Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

gogo 21:03, 15 paź 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Basieksp napisał(a)





Ach, Ty nawet nie musisz iść na spacer /jak ja/, żeby znaleźć kolory jesieni, bo masz je we własnym ogrodzie, jest przepięknie

Co to za trawa na zdjęciu?, ma miotełki w ciekawym kolorze, bardzo mi się podoba.

I spodobało mi się obrzeże ze stojących pieńków, jakoś je przeoczyłam, a sobie pomysł odgapię /za co wielkie dzięki/
Moje leżące pnie całkiem się sypią, a takie stojące dłużej wytrzymają /na co nie wpadłam/.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Alija 21:09, 15 paź 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8829
Basieksp napisał(a)
Dziś jesiennie, bez słonka, udało mi się wyskoczyć do ogrodu przed deszczem, bo zaczyna kropić, a chciałam iść coś porobić, ale może nie będzie mocno padać

Moja dzika róża zaczysi3 złocić







Basiu, rugosa pięknie się wybarwia na złoto , ta druga nn cudnie kwitnie, o tej porze roku tak obficie.
Pięknie pokazałaś różne zakamarki swojego ogrodu, wyglądają pięknie i tajemniczo. Wyobrażam sobie,
jak przyjemnie się tam spaceruje.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Basieksp 21:14, 15 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10277
Agatorek napisał(a)
Ale Ci się kolorowo porobiło, ogród zupełnie inaczej wygląda . Róża rzeczywiście już wielka i swieci z daleka.

Basiu, jeszcze parę roślinek Ci się zmieści , bez upychania kolanem. No może nie jakieś wielkie drzewa .


Zmieści sięjutro będziemy sadzić, znalazłam jeszcze miejsce na catalpę, jakąś krzewuszkę, kiścień japoński i taką malutką krzewinkę golterię rozesłaną
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 21:21, 15 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10277
galgAsia napisał(a)
Basiu, piękne jesienne widoki
A róża bossska


Ja mam do tej róży taki sentyment, bo ona rosła obok mojego rodzinnego domu, przy drodze, zawsze do wazonu ją zrywałam i jak zakładaliśmy nasz ogród to była jedna z roślin, którą chciałam mieć u siebie a tam w starym miejscu już dawno jej nie ma, wykarczowali ją nowi właściciele
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 21:23, 15 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10277
Magleska napisał(a)
Basiu ach i och cudniaście


noo, zrobiło się kolorowo
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 21:35, 15 paź 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Basieksp napisał(a)


Zmieści sięjutro będziemy sadzić, znalazłam jeszcze miejsce na catalpę, jakąś krzewuszkę, kiścień japoński i taką malutką krzewinkę golterię rozesłaną


Catalpa będzie szczepiona, czy „naturalna”? Pytam, bo puszczona luzem wyrasta na dość duże drzewo
Golterii nie znałam, ładna jest
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ElzbietaFranka 21:56, 15 paź 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13912


I przesadziliśmy dąbka, udało się wykopać prawie całe korzenie, mam nadzieję, z będzie rósł, dostał lepsze miejsce, rósł w sąsiedztwie wierzby i zabierali sobie miejsce, miał też trochę mało słońca, a wycinanie gałęzi wierzby już nie pomagało, ona mocno się rozrosła, tak to jest czasami w niedużym ogrodzie, robi się ciasno wiadra żeby Aza nie wpadła na pomysł by sprawdzić co tam jest w tym świeżym miejscu

Będzie ładnie wygladal z aronią, tu bardziej mi się podoba, widać go



Dobrze, że przesadziłaś dęba błotnego. Lubi słońce i podlewanie. Ma bardzo zielone liście aż nie normalne o tej porze roku. Powinien się przyjąć bez problemu.

Moje zmieniają kolorek jutro zrobię fotki.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Basieksp 22:28, 15 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10277
Agatorek napisał(a)


Catalpa będzie szczepiona, czy „naturalna”? Pytam, bo puszczona luzem wyrasta na dość duże drzewo
Golterii nie znałam, ładna jest


Naturalna, widzieliśmy ją w tym arboretum, będzie miała dużo słonecznego miejsca, ale ona taka bardzo wysoka jest, taki długi kijek, na końcu liście, jutro zrobię fotkę
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 22:30, 15 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10277
ElzbietaFranka napisał(a)



Dobrze, że przesadziłaś dęba błotnego. Lubi słońce i podlewanie. Ma bardzo zielone liście aż nie normalne o tej porze roku. Powinien się przyjąć bez problemu.

Moje zmieniają kolorek jutro zrobię fotki.


On chyba taki zielony, bo miał mało słońca, teraz będzie miał dużo lepiej
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 23:48, 15 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10277
gogo napisał(a)


Ach, Ty nawet nie musisz iść na spacer /jak ja/, żeby znaleźć kolory jesieni, bo masz je we własnym ogrodzie, jest przepięknie

Co to za trawa na zdjęciu?, ma miotełki w ciekawym kolorze, bardzo mi się podoba.

I spodobało mi się obrzeże ze stojących pieńków, jakoś je przeoczyłam, a sobie pomysł odgapię /za co wielkie dzięki/
Moje leżące pnie całkiem się sypią, a takie stojące dłużej wytrzymają /na co nie wpadłam/.


Tak do końca to nie wiem co to za trawa, kupowałam gracimilusa, ale to chyba nie on, ale mi się podoba fajnie, że pomysł z pieńkami Ci się spodobał ja będę dorabiać do tych pieńków tak jakby ciąg dalszy, ale będą to wykopane plastry z pieńków, drewno na opał akurat przywieźliśmy z lasu i mój eM sam się zaoferował, że takie plastry mi natnie to był jego pomysł ja znalazłam tylko miejsce na plastry
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies