Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Iglaki - gatunki niepolecane

Pokaż wątki Pokaż posty

Iglaki - gatunki niepolecane

zaga 18:30, 12 lis 2011


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
Rzeczywiście, ale numer....dopiero na zdjęciu to zobaczyłam. Wydawały mi się ok. Chyba muszę się poważnie zastanowić, czy je zastąpić. Jakieś pomysły Sebku
____________________
Agata - Ogród Zagi
Sebek 19:53, 12 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No najlepsze będą cisy
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
zaga 17:13, 13 lis 2011


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
Tylko jest to ściana południowa, nie za ciepło?
____________________
Agata - Ogród Zagi
alinak 17:28, 13 lis 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Agatko wiesz jak najlepiej sprawdzać czy to przędziorek ? . pomocz rękę wodą i wsadź w środek drzewa , wiem że trochę pokuje , ale jak będzie masa czarnych kropek na ręce tzn. że przędziorek . on jest tak mini że czasem gołym okiem nic nie widać , ale jak tak sprawdzasz to widać . spróbuj na wiosnę podlać ziemię w kolo roztworem czosnku
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
zaga 20:08, 13 lis 2011


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
Ooo... świetny sposób, jutro spróbuję
____________________
Agata - Ogród Zagi
pogotowieogr... 23:45, 15 lis 2011


Dołączył: 29 paź 2011
Posty: 86
Czytając to co piszecie jestem przerażony,że już przy małych problemach występuje takie zniechęcenie.
W mojej ocenie a spotykam się z tym na co dzień popełniane są błędy już na poziomie projektowania.
I tak bezpośrednio przy elewacji (do 2 metrów) nie często pod zadaszeniem sadzone są cisy(misecznik), świerki Conica (przędziorek sosnowiec,świerkowiec),jałowce(zaśnieżek),wierzby (przędziorek wierzbowiec),modrzewie(przędziorek modrzewiowiec). Szkodniki które wymieniłem mają wyjątkowo korzystne warunki do rozwoju zacisze i odpowiednią temperaturę. Nie widzę problemu z uprawą tych gatunków w innych częściach ogrodów przy korzystaniu z sygnalizacji (osy,mrówki) pojawiania się szkodników oraz chorób (sygnalizacja zagrożeń) .
____________________
Janusz Zaremba
zaga 08:56, 16 lis 2011


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
O tak! Święte słowa ( tylko tak na marginesie apel do fachowców : NIE PRZERAŻAJCIE SIĘ! w Was cała nadzieja, bać to się boją amatorzy) Przyznaje się bez bicia, że moja świadomość w czasie planowania, sadzenia była znikoma.Tak się cieszyłam z posiadania kawałka pola - ogrodu, że ograniczyłam się do gromadzenia roślin. Nie powiem, że całkiem bezmyślnie sadziłam: czytałam o wymaganiach, preferencjach itp. Była to jednak wiedza wstępna, bo te wszystkie zagrożenia jakie czyhają uznaję za poziom wyższy. No, ale na szczęście dzięki takim opiniom i postom świadomość bardzo wzrasta. Pozdrawiam!
____________________
Agata - Ogród Zagi
Sharlee 21:49, 26 lis 2011


Dołączył: 07 lis 2011
Posty: 138
Czy problematycznego Skyrocketa można zastąpić jalowcem Blue Arrow czy rownież i z nim są kłopoty?
____________________
Kobiet nie trzeba rozumieć, trzeba je kochać!
pogotowieogr... 23:48, 26 lis 2011


Dołączył: 29 paź 2011
Posty: 86
Jałowce SkyRocket jak i Blue Arrow nie sprawiaja mi żadnych kłopotów. Wystarczy prawidłowo wykonana ochrona.Znam firmy które nie sadzą wspomnianych jałowców,cisów i bukszpanów.
Niedługo nie będą sadzić Szmaragdów bo też są juz atakowane przez licinka.

____________________
Janusz Zaremba
goniak 10:16, 27 lis 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
pogotowieogrodnicze napisał(a)
Jałowce SkyRocket jak i Blue Arrow nie sprawiaja mi żadnych kłopotów.

Mnie też
Nie lubię Skyrocketów, bo często gubią zwarty pokrój w przeciwieństwie do Blue Arrow, które chętnie sadzę
Mój podwójny szpaler z jałowca Blue Arrow w zimowej odsłonie .



____________________
Małgosia mój zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies