzie. Od roku jestem szczęśliwą posiadaczką ogrodu (drugiego), pierwszy był mały tylko 300 m2, a teraz mam tylko 1700 m2 do obrobienia ha ha ha. tak właściwie pisze bo chciałabym żeby ktoś mi doradził w sprawie przedogródka.
____________________
zapach ogrodu
Joleczka 18:40, 05 sty 2020


Dołączył: 05 sty 2020
Posty: 110
wkleję fotki przecież dlatego napisałam, ale gapa ze mnie; tak wygląda mój przedogródek. To jest wersja pierwsza wstępna z resztą jak cały ogród wszystko jest wersją wstępna czyli ewentualnie do poprawki lub przeróbki.

____________________
zapach ogrodu
Joleczka 18:43, 05 sty 2020


Dołączył: 05 sty 2020
Posty: 110
____________________
zapach ogrodu
Anda 18:46, 05 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Witaj w klubie Pokaźny masz przedogródek. Można się wyżyć

O jaką konkretnie poradę chodzi? Masz już jakiś plan? Wiesz, co chcesz?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Joleczka 18:55, 05 sty 2020


Dołączył: 05 sty 2020
Posty: 110
teraz trochę opiszę co tam jest wsadzone. na każdej połówce trawnika czyli po obu stronach ścieżki do domu pośrodku rosną magnolie kleopatra, wzdłuż ścieżki posadzone są bukszpany. przy wejściu do domu po obu stronach kule bukszpanowe. przy furtce cisowe stożki a wzdłuż ogrodzenie rosną posadzone w październiku cisy hili (niestety takie małe, maja około 20 cm). Wiem będę czekać lata aż urosną no ale cóż takie jest życie ogrodnika. po prawej stronie od furtki rośnie w rogu tulipanowiec a pod nim jałowiec. dalej wzdłuż płotu świerki aureospicata. i trochę bukszpanów. Wzdłuż bocznego ogrodzenia żywopłocik z ligustru. Na ostatnim zdjęciu od strony sąsiada rosną świerki, rododendrony, runianki a na pierwszym planie klon wiosoną pomiędzy nimi wyrosną tulipany, krokusy. Przedogródek jest od strony południowego zachodu. Właściwie to cały ogród jest w słońcu. tak przedstawia się mój ogród frontowy.
____________________
zapach ogrodu
Joleczka 19:01, 05 sty 2020


Dołączył: 05 sty 2020
Posty: 110
witaj Anda, cieszę się że ktoś się w ogóle odezwał. Tak, wiem co bym chciała mieć. Myślę o roślinach zimozielonych, chodzą mi tez po głowie róże w kolorach pastelowych jednej odmiany. Ma to być elegancki, klasyczny, przejrzysty przedogródek. Masz rację wyżyć się można na takiej przestrzeni.
____________________
zapach ogrodu
Joleczka 19:03, 05 sty 2020


Dołączył: 05 sty 2020
Posty: 110
Chciałabym tak obsadzić rośliny, żeby troche zmniejszyć obszar trawnika. jest tak jakoś łyso za bardzo kanciato, chciałabym zmiękczyć te prostokąty z trawy.
____________________
zapach ogrodu
Joleczka 19:12, 05 sty 2020


Dołączył: 05 sty 2020
Posty: 110
A tak w ogóle to jak można się przenieść do wątku nasze ogrody? bo tu tylko w konkretnych sprawach się pisze. a ja bym chciała o ogrodzie ogólnie pogadać i popisać trochę.
____________________
zapach ogrodu
Anda 19:16, 05 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Hmm, projektowanie to też ogólne ogrodnicze pogaduchy Myślę, że to dobre miejsce. Zobacz, jak fajnie sobie rozmawiamy na innych wątkach w tym dziale
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Joleczka 19:18, 05 sty 2020


Dołączył: 05 sty 2020
Posty: 110
wiem bo siedzę na tym portalu od kilku lat i czytam o waszych przygodach ogrodowych.
____________________
zapach ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies