Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Jak robić eko zakupy

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak robić eko zakupy

wiklasia 18:56, 08 sty 2020


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Z tą zwiększającą się ekoświadomością jednak jest kiepsko. Zwykła segregacja śmieci przysparza ludziom czasem niemało kłopotu. Stan czystości polskich lasów - kolejna porażka... Prawidłowa technika palenia (od góry) w piecach na paliwo stałe, że smog zabija... lista jest długa.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Gardenarium 19:26, 08 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gosiek33 napisał(a)



Mam identyczne odczucia co do tych programów, ta moda przyszła z zachodu gdzie pokazują jak remontują domy by je potem sprzedać, ale najpierw wszystko co zastaną niszczą. Tylko jeden z programów pokazuje rodzinę remontującą domy ale zawsze gdy jest coś do odzysku zabierają do swojego magazynu by potem gdzieś wykorzystać



Ooo i to samo mam. Uwielbiam ich najbardziej, mają skład starych drzwi, drewna itd. To mi się podoba. I projekty są świetne. Ale trochę ten rudy poczochrany też rozwala.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hankaandrus_44 19:50, 08 sty 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
No i wychodzi na to , że nie powinnam mieć do siebie pretensji: Próbuję w miarę swoich możliwości i umiejętności jakoś obracać się w tym temacie. Życzę wszystkim rozwagi w segregacji, utylizacji i dawania drugiego życia niektórym wyrobom.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
sylwia_slomc... 20:31, 08 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Magara napisał(a)
Po ustaleniu z Danusią wrzucam tutaj link do materiału z magazynu WP:

https://magazyn.wp.pl/wiadomosci/artykul/zycie-bez-smieci-jak-probowalam-byc-zero-waste-i-jak-mi-nie-wyszlo

Tekst napisany z dużą ilością dystansu do własnych słabości, garścią ważnych informacji, garścią ciekawych pomysłów do wykorzystania, no i ze zdjęciem, które robi chyba największe wrażenie...


Kopiuję do siebie link bo dużo podpowiedzi można w nim znaleźć warto by jak najwięcej osób przeczytało
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magara 21:46, 08 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6547
Sylwia

Przy okazji mi się jeszcze jedno przypomniało - przy płaceniu kartą płatniczą warto chyba od razu krzyczeć "bez potwierdzenia proszę", no chyba, że komuś potrzebne

Zauważyłam, że czasem panie w kasie pytają a czasem z automatu drukują kolejne nikomu niepotrzebne papierki, które lądują w śmieciach zmieszanych, bo ponoć to nie papier...

Świata już nie zmienimy, ale ...
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
ElaS 21:53, 08 sty 2020


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Magara napisał(a)
Sylwia

Przy okazji mi się jeszcze jedno przypomniało - przy płaceniu kartą płatniczą warto chyba od razu krzyczeć "bez potwierdzenia proszę", no chyba, że komuś potrzebne

Przepraszam, wtrącę małe co nieco, nie zaszkodzi wiedzieć

Bez potwierdzenia nie wychodź ze sklepu, wtedy gdy wystąpił problem z płatnością i nie udało się zrealizować transakcji za pierwszym razem. Często zdarza się, że mimo komunikatu wystąpienia błędu, pieniądze zostały pobrane z konta. W takim przypadku należy złożyć reklamacje do czego potrzebne nam będzie potwierdzenie, inaczej nie odzyskamy pieniędzy i za zakupy zapłacimy podwójnie.

Podobnie jest w przypadku, gdy za pierwszym razem transakcja zostanie odrzucona, zdarza się tak często gdy np. nie ma środków na koncie. Wtedy albo decydujemy się płacić gotówką albo inną kartą. W takiej sytuacji również powinniśmy wziąć potwierdzenie, bo może się okazać, że nastąpiła próba ściągnięcia pieniędzy z konta i po jego zasileniu zostaną one pobrane.
Kolejną sytuacją, w której należy wziąć potwierdzenie jest problem w łączeniu z serwerem przez terminal. Wtedy przy dość długim oczekiwaniu na połączenie, płatność zostaje odrzucona albo przerwana. Chociaż pieniądze w tym przypadku nie powinny zostać pobrane, może się tak zdarzyć, że nasze konto się uszczupli.

Płacąc kartą za towar, który w przyszłości może być reklamowany lub oddawany, również powinniśmy zabrać ze sobą potwierdzenie. Tak jak paragon jest dowodem zakupu, który będzie potrzebny przy próbie reklamacji, czy zwrocie.
____________________
Malwowy ogród
Magara 22:14, 08 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6547
ElaS, masz częściowo rację, ale wydaje mi się, że jak widzimy, że coś się dzieje złego z naszą transakcją to zawsze można poprosić o potwierdzenie wbrew wcześniejszej deklaracji
Paragon jest dowodem zakupu i sprzedawca ma obowiązek go nam wydać, tu nie mamy wyboru, ale potwierdzenie skorzystania z terminala już nie ma żadnego znaczenia. Przy zakupach internetowych, kiedy robimy przelewy czyli również płacimy bezgotówkowo, dostajemy wszak tylko paragon lub fakturę i to one są podstawą ewentualnej reklamacji.
Ale oczywiście każdy z nas może robić jak mu pasuje
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
KasiaLangier 22:27, 08 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
sylwia_slomczewska napisał(a)

Kopiuję do siebie link bo dużo podpowiedzi można w nim znaleźć warto by jak najwięcej osób przeczytało

Też kopiuję, bo uważam tak samo jak Sylwia, ze warto, zeby jak najwięcej osób ten tekst przeczytało przeczytało
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Kokesz 23:15, 08 sty 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
ElaS napisał(a)



Płacąc kartą za towar, który w przyszłości może być reklamowany lub oddawany, również powinniśmy zabrać ze sobą potwierdzenie. Tak jak paragon jest dowodem zakupu, który będzie potrzebny przy próbie reklamacji, czy zwrocie.


Paragon nie jest potrzebny przy zwrocie lub reklamacj jeśli płacimy kartą.
Sklep może wyszukać płatność w komputerze i na tej podstawie przyjąć np zwrot. Sama to przetestowałam i nie było problemu, paragonu ani pitwierdzeniz nie miałam akurat przy sobie. Nie wiem jak z płatnością gotówka.

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gosiek33 10:36, 09 sty 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Po pierwsze dziś premier odwołał wiceministra środowiska nie wiem czy ma to jakieś znaczenie


daję link do wielu podkastów w temacie ekologii


Zszokował mnie tekst udowadniający o 30 letnich badaniach dowodzący o bezsensowności selektywnej zbiórki odpadów


I w temacie częściowego wykorzystania odpadów do uzyskania opału i materiału do rekultywacji gleby



i do posłuchania - o skutkach nowych przepisów wprowadzających zakaz plastiku, ambitne cele recyklingowe i gospodarowania odpadami
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies