Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Bałagan w przedogródku

Pokaż wątki Pokaż posty

Bałagan w przedogródku

bukszpanowo 21:11, 21 wrz 2011

Dołączył: 14 wrz 2011
Posty: 112
Sebek napisał(a)
Kurcze - bukszpan wszędzie by pasował, ale za dużo by go było.
A może wzdłuż furtki posadzisz formy pienne - jak cis czy trzmielina i podsadzisz je żurawkami.

Rysiek mi tu jakoś nie pasuje - ja bym go chyba całkiem stąd zabrał.

Jałowiec przy Ryśku jest dość wysoki - może wyczarujesz z niego takie cudo jak u Zbyszka teraz jest ?
http://www.ogrodowisko.pl/watek/599-ogrodowisko-w-iwoniczuzdroju-ciecie-jalowca




Otóż tak : formy pienne bardzo lubię , ale chciałabym tam niskie nasadzenia tak do 40-50cm, cisy bardzo mi się podobają, ale nie mogę ich dotykać, bo bardzo mnie uczulają, więc odpada. O żurawkach też myślałam, ale piekące słońce. Trudno mi tam dobrać rośliny, pomyślałam jeszcze o tawułach jedna już od kilku lat tam rośnie





Rysiek pójdzie pod wierzbę!
____________________
Iwona bukszpanowo
bukszpanowo 21:18, 21 wrz 2011

Dołączył: 14 wrz 2011
Posty: 112
Joanka napisał(a)
Mnie Rysiek nie pasuje i kamienie - za dużo i za bardzo pofalowane.





Już pisałam, ze Ryśka przetransportujemy pod wierzbę w głąb ogrodu, a kamienie usunę (chyba z nich grotę wybuduję haaaa), wyłagodzę brzegi - zero falbanek!
____________________
Iwona bukszpanowo
bukszpanowo 21:21, 21 wrz 2011

Dołączył: 14 wrz 2011
Posty: 112
Limka napisał(a)
A mi się Rysiek w tym jałowcu podoba. On jest taki stylowy i chyba pod niego by trzeba było coś kombinować. Ale kamienie i fale - za dużo. Naszykuj jakiś szkic co i jak jest usytuowane, to moze ktoś mądrzejszy pomoże.



nie umiem tak narysować
____________________
Iwona bukszpanowo
kaisog1 21:31, 21 wrz 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Nie ma nie umiem Wszystko się da. Wymiary działki przecież znasz Rabaty wymierz mniej więcej (z tego co słyszę będzie likwidacja), będzie ok.

Wiem jedno..... jak dla mnie Rysiek jest znakiem tego ogrodu i nie mogę się pogodzić z jego przestawieniem gdzies w ciemny kąt. Postuluje za pozostawieniem Ryszarda w bardzoooo widocznym miejscu!
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Pszczelarnia 21:55, 21 wrz 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ja też uważam, że Rysiek powinien zostać. Ale jak stanie w widocznym cieniu drzewa szlachetnego też będzie dobrze. A co do słońca i tawuł - są boskie - ja je uwielbiam a one uwielbiają słońce. I jest tyle różnych gatunków.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 21:56, 21 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba usunąć te kamienie. Zrobić spokojne linie rabat z kantami. Rysiek jest niezły, bez kamieni może będzie nieźle wyglądał otulony tym jałowcem. Uciąc go trochę (znaczy jałowca), ale w sposób niewidoczny, na rozgałęzieniach pędów, żeby nie konkurował z Ryśkiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:57, 21 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na spiekotę żurawki bordowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 23:07, 21 wrz 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
... i marmolade sobie radzi dobrze
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Limka 00:03, 22 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Trzymam kciuki za Ryśka, jakąś więź poczułam.
____________________
Nasadzenia przed domem
GabiK 09:15, 22 wrz 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Zostaw Ryśka tam gdzie jest. Zabrać kamienie, wyrównać i będzie dużo lepiej.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies