Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Wiśnia osobliwa odm. kulista - Prunus cerasus "Umbraculifera"

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiśnia osobliwa odm. kulista - Prunus cerasus "Umbraculifera"

triada1301 11:37, 03 kwi 2018

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 2
Czy ktoś zechcialby mi podpowiedzieć czy nalezy wykonywac opryski zapobiegawcze dla tych wiśni? Jesli tak to czym i kiedy? Z gory dziekuje za instrukcje
Gardenarium 13:32, 03 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Dosłownie na poprzedniej stronie masz post

Mazan napisał(a)
Agaola

To drobna plamistość drzew pestkowych. Teraz możesz zastosować jeszcze Sylit i po 7 dniach Topsin 2x. Zapobieganie zacznij od wiosny.



Pozdrawiam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
atena13 22:10, 04 kwi 2018


Dołączył: 02 mar 2014
Posty: 123
Cześć,mam pytanie otóż w ubiegłym roku posadziłam 3 wiśnie ale jakoś tak bez przemyślenia i efekt jest taki,że odległość od 1 do 2 wynosi 3 metry a odległość od 2 do 3 wynosi 4,10. Wtedy wydawało mi się ze jest ok ale teraz mam wątpliwości.Co poradzicie przesadzić aby wyrównać odległości?
Zdjęcie słabe ale coś tam widać
____________________
atena - Mój ogródeczek
Gardenarium 08:00, 05 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tak, środkowa w prawo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
atena13 13:29, 05 kwi 2018


Dołączył: 02 mar 2014
Posty: 123
Dzięki za odp. Dziś przesadzam
____________________
atena - Mój ogródeczek
mangaa 00:06, 13 kwi 2018

Dołączył: 03 paź 2017
Posty: 44
Witam, mam pytanie odnośnie systemu korzzeniowego Umbry na pniu. Mam 2 szt zakupione ale zmieniła mi się koncepcja gdzie posadzić i zastanawiam się czy pozostawione na podjeździe otwory - kwadraty będą dla tego drzewa wystarczające. Są to kwadraty o bokach 50cm. W środku dziur są ścianki boczne z betonu, na dnie betonu nie ma.

Czy otwory te są za małe? Czy mogę w takich otworach posadzić umbre czy będzie to niewystarczające dla tej rośliny? Wysokość pnia 160cm, średnica doniczki 30cm.
Gardenarium 16:01, 13 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jest szansa że będzie rosła, jak zapuści korzenie głębiej. Należy wybrać ziemię i dać dobrej, specjalnie zaprawionej kompostem i podlewać na początku. Potem jak się zakorzeni, powinno być dobrze.
Te 50 cm, trochę mało
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mangaa 18:01, 13 kwi 2018

Dołączył: 03 paź 2017
Posty: 44
Dziękuję za odpowiedź.

Chyba zaryzykujemy
Kindzia 19:24, 23 kwi 2018


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Przyleciałam podziękować Walerkowi za pomoc mojej Umbrze. Jest znaczna poprawa po jesiennym nawożeniu superfosfatem wzbogaconym. Dostała Yara Milę complex miesiąc temu, kiedy i czym znowu nawozić? Przytnę za około 4 tygodnie, zgodnie z Twoją wskazówką.
Teraz wygląda tak



Jest znaczna poprawa, widać liście i kwitnie

Jeszcze raz bardzo dziękuję
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Mazan 15:52, 24 kwi 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kindzia

Nie zapominaj o jednym: to ma być(?) roślina kwiatowa, czyli dla ładnego kwitnienia potrzebuje także dodatku boru. Nie musisz szukać - są nawozy mikroelementowe i jesienny oprysk w zupełności wystarczy. Teraz - jak widzę - nie potrzeba jej wiele, wystarczy pamiętać tylko o jesiennym nawożeniu dokorzeniowym.

Dziękuję, że pamiętasz, a podane formułki 'wykuj'. Potrzebne będą i dla innych roślin.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies