Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomysł na... Przedogródek!

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomysł na... Przedogródek!

kasiab 10:50, 10 gru 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
W pierwszej kolejnosci usun agrowłókninę. Co z kamykami? Chcesz żeby bylo ich aż tyle? Nie przeszkadzają w słoneczną pogodę? Jak rośliny sobie radzą?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Kaha565 13:01, 10 gru 2020


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
kasiab napisał(a)
Hej Kasiu ja bym nie dawala lawendy przy lawendzie... Oddzielilabym pasem zieleni. Chcesz proste linie? W sensie żeby rośliny stały niczym żołnierze w jednym rzędzie? Jaka kolorystyka Cię interesuje? Jakie rośliny lubisz?


Napewno coś z zimozielonych, myślałam też o trawach ale mamy tu wietrzne, gorące stanowisko i nie wiem czy dadzą radę. Może bukszpany/thuje Danica.

Nie chce tutaj zbyt dużo kolorów, odcienie zieleni, biel...
Pomysłów tak naprawdę było kilka. Trudno się zdecydować...

Wolałabym raczej coś bardziej geometrycznego
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
kasiab 13:56, 10 gru 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Jak chcesz geometrycznie to moze szescianowe cisy roznej wysokosci i pomiędzy trawy i byliny? Dlaczego cisy? Nie robia sie rdzawe/brązowe od tego że je będą dotykac inne rośliny. A bukszpany w dobie cmy bukszpanowki to kiepski pomysł. Ten jeden wiaz tez marniutko wyglada... Przydaloby sie jeszcze 2 szt... Takie jest moje zdanie
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 14:03, 10 gru 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Pochodz po wątkach, zapisuj sobie co Ci się podoba i u kogo. Popisz z właścicielami wątków jak wyżej już Ci radzono. Bo rzucać pomysłami nie jest łatwo jak nie zna się konkretnych Twoich oczekiwań. Weź kartke zrób kilka opcji przedogrodka a najlepiej calego ogrodu zeby bylo spojnie ale nie nudno. Wrzuć zdjecia/skany tutaj. Poproś osoby z wybranych wątków o opinie. Doświadczeni ogrodnicy zwrócą Ci uwagę na takie rzeczy, o ktorych nigdy nie pomyślałaś większość odpisuje na pw
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Kaha565 16:43, 10 gru 2020


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
kasiab napisał(a)
Pochodz po wątkach, zapisuj sobie co Ci się podoba i u kogo. Popisz z właścicielami wątków jak wyżej już Ci radzono. Bo rzucać pomysłami nie jest łatwo jak nie zna się konkretnych Twoich oczekiwań. Weź kartke zrób kilka opcji przedogrodka a najlepiej calego ogrodu zeby bylo spojnie ale nie nudno. Wrzuć zdjecia/skany tutaj. Poproś osoby z wybranych wątków o opinie. Doświadczeni ogrodnicy zwrócą Ci uwagę na takie rzeczy, o ktorych nigdy nie pomyślałaś większość odpisuje na pw



Dzięki Kasiu za poradę! Wiąz wyrośnie na duże drzewo i nie sądzę by zmieściły się tu jeszcze dwa. Jego korona moze stworzyć kilku metrowy parasol...
A Cisy uwielbiam ale mam małe dzieci więc ten gatunek raczej odpada

U Ciebie przed domem widziałam podobny przedogródek na projekcie do zagospodarowania - czy masz już ten fragment ogrodu zrobiony?
A
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
Kaha565 16:44, 10 gru 2020


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Jak coś konkretnego wymyślę to wrzucę Wam tutaj do oceny
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
kasiab 17:38, 10 gru 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
U mnie pomysł na przedogrodek z 2017 jest nieaktualny. Zmienily sie moj gust i lista chciejstw nie robiłam praktycznie niczego oprócz poprawy gleby. Wysialismy w tym miejscu trawnik testowy bo mamy dużego psa ze względu na małpowanie sąsiedzkie zrobię przedogrodek dopiero po ogrodzeniu na maxa krytym oczywiście
____________________
Kasia - tu na razie jest...
atena35 11:06, 16 gru 2020


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Dzień dobry, widzę że tu Szefowa już pomaga .
____________________
Ogród Tosi
Kaha565 21:30, 20 gru 2020


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Póki co powstało ogrodzenie!
Podoba mi się koncepcja Pani Danusi. Myślę tylko nad doborem roslin...
Thuja Danica, może jakaś rozplenica (hameln) ? To formy zaznaczone na projekcie jako kule a pozostałe 2 gatunki?
Jakie są Wasze propozycje?

____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
kasiab 15:02, 21 gru 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Planujesz wyrzucic agrowłókninę?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies