Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Jak robić eko zakupy

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak robić eko zakupy

dancingcrane 19:11, 11 sty 2020

Dołączył: 03 paź 2017
Posty: 35
Moja mama pomaga koleżance w kwiaciarni przy układaniu wiązanek, bukietów itp. Podpatrzyłem co robią Niemcy i poprosiłem, by spytały klientów, czy byliby chętni kupowac dekoracje w 99% z elementów naturalnych, czyli : gałęzie iglaków, suszone owoce, po prostu tylko to co natura dała (ten 1% to podkład do mocowania, który mógłby być zwrotny). No niestety, ale klienci chcą by wiązanka z 1 listopada leżała rok, a później wylądowała na kupie śmieci zmieszana ze szklanymi zniczami i przemrożonymi chryzantemami.
Dziwi mnie dlaczego ludzie stawiaja pomniki za 50 tys zł, a na nich kładą plastikowe dekoracje za kilkadziesiąt zł??
Sam kompostuję co się tylko da, nawet stare bawełniane ubrania, w końcu to włókno naturalne.
Wodę latem wyciągam wiadrem ze studni i roznoszę po ogrodzie, czasem kilkaset wiader dziennie - bardzo dobry fitness. Kranówkę piję.
Wszelkie kartony i nieśliskie gazety lądują na kompoście, albo jako ściółka.
Środki ochrony roślin jakie używam to olej neem na szkodniki i olejek z drzewa herbacianego na choroby- szczerze mówiąc działają lepiej i dłużej niż te chemiczne trucizny. Chwasty zabijam ogniem lub octem.
Niestety co roku z żywopłotu wyciągam sporo szklanych i plastikowych butelek, foliowe woreczki, puszki po piwie...
ElaS 22:47, 11 sty 2020


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
dancingcrane napisał(a)


Dziwi mnie dlaczego ludzie stawiaja pomniki za 50 tys zł, a na nich kładą plastikowe dekoracje za kilkadziesiąt zł??

A podobno w mojej miejscowości mieszka 100% katolików, którzy nie powinni bliźniemu czynić złego.


Mnie nie dziwi dlaczego ludzie kładą plastikowe dekoracje - nic, a nic.
Złośliwość wobec katolików wręcz prostacka ale cóż, każdy może napisać, co tam chce.
____________________
Malwowy ogród
dancingcrane 22:54, 11 sty 2020

Dołączył: 03 paź 2017
Posty: 35
Jaka znowu złośliwość? Czyli co, podrzucisz śmieci sąsiadowi do ogrodu i będziesz z tym żyć bez wyrzutów sumienia? Gratuluję ogłady. Właśnie dzięki takim jak TY, tyle śmieci mamy w krajobrazie.
Luteczka 12:21, 26 lut 2020


Dołączył: 02 mar 2016
Posty: 1244
ElaS napisał(a)
"Na każdym samochodzie elektrycznym jest napisane „Zero Emission”, co oznacza, że nie emituje do środowiska fatalnego dla klimatu dwutlenku węgla. Tymczasem są tacy, którzy policzyli, że jest to nieprawda, a elektryki są mniej ekologiczne od nowoczesnych diesli.
Być może samochody elektryczne jako narzędzie ratowania świata to największa mistyfikacja naszych czasów. Jak donosi „The Brussel Times” nowe niemieckie badanie pokazują, że pojazdy elektryczne nie tylko nie zmniejszą emisji CO2 w Europie, ale nie będą tego robić w najbliższych latach."



Powiem więcej. Produkcja akumulatorów a potem ich utylizacja, do takich pojazdów bardziej zanieczyszcza środowisko niż używanie starego auta z silnikiem diesla w tym samym czasie.
Tak samo jest z fotowoltaiką i panelami słonecznymi czy wiatrakami. Ekologia itd ale nikt nie pokazuje i nie mówi o tym co dzieje się z tym całym sprzętem jak się zużyje. A dzieje się to dość szybko.
Niedawno natknęłam się w sieci na fotografię składowiska zużytych czy zepsutych wiatraków z elektrowni wiatrowych. Cała hałda śmieci, z którymi nie wiadomo co zrobić. A takie wiatraki już podczas ich produkcji szkodzą środowisku. Podczas działania też, bo mają negatywny wpływ na ptaki i inne zwierzęta.
Wiadomo, chodzi o pieniądze.
Największe firmy produkujące wiatraki czy ogniwa fotowoltaiczne są za naszą zachodnią granicą. A całą tą pseudo ekologię to właśnie oni wprowadzili przez Unię EU
____________________
Ewa Luteczka znów wymyśla - czyli Joga Ogrodowa
Luteczka 12:28, 26 lut 2020


Dołączył: 02 mar 2016
Posty: 1244
Myślę, że trzeba by tutaj jeszcze wspomnieć o świadomym kupowaniu nasion ekologicznych.
Czyli dla mnie to takie, gdzie nie było używanych pestycydów i bez GMO.
Pewna firma zmonopolizowała rynek nasionami GMO przez nimi kontrolowanymi i ciężko jest zdobyć stare odmiany nasion np warzyw, owoców bez modyfikacji genetycznych czy pestycydów.
Bo uwaga. Ta sama firma zaleca używanie swoich pestycydów do uprawy roślin ze swoich nasion. Podwójny zysk.
____________________
Ewa Luteczka znów wymyśla - czyli Joga Ogrodowa
sylwia_slomc... 20:33, 26 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Ja się ostatnio zastanawiałam nad kolejnymi pokoleniami, które pewnie będą burzyć domy, które teraz my stawiamy i użyją nowszych technologii przy kolejnych budowach tylko wtedy ilości styropianu i wełny mineralnej, plastikowych okien, paneli, wykładzin i co tam jeszcze zaścieli cały świat....no bo przecież nie rozpuści się ot tak
Ale szykujemy przyszłość naszym dzieciom, a niby docieplać trzeba by mniej kopcić z kominów.......
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basilikum 20:44, 26 lut 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
welna owcza mozna ocieplac Moi znajomi tak robia. Ba Ewa Pszczolka ma w szparach belek owcza welne o ile dobrze pamietam.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies