Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Magara 00:09, 16 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6823
Basia, no masz u siebie ZPJ - jak z obrazka
Napisz jak z grzybami u Ciebie, ciekawa jestem jako grzybiara
Podobno w naszych rejonach (w ramach województwa) wysyp prawdziwków Ostatnie trzy dni spędziłam głównie w samochodzie i zaobserwowałam, że grzybiarzy masy i wszyscy z pełnymi siatkami z lasów wychodzą Swoją drogą czemu ludzie grzyby w siatki plastikowe pakują skoro się tyle o tym mówi i pisze, że to szkodliwe - nie pojmuję
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Basieksp 08:52, 16 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10348
Magara napisał(a)
Basia, no masz u siebie ZPJ - jak z obrazka
Napisz jak z grzybami u Ciebie, ciekawa jestem jako grzybiara
Podobno w naszych rejonach (w ramach województwa) wysyp prawdziwków Ostatnie trzy dni spędziłam głównie w samochodzie i zaobserwowałam, że grzybiarzy masy i wszyscy z pełnymi siatkami z lasów wychodzą Swoją drogą czemu ludzie grzyby w siatki plastikowe pakują skoro się tyle o tym mówi i pisze, że to szkodliwe - nie pojmuję


Nie byłam ostatnio na grzybach, tak jakoś z czasem kiepsko było też nierozumiem tych reklamówkowych grzybiarzy, nie mówiąc, że to szkodliwe, to takie grzyby pogniecone, posklejane, nie znają się ja bym sobie na podgrzybki pojechała, może w tygodniu na chwilę wyskoczę?
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 09:07, 16 paź 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Basieksp napisał(a)


Naturalna, widzieliśmy ją w tym arboretum, będzie miała dużo słonecznego miejsca, ale ona taka bardzo wysoka jest, taki długi kijek, na końcu liście, jutro zrobię fotkę


Jak naturalna, to będzie kwitła, tylko oczywiście nie od razu, ja chyba czekałam ze 3 lata na kwiatki . Ale to już było spore drzewo.
U mnie tego nie zauważyłam (albo eM po prostu kosi w trawie), ale u moich rodziców łatwo się wysiewa. Ja swoje egzemplarze mam właśnie od nich, w sumie gdybym wiedziała, że chcesz, to bym Ci wysłała nawet kilka .
Ostatnio dostałam od mamy kilka doniczek z katalpami i posadziliśmy w piątek wzdłuż drogi dojazdowej, jeszcze kilku brakuje, ale mama wykopie mi od siebie (i to wszystko z jednego drzewa ).
Rośnie dość szybko .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 10:26, 16 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10348
Agatorek napisał(a)


Jak naturalna, to będzie kwitła, tylko oczywiście nie od razu, ja chyba czekałam ze 3 lata na kwiatki . Ale to już było spore drzewo.
U mnie tego nie zauważyłam (albo eM po prostu kosi w trawie), ale u moich rodziców łatwo się wysiewa. Ja swoje egzemplarze mam właśnie od nich, w sumie gdybym wiedziała, że chcesz, to bym Ci wysłała nawet kilka .
Ostatnio dostałam od mamy kilka doniczek z katalpami i posadziliśmy w piątek wzdłuż drogi dojazdowej, jeszcze kilku brakuje, ale mama wykopie mi od siebie (i to wszystko z jednego drzewa ).
Rośnie dość szybko .


O widzisz, ale miło, no ja zostanę przy jednej ale taki szpaler będzie super wyglądał, jak będzie kwitło i jesienią też, bo ta w alboretum piękna żółta była a ta moja tak wygląda, wysoka jest i w sumie to taki długi patyk nie wiem czy tak powinna wyglądać, ale listki ma ładne duże, zobaczę co z tego wyrośnie



A to ta w alboretum no wpadła nam w oko, z daleka święciła i nas wolała, jednogłośnie padło na nią, no jeszcze kilka innych drzew nam się bardzo podobało no ale, powoli, jakby co jeszcze jedno drzewko wcisnę mam jeszcze miejsce przed domem, tak na później



____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Kasiapod 11:39, 16 paź 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1033
Pięęękna jesień w twoim ogrodzie i te kolory cudnie
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Alija 17:12, 16 paź 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8868
Basiu, widzę, że będzie sadzenie. Katalpa pięknie kwitnie i pachnie, rośnie duża, będziesz zadowolona.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Basieksp 18:28, 16 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10348
Kasiapod napisał(a)
Pięęękna jesień w twoim ogrodzie i te kolory cudnie


Kiedyś miałam jesienią głównie zielony kolor, taka szarówka jesienna, Ogrodowisko mnie zaraziło tymi kolorami i dzięki temu sezon ogrodowy się przedłuża
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 18:31, 16 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10348
Alija napisał(a)
Basiu, widzę, że będzie sadzenie. Katalpa pięknie kwitnie i pachnie, rośnie duża, będziesz zadowolona.


Już posadzone tylko zdjęć nie zdążyłam, zrobić, ale efekt już mi się podoba trochę posadziłam, inne przesadziłam i jestem zadowolona, szkoda tylko, że tak szybko ciemno się robi
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 22:06, 16 paź 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Basiu, chyba nie znajdziesz dwóch takich samych katalp, jeśli chodzi o pokrój. Ja mam u siebie 3 sztuki kilkuletnie, każda się rozgałęzia na innej wysokości, jedna prawie przy ziemi .
Z Twojego patyka też urośnie piękne drzewo
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 23:46, 16 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6823
Basieksp napisał(a)


Nie byłam ostatnio na grzybach, tak jakoś z czasem kiepsko było też nierozumiem tych reklamówkowych grzybiarzy, nie mówiąc, że to szkodliwe, to takie grzyby pogniecone, posklejane, nie znają się ja bym sobie na podgrzybki pojechała, może w tygodniu na chwilę wyskoczę?


Wyskocz potwierdzam, że jest wysyp
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies