Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Wiśnia osobliwa odm. kulista - Prunus cerasus "Umbraculifera"

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiśnia osobliwa odm. kulista - Prunus cerasus "Umbraculifera"

Sobellka 11:37, 05 maj 2019


Dołączył: 29 kwi 2018
Posty: 13
Witam,
Moja wiśnia kulista w tym roku nie wypuściła żadnych listków
Widzę zalazki listków ale są zasuszone, czy to koniec mojej wiśni ?
Dwa lata pięknie rosła, kwitła
Co radzicie ?
sylciae 01:12, 07 cze 2019

Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 8
Moja ma to samo- też właśnie miałam się na forum zapytać- nie wiem czy ja juz wyrzucić czy jej dac szanse do przyszłego roku, a na pozostałych wydaje mi się, ze pojawiła się plamistosc wiśni i muszę się wziąć za opryski..
beata_m 07:25, 05 sie 2019


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
poprawka - wycięłam post i wpisałam do wątku o chorobach wiśni
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Lukaszamator... 19:15, 11 wrz 2019

Dołączył: 25 sie 2019
Posty: 9
Witam!
Moja wiśnia zaczęła żółknąć po czym całkowicie uschły liście i opadły. Czy jest już do niczego czy w przyszłym roku powinna wypuścić liście.
aisa_ii 11:55, 30 kwi 2020

Dołączył: 30 kwi 2020
Posty: 1
Dzień dobry.

Może ktoś jeszcze zagląda na ten wątek..
Zakochałam się w tych wiśniach

Mam możliwość kupić taką młodą wisienkę w dość niskiej cenie,wys. 2m, 1.8
Wszędzie ceny są dużo wyższe, czy taka niska cena nie jest podejrzana?
Inna szkolka proponuję cenę 3 razy taka za 1.8 wys 1.80 do korony. Ale obwód 10-14.

Może ktoś doradzi. Proszę.
AgaCzek 15:49, 30 kwi 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Jak ładna to brać i tyle. Ja kupiłam taka ponad 3 M w bardzo niskiej cenie bo ktoś zamówił za dużo i jedna została w szkółce i zalegała wiec chcieli sie pozbyć i od kilku lat ma sie dobrze
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
asica 15:50, 30 kwi 2020


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
Kupiłam wiśnie z bardzo małą koroną i zaskoczyło mnie jak szybko się rozrastała.
Więc jeśli miałabym wybierać to największe znaczenie miałaby dla mnie wysokość szczepienia.
Z chęcią kupiłabym w dobrej cenie. Jeśli jest możliwość proszę o namiar na priv.
W wolnej chwili znajdę u siebie jak szybko się rozsrastała.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
SylwiaBe 21:00, 30 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 852
A może ktoś wrzuci zdjęcia swoich wiśni, jak teraz wyglądają? zamierzam kupić 3 sztuki i zasadzić wzdłuż ogrodzenia, jak tego dokonam wrzucę tutaj fotki
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Ewilena 22:25, 30 kwi 2020


Dołączył: 01 wrz 2018
Posty: 115
Jaki nawóz będzie najlepszy dla wiśni Umbraculifera? I kiedy najlepiej je nawozić?
Bo moje w opłakanym stanie, zasadzone 2 lata temu a nic nie rosną
____________________
Ewelina
asica 22:33, 30 kwi 2020


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
Dwie umbry, niestety nisko zaszczepione na wysokości 150 cm, kupiłam je za jakieś śmieszne pieniądze. Zdecydowanie odżałowałabym teraz i kupiła szczepione wyżej. I niestety posadzone obok siebie, a jedna wyraźnie lepiej rośnie. Więc różnica jest mocno widoczna co mnie trochę wnerwia.
Ale i tak je lubię. Szczególnie że zasłoniły okno sąsiada.
Kupione 2014r

nawet nie pamiętałam, że zmieniły miejsce

2016

____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies