Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nadzieja na spełnienie marzeń

Pokaż wątki Pokaż posty

Nadzieja na spełnienie marzeń

jambosana 20:51, 13 paź 2011


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
U mnie to samo, wybór o tej porze kiepski, slyszę ciagle, że wykupione, będzie wiosną, albo w ogóle... Np. szkółka specjalizująca się w bukach poinformowała mnie, że już nie mają buków dawick purple o wyskości powyżej 1 m. Wysprzedali w tym roku!, a choiny które przepiękne widziałam u nich pod koniec września - kilkadziesiąt sztuk, w październiku wykupione. Co jest, wiecej osób czyta ogrodowisko i wykupuje wszystko?? W każdym razie my z okolic Częstochowy, a małżonek po choiny pojechał do Boleścic k. Sędziszowa. Eh, chyba też czeka Cię podróżowanie....
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
Sebek 20:54, 13 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Duuużo osób czyta ogrodowisko - jest kilkaset tysięcy wejść miesięcznie bez forum
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
butterfly 20:31, 17 paź 2011


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Kochani, powiedzcie mi proszę, czy jesli kupiłabym teraz bukszpany i przezimowała je w tych doniczkach bez przesadzania (gdzie, w piwnicy? czy musza miec jasno?) to ma to sens?
Próbuję troche zaoszczedzić i myslałam żeby kupic co nieco a nie na wiosne wszystko na hura.
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
grapaka 20:37, 17 paź 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276
Najlepiej zapytaj się Danusi albo sekretarza Sebkaz tego co zakumałam to radzą żeby zakopać np:bukszpany w doniczkach do gruntu najlepiej w zacisznym miejscuja tak zrobiłam właśnie
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
butterfly 20:49, 17 paź 2011


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
O, to tak tez mogłabym zrobić.
czyli co, kupować? Danusia? Sebek? (świetny awatar)
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
grapaka 20:59, 17 paź 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276
kupować i podlewać dużo podlewać
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
moni 21:38, 17 paź 2011


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
ja zawsze wiosną kupuję
____________________
Mona
EwaG 07:14, 18 paź 2011


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
butterfly napisał(a)
Kochani, powiedzcie mi proszę, czy jesli kupiłabym teraz bukszpany i przezimowała je w tych doniczkach bez przesadzania (gdzie, w piwnicy? czy musza miec jasno?) to ma to sens?
Próbuję troche zaoszczedzić i myslałam żeby kupic co nieco a nie na wiosne wszystko na hura.

Zimowanie w piwnicy to zły pomysł. Najlepiej rośliny zadołować (w doniczkach - mniej pracy lub bez doniczek więcej). Oczywiście do zadołowania potrzebne jest troche wolnej powierzchni w ogrodzie.
Kopie się dołki w ziemi, wkłada do nich roślinę w doniczce i obsypuje doniczkę ziemią. Jak jest sucho to sie oczywiście podlewa od czasu do czasu.
Krótki kurs obrazkowy na moim wątku
http://www.ogrodowisko.pl/watek/755-ogrod-na-300-metrach-kwadratowych?page=13
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Pszczelarnia 11:30, 18 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kupić coś ładnego i zadołować. Co do migdałka - zawsze choruje (miałam kilka zanim się nie wyleczyłam). Z głogiem bym uważała. (Ja tez uczę się rozstawać z roślinami.) Stare okazy są ok ale nowe mają coś genetycznie słabego w sobie.
Podjazd piękny, lubię jak coś nie jest namiastką czegoś, nie udaje czegoś a wygląda .... (nie wiem czy się dobrze wyraziłam).
Jeśli miskanty delikatne to z tyłu hortensji jak radzi Danusia i jednak dobre podłoże - zawsze.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
butterfly 21:24, 18 paź 2011


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Dzieki Pszczółko
Szkoda mi tego migdałka bo mam do takich roslinek słabość (oj , choroba, tak )
Skoro nie głóg to co proponujesz? Może jakaś jabłoń albo sliwa. Chciałabym cos kwitnacego na wiosnę ale zeby tez po przekwitnieciu ładnie liscie sie wybarwiły.

nad projektem bede jeszcze pracowac - cos mnie tam gryzie - tylko musze znaleźc chwile czasu. Zima będzie w sam raz.
Mam nadzieje, że uda mi się kupic bukszpany w tym tygodniu.
A hortensje tez mozna tak zadołować z doniczka?
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies