Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowocześnie, ale trochę romantycznie...chciałabym

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie, ale trochę romantycznie...chciałabym

SylwiaBe 09:57, 07 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Ja też pierwotnie planowałam zasadzić bukszpany, ale po radach zdecydowałam się na tuje Danica. Będą rosły wśród lawendy, myślę że będzie ok. Chociaż nad cisami też się zastanawiałam, ale ta cena gotowych kulek mnie powaliła, więc jednak Danikowe kulki będą, w sumie już są
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
basik 10:21, 07 maj 2020

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 64
SylwiaBe napisał(a)
Ja też pierwotnie planowałam zasadzić bukszpany, ale po radach zdecydowałam się na tuje Danica. Będą rosły wśród lawendy, myślę że będzie ok. Chociaż nad cisami też się zastanawiałam, ale ta cena gotowych kulek mnie powaliła, więc jednak Danikowe kulki będą, w sumie już są


Cześć Sylwia, a pokażesz swoje tuje danica?
____________________
Basia nowocześnie,ale trochę romantycznie...chciałabym
SylwiaBe 12:41, 07 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Cześć Basiu
Tylko te moje kulki jeszcze niewsadzone do gruntu, ciągle przestawiam, zmieniam, potem wszystko idzie w kąt
Tu masz na pierwszym planie tuje Danica, jeszcze lawendy nie mam, zbieram się żeby podjechać do pobliskiej "plantacji", ale nie mam kiedy. Ogólnie chcę te roślinki w tym tygodniu wsadzić do gruntu, ale nie wiem, czy nie poczekać na resztę, i dopiero. Jakąś koncepcję mam, ale wiadomo - jak się ustawi rośliny, to potem coś jednak nie gra do końca
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
basik 21:57, 07 maj 2020

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 64
Dziś mam lekkiego dołka...tak wyczekiwalam zielonych listków na nowiuskich grabach, a na większości znalazłam coś nie tak...jedne w ogóle listków nie mają (mam nadzieję,że się zbiora), na innych są pajeczynki z pajaczkami, inne mają brązowe końcówki liści, jakby zwiednięte...niewiele sadzonek jest ok. Poza tym moje bukszpany w przechowalniku mają ćmę...a taka radość miała być. W sprawie grabow napisałam w wątku chorobowym, ale u siebie też wstawiam zdjęcia. Może jakaś dobra dusza tu trafi i podpowie co mam robić?

No i ona...
____________________
Basia nowocześnie,ale trochę romantycznie...chciałabym
basik 21:59, 07 maj 2020

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 64
SylwiaBe napisał(a)
Cześć Basiu
Tylko te moje kulki jeszcze niewsadzone do gruntu, ciągle przestawiam, zmieniam, potem wszystko idzie w kąt
Tu masz na pierwszym planie tuje Danica, jeszcze lawendy nie mam, zbieram się żeby podjechać do pobliskiej "plantacji", ale nie mam kiedy. Ogólnie chcę te roślinki w tym tygodniu wsadzić do gruntu, ale nie wiem, czy nie poczekać na resztę, i dopiero. Jakąś koncepcję mam, ale wiadomo - jak się ustawi rośliny, to potem coś jednak nie gra do końca


O, jakie pokaźne zakupy
____________________
Basia nowocześnie,ale trochę romantycznie...chciałabym
HannaR 22:05, 07 maj 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Hejo,
Jeśli już masz ćmę na bukszpanach to trzeba szybko działać. Jak masz niewielkie te bukszpaniki to mechanicznie usuń gąsienice lub strumieniem wody.

I szybko kup lepinox - można już kupić na allegro małe opakowanie. Mi takie jedno opakowanie starcza na jeden oprysk wszystkich bukszpanów, a mam ich trochę. Więc kup od razu 3 opakowania - starczy ci na cały sezon. Popryskaj lepinoxem szybko i potem co 3 miesiące.

Ja dodatkowo mam mączkę bazaltową, którą posypuję bukszpan, na którym ewentualnie było niedopryskane i dalej żerowała gąsienica. Po dwóch dniach gąsienic nie ma (mączka uszkadza ich "ząbki" i giną), a mączkę można strzepać z bukszpanu albo deszcz ją zmyje.

Pozdr.,
Hania
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
basik 22:10, 07 maj 2020

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 64
HannaR napisał(a)
Hejo,
Jeśli już masz ćmę na bukszpanach to trzeba szybko działać. Jak masz niewielkie te bukszpaniki to mechanicznie usuń gąsienice lub strumieniem wody.

I szybko kup lepinox - można już kupić na allegro małe opakowanie. Mi takie jedno opakowanie starcza na jeden oprysk wszystkich bukszpanów, a mam ich trochę. Więc kup od razu 3 opakowania - starczy ci na cały sezon. Popryskaj lepinoxem szybko i potem co 3 miesiące.

Ja dodatkowo mam mączkę bazaltową, którą posypuję bukszpan, na którym ewentualnie było niedopryskane i dalej żerowała gąsienica. Po dwóch dniach gąsienic nie ma (mączka uszkadza ich "ząbki" i giną), a mączkę można strzepać z bukszpanu albo deszcz ją zmyje.

Pozdr.,
Hania


Dziękuję Haniu bardzo. Jutro z rana je umyje i usunę, kupię lepinox, a maczkę mam na stanie, więc od razu zadzialam.
____________________
Basia nowocześnie,ale trochę romantycznie...chciałabym
MartaCho 19:37, 10 maj 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2164
Basiu,
nie wiem, czy czytałaś wcześniej, ale chyba u Polinki znalazłam kiedyś taki kalendarz oprysków grabów- niestety od razu trzeba zacząć, bo mogłyśmy dostać zainfekowane sadzonki.

Otóż:
Marzec promanal, po nim 2tygodnie mospilan jak temperatura przekracza 15st. lub kohinor po 3tyg, w maju ortus, czerwiec ortus, magus, mospilan co 1tydz, lipiec apacz, sierpień karate, mospilan, apacz zamiast ortusa
W marcu dobrze też prysnąć miedzianem a po nim topsin lub gwarant na grzyba, mszyce.
Okropnie dużo tego, ale co zrobić...

U mnie strasznie marnie z tym żywopłotem jest jak na razie, obawiam się, że ma przędziorka, ale będę o niego walczyć- jakbym mogła cofnąć czas, to bym sobie jednak malutkiego cisa posadziła, te sześć lat temu, kiedy się wprowadziliśmy
____________________
Marta Ogród zacząć czas
basik 22:40, 12 maj 2020

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 64
Dzieki wielkie za terminarz opryskow...gdzies mi mignąłwlasnie, ale wtedy nie zapisałam. Teraz muszę zanotować...
____________________
Basia nowocześnie,ale trochę romantycznie...chciałabym
Rojodziejowa 13:57, 16 maj 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8401
OMG ja na razie niczym nie pryskałam, ale muszę się w takim razie zaopatrzyć...

Basiu napisałam priv odnośnie tej wiaty.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies