Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » HORTVS ogród Petera Janke w Hilden

Pokaż wątki Pokaż posty

HORTVS ogród Petera Janke w Hilden

Anda 16:09, 11 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33344


Koniec.

Tak lało, że zapomniałyśmy wejść do ogrodu bylinowego. No cóż, mam nadzieję na następny raz

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:18, 11 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33344
sylwia_slomczewska napisał(a)
Bardzo ciekawe miejsce, niezwykłe kompozycje , niesamowicie pracochłonny, podziwiam za utrzymanie takiej powierzchni na tak świetnym poziomie


Sylwio, miałam wrażenie, że ogród nie jest aż tak bardzo pracochłonny. Oczywiście, przy takiej wielkości ogrodu nie można udawać, że pracy w nim nie ma Jednak aranżacje roślinne pozwalają na dużą swobodę i parę chwastów też zauważyłam. Skoszony trawnik, żywopłoty i kanciki robią na pewno dobrą robotę Właściciel jest architektem krajobrazu, ma swoją firmę, więc dbanie o ten ogród raczej nie jest problemem.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 17:37, 11 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Muszę zdjęcia na większym ekranie jeszcze raz obejrzeć, bo sporo inspiracji tracę na telefonie. Podobają mi się osie widokowe, idealne żywopłoty, pionowe akcenty, a między tym wszystkim dość swobodne nasadzenia I wszechobecna zieleń, tak różna od tego co u mnie, ale bardzo przyjemna, wyciszająca.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magleska 20:50, 11 wrz 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18369
Ewa bardzo fajna relacja piękny ogród .....z przyjemnością obejrzałam fotki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Gosialuk 14:44, 12 wrz 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Ogród bardzo ciekawy. Najbardziej podobało mi się w ogrodzie leśnym.
Wykoszona trawa i kanciki świetnie kontrastują z buszem na rabatach, choć tu nie wszystkie rabaty były takie.
Chciałabym mieć tak wykoszone i wykancikowane. Może za ileś lat...
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Mgduska 09:18, 14 wrz 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Piękny ten ogród - jeśli o tej porze roku, kiedy mniej jest kwiatów, ten ogród tak wygląda, to naprawdę musi być cudowny. Tylko to jajko wygląda jakby spadło z kosmosu
____________________
Sałatka pokrzywowa
deszczowymaj 15:13, 14 wrz 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Przepiękny ogród dopracowany w każdym calu ..i te połączenia roślin ..no baja i trawniki równiusieńkie kanciki żywopłoty hmmm
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Agania 20:46, 25 wrz 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Anda napisał(a)

Ewa czy to może być magnolia grandiflora?

Ogród bardzo mi się spodobał, cyprysy kolumnowe tworzą niezwykły klimat
Corten do mnie też przemawia
Dużo tutaj jest roślin okrywowych i te żywopłoty, kanciki do pozazdroszczenia
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
hankaandrus_44 21:20, 25 wrz 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Ewo, dziękuję za piękną wycieczkę. Ogród bardzo mi się podobał.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Anda 22:33, 25 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33344
Agania napisał(a)

Ewa czy to może być magnolia grandiflora?

Ogród bardzo mi się spodobał, cyprysy kolumnowe tworzą niezwykły klimat
Corten do mnie też przemawia
Dużo tutaj jest roślin okrywowych i te żywopłoty, kanciki do pozazdroszczenia


Tak, to magnolia grandiflora. Tam jest niesamowity mikroklimat, dobra osłona od wiatrów i rownież wrażliwsze rośliny dają tam radę

Polecam do zwiedzenia na żywo
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies