Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Iglaki - gatunki niepolecane

Pokaż wątki Pokaż posty

Iglaki - gatunki niepolecane

Anita1978 10:24, 13 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
goniak napisał(a)

Jałowce SkyRocket jak i Blue Arrow nie sprawiaja mi żadnych kłopotów.

Mnie też
Nie lubię Skyrocketów, bo często gubią zwarty pokrój w przeciwieństwie do Blue Arrow, które chętnie sadzę
Mój podwójny szpaler z jałowca Blue Arrow w zimowej odsłonie .




co robisz,że one takie piękne??? jakiś magiczny nawóz, czy co???
____________________
ogródek Anity
Gardenarium 19:32, 21 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przeniesione z liściastych:

Ozz napisał(a)
To ja dorzucę standardowe thuje...

Bynajmniej nie ze względu na to, że sprawiają problemy, ale bez względu na to czy są wyliniałe czy zadbane jest ich w naszym krajobrazie stanowczo za dużo...

Ten przesyt skutkuje opinią, że są bezproblemowymi i wytrzymałymi na każde warunki roślinami, co z kolei jest przyczyną ,,męczenia" ich na terenach miejskich - a to posadzeniem w zabetonowanej dziurze przy parkingu, a to trzymaniem przy ogródku piwnym w doniczce wielkości raczej dla jednorocznych balkonowych... co rok, lub co dwa sukcesywnie brązowieją i są wymieniane na nowe...

ot tyle.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
alinak 19:54, 21 lip 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
o święta racja z tym męczeniem w doniczce . czasem to aż straszy a nie zdobi .
a thuje tez nie takie bezproblemowe . trzeba otrzepywać środki ,żeby grzyb nie chwycił . , przycinać .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Haneczka 14:08, 12 lip 2013


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 125


Szkoda, że nie wiedziałam tego wcześniej. Zdecydowanie nie polecam. To chyba jałowiec, ale nie wiem jaki. Spodobało mi się, że miał takie jaśniejsze łatki. Później zaczął podsychać od dołu, to podcinałam. Teraz zostało takie okropieństwo, a rośnie we wjeździe. Powinno być reprezentacyjnie. Bardzo proszę o radę, bo ręce opadają jak liście.


____________________
Anna Wielka improwizacja dla wnuka
ZbigniewG 15:12, 12 lip 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
chyba najprościej byłoby wyciąć i posadzić np. zwykłe Szmaragdy ale wiekowo mogą już podlegać pod zezwolenie na wycięcie - lepiej sprawdzić bo życzliwy sąsiad bliższy lub dalszy może ....
w tym wypadku opłata nie byłaby chyba wielka
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Haneczka 00:40, 13 lip 2013


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 125
Dziękuję za szybką reakcję. Jednak wycięcie, przeczuwałam, ale bałam się o tym myśleć. Drzewa mają już parę lat i zezwolenie musi być. Sąsiadów mam wspaniałych z wszystkich stron, ale wśród patriotów znajdą się miłośnicy finansów gminy i co wtedy? Kłopoty. Szmaragdów chciałabym uniknąć, bo wiele ulic mogłoby się nazywać Szmaragdowymi. Może coś innego.
____________________
Anna Wielka improwizacja dla wnuka
monteverde 00:51, 13 lip 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
zajrzyj do Finki ona poleca fajny iglasty żywopłot a można sadzić rzadziej
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
ZbigniewG 09:47, 13 lip 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8898
zgadza się żywopłot z choiny kanadyjskiej jest obłędny ale jak napisałem "najprościej" z Szmaragdami...
jeszcze parę lat temu na słowo Szmaragd dostawałem wysypki bo typowe , oklepane itd.
jednak w niektórych przypadkach są nie do przebicia i zawsze ich monotonię można przełamać wstawiając żółtą wersję (Jantar) i wcale nie muszą być przycinane od góry czy z boków - są wtedy o wiele atrakcyjniejsze
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
goniak 09:57, 13 lip 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Pięknie mógłby wyglądać formowany żywopłot z irgi błyszczącej
____________________
Małgosia mój zielony świat
Eva 11:41, 17 lip 2013

Dołączył: 11 lip 2013
Posty: 9
Kurcze... "Zaliczyłam" dzisiaj pierwszą szkółkę i wróciłam zupełnie z czymś innym niż planowałam... Nabyłam 30 szt świerka białego alberta globe. Planuję posadzić wzdłuż wjazdu. No i dopiero się zastanawiam czy to dobry wybór
Ten też niepolecany?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies