Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nadzieja na spełnienie marzeń

Pokaż wątki Pokaż posty

Nadzieja na spełnienie marzeń

Syla 17:27, 27 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
A będziesz robić jakieś nasadzenia na plecach tych roślinek z większych roślin????
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
kaisog1 17:30, 27 paź 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Beatko - co mi się nasuwa.... po pierwsze linie rabat poprowadziłabym równo z linią kostki. Dając kolejne wybrzuszenia na trawniku będzie Ci gorzej kosić. Nie robiłabym żywopłotu z trzmieliny.
Pomyśle coś wieczorkiem bo teraz mój kochany syn ciągnie mnie za mankiet i krzyczy "mama pobaw!"
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Syla 17:48, 27 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380


Zapomniałam - wierzbę Hakuro można podsadzić żurawką lub runianką .....
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
butterfly 18:22, 27 paź 2011


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Sylwia, tam z tyłu to już nie bo trawnika nie będę mieć wtedy w ogóle

Czekaj bo mi się te linie rozlewają a jeszcze mąż częstuje orzechówką...

Nie no, muszę zrobić jak pisze Gosia - powtórzyć linie kostki a twój projekt to do linii żywotników - szkoda, bo bardzo ładny...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 18:25, 27 paź 2011


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Gosia, tak starałam się zrobić - aby powtórzyć linie kostki - tylko nie wiem jak zakończyć po prawej stronie, gdzie są funkie bo tak to już dom się zaczyna (też dookoła opaska z kostki) - może zobacz na pierwszej stronie tam zamieściłam projekt z domem
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
kaisog1 18:52, 27 paź 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Beatko jakiej szerokości chcesz te rabaty??? A no i do opaski przy domu czy chcesz tam zrobić przejście trawą???
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
butterfly 19:17, 27 paź 2011


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765


Może te wymiary coś rozjaśnią - od wykuszu do żywotników jest tylko 1,80m więc tam musi zostać trawa
Niżej jest 2,70

W to najszersze półkole to żywotników ma 5,50m

Chciałam parząc od lewej strony
-kostka
-rabaty
-trochę trawy
-a potem już się zaczynają thuje i jest siatka
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 19:19, 27 paź 2011


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
I się zastanawiam czy pociągnąć rabaty aż do wykuszu (tak jak widać powyżej coś niecoś) czy zakończyć na rogu domu.

Ale w obecnej chwili to najmniejszy problem - zawsze można poszerzyć...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
zbigniew_gazda 19:51, 27 paź 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Beatko witaj . Cieszę się że następna ogrodniczka jest z naszego regionu. Będzie pięknie . Gosia i Syla gratulacje . Już Was zamawiam do mojej rabatki wzdłuż domu.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Gardenarium 20:02, 27 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
butterfly napisał(a)



Chciałabym wykorzystać wierzbę Hakuro lub trzmielinę Emerald Gold - obie muszą zmienić miejsce obecnego pobytu

Całkiem z lewej stronie, przy ogrodzeniu 2 wiśnie `Umbraculifera` - tu specjalne podziękowania dla Sylwii


Wierzby nie sadź, trzmielinę tak - jest zimozielona i tak się nie starzeje i nie choruje. Zawijasek z trzmieliny z lewej trzeba troszkę podprostować, żeby taki "pijany" nie był. A może aż tak nie wybrzuszać tej rabaty.
5 miskantów przed stożkami - za wysokie, raczej turzyce z tych średnich co ja teraz sadziłam sobie.

2 kule z bukszpanu bliżej żywopłociku, na pograniczu tych dwóch kolorów i tojeść jest niska więc z przodu a żurawki żółte z tyłu. I będzie dobrze.

Po prawej, gdzie funkie - tu by się miskanty wyższe przydały w tylu - najlepiej Morning Light, jest taki delikatny i srebrny.

Pewnie za późno już radzę, bo stronki jeszcze przede mną
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies