Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Basieksp 10:41, 22 kwi 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10163
U nas też jest zimniej, na dworze w donicach już nie będziemy sadzić, wiatr przewraca, deszcz, a jak chowaliśmy pod daszek, chowały się też tam wróble, no i brudziły a warzywnik mam mały szkoda mi miejsca muszę się jeszcze dopytać mojego męża czy pryszcze i czym, ale chyba gnojówką z pokrzywy
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Ania111 11:34, 22 kwi 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Basieksp napisał(a)
Pomidory po posadzeniu chyba mają się dobrze, z drugiej strony jest ich trochę mniej i jest zastawione miejsce na ogórki kilka sztuk zostało , ale to tak gdyby coś się zmarnowało, będzie można dosadzić na środku będzie jeszcze jakaś kładka do chodzenia




...już w szklarni ?
a nie za zimno ?
____________________
Ania Spelnione marzenie
hankaandrus_44 11:55, 22 kwi 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Dobrze mieć wszystko w zasięgu gniazdka elektrycznego. U mnmie grzejnik by mógł dostać nóg i odejść w siną dal w ciągu nocnej zmiany.

Dlatego to co wsadziłam pod szkło jest teraz pod włókniną, a pozostałe paletki jeszcze w domu parepet okupują.

Zima nie odpuszcza i stale przesuwa napływ ciepła. Bądżmy cierpliwi.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basieksp 13:54, 22 kwi 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10163
W dzień słonko nagrzewa ładnie, trochę w nocy dogrzewamy jakby co mamy dużego psa, nikt nie wejdze pies co prawda śpi w domu po za tym my mieszkamy na ulicy z świętym w nazwie, sąsiad nam na początku w trakcie budowy nam powiedział, że na św. ulicy... nic nie ginie tego się trzymamy i tak było, raz nawet cement na palecie został na dworze przykryty plandeką, nic nie zginęło, a różnie na takich budowach się słyszy
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Rumianka 22:26, 22 kwi 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10184
Trafiłam na pomidorowy temat...też eMuś sadzi pomidory ale dopiero po zimnej Zośce...bez żadnej osłony, pod gołym niebem...Największe powodzenie u nas zawsze mają pomidorki koktajlowe...nawet wiewiórka podkradała...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Agatorek 01:23, 23 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Basieksp napisał(a)
Oj różne razem posadzonych jest 28 sztuk, a odmian na próbę jest aż kilkanaście np. bawole serce , carmello, black vrenissage, tomato nectar, daniels i jeszcze inne chcemy zobaczyć, które będą dla nas najlepsze


Oooo
Wybór lepszy niż w sklepach
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 09:39, 23 kwi 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10163
Rumianka napisał(a)
Trafiłam na pomidorowy temat...też eMuś sadzi pomidory ale dopiero po zimnej Zośce...bez żadnej osłony, pod gołym niebem...Największe powodzenie u nas zawsze mają pomidorki koktajlowe...nawet wiewiórka podkradała...


Z wiewiórką to też bym się dzieliła, u nas takich gości nie ma
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 09:46, 23 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11527
Moje pomidory jeszcze podrastają w domu, ale do szklarni wstawiłam już papryki i bakłażany. Też podgrzewam w razie potrzeby. Zobaczymy co z nich będzie. Wyjścia nie miałam, przestały mieścić się w domu
Basiu, w jakich odstępach pomidory sadziliście?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 10:08, 23 kwi 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10163
antracyt napisał(a)
Moje pomidory jeszcze podrastają w domu, ale do szklarni wstawiłam już papryki i bakłażany. Też podgrzewam w razie potrzeby. Zobaczymy co z nich będzie. Wyjścia nie miałam, przestały mieścić się w domu
Basiu, w jakich odstępach pomidory sadziliście?


Tak 45 do 50 cm, pierwszy od ściany tak 30 cm, pewnie mogłoby być inaczej, ale zawsze sadzimy podobnie i jest ok, a pod ścianą sadziliśmy papryki, w rogu zostało jeszcze miejsce na ogórki, będą 4 lub tylko 2 ale zobaczymy czy nie będzie za ciasno my też wolelibyśmy by było cieplej, ale nasze już się prosiły o posadzenie, niektóre miały już żółtawe dolne listki, trochę pogoda namieszała
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 10:57, 23 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11527
W zeszłym roku miałam posadzone za gęsto, nie mogłam swobodnie do pierwszego rzędu się dostać. Mam w tym roku te same, ekspansywne odmiany, muszę szerzej je rozstawić.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies