Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomysł na... Przedogródek!

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomysł na... Przedogródek!

Anda 07:59, 07 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Możesz zostawić też takie okienko na świat
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 08:09, 07 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Widziałabym to mniej więcej w takim stylu

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
pawel2806 10:44, 07 mar 2021


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Ja dodam od siebie że 1m to bardzo mało. Okienko to super pomysł a przy takiej długości może ich być np 3,
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
MiluniaB 15:00, 07 mar 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3385
Pięknie, że masz brzozy. Tak jak Ewa pisze fajnie je wkomponować w rabaty. Zobacz u Brzozowejdziewczyny wątek "Tajemniczy ogród" wkomponowała właśnie brzozy w rabatę, albo UrsaMaior "Ogród pod lasem".

Mi bardzo się podoba jak Gosia Malkul na posadzone wzdłuż ogrodzenia trawy Miskanty Gracillimiusy (poleciałam Ci jej ogród).

Faktycznie Agnieszka ma rację - kurzy się z pola. Żywopłot można ciąć na wysokość jaka pasuje i daje fajne tło.
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Agatorek 15:05, 07 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Anda napisał(a)
Możesz zostawić też takie okienko na świat


Super to wygląda
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
AgaCzek 16:34, 07 mar 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Witaj Kasiu - mam bardzo podobny przedogrodkowy prostokąt - mozesz zerknąć na Krokusowy 2020.
Zrobiłam dość prosto - obwódka z bukszpanu (lepiej wybrać coś mniej zżerane przez ćmę. W środku wiśnia Umbraculifera i hortensje bukietowe. Wyszła bezproblemowa rabata .

Co do ice dance to tez sie w nich zakochałam a po 2 latach ......je wywalilam wiecznie podeschnięte końcówki, po zimie zabawa w wycinanie i jeszcze szybko przestawały mieć ładny pokrój.

Powodzenia w projektowaniu!
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Kaha565 18:28, 07 mar 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Agatorek Kurzy się tylko w czasie żniw.

Myślałam bardziej o takim rozwiązaniu co Ewa zaproponowała: od narożników wyższe nasadzenia a im bliżej środka niższe by zostawić takie okno widokowe.

Ewa myślisz że na tej szerokości 1 m uda mi się coś sensownego wymyślec? We frontowej części ogrodu mam miejsce na rabaty w liniach prostych. Przedogródek już znacie, stipowisko też prostokątne, pod oknami z przodu też geometryczne rabaty (wciąż jeszcze nie obsadzone) Więc w tej części też muszę zachować linie proste, ale rośliny można posadzić nieregularnie

W okolicach brzózek planuje zrobić kącik z placem zabaw dla dzieci. Brzozy rosną dość daleko od ogrodzenia 3-5 metrów więc ciężko będzie je wkomponować w rabaty, raczej zostaną tak na środku trawy.

Mirella dziękuję za namiary na kolejne ogrody, podoba mi się pomysł z miskantami. Widziałam też w jednym ogrodzie 20 metrowy szpaler z rozplenic z grabami co 3 metry ale na tle thuji. Lubię też taki minimalizm. Albo rozplecnice a przed nimi fioletowe byliny

Pawel wiem że 1 metr to może być zbyt mało ale może coś razem wymyślimy? Mąż zazada rozwodu jak będę tak co chwilę przesadzać i kombinować

Agata dziękuję za odwiedziny znalazłaś jakąś alternatywę dla Ice Dance? Ja jestem teraz najbardziej za carex variegata tylko czy ona poradzi sobie na słońcu? Z czasem pewnie wiąz da troszkę więcej cienia...
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
pawel2806 19:37, 07 mar 2021


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
A może hakonechloa (zamiast ice dance). Zajrzyj też do Asi ( Typografia ogrodu) najpiękniejszy jak dla mnie na O.
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Anda 20:15, 07 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Kasiu, jeden metr to jest naprawdę za mało na porządne nasadzenia. Jutro jeśli uda mi się dojść do kompa to narysuję proste rabaty przy ogrodzeniu, które mogłyby zaistnieć. Przy brzozach fajnie pomyślałaś o kącie dla dzieci. Mogą sie latem bawić w cieniu

Przy takiej powierzchni trzeba planować z rozmachem, inaczej będzie to wyglądać jak rabatka ubogich krewnych, jeśli wiesz co mam na myśli
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AgaCzek 20:15, 07 mar 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Kaha565 napisał(a)


Agata dziękuję za odwiedziny znalazłaś jakąś alternatywę dla Ice Dance? Ja jestem teraz najbardziej za carex variegata tylko czy ona poradzi sobie na słońcu? Z czasem pewnie wiąz da troszkę więcej cienia...


I tak i nie carexy mi sie podobały jako symetryczne kępy i teraz zamiast nich mam coś co tworzy piękne kwitnące kępy i z czym nic nie muszę robić - liliowce stella d’oro. Kwitną jak wściekłe aż do mrozów, liscie jak trawa i są noe do zdarcia- jedyne o czym trzeba pamiętać to ze musza być na słońcu by kwitnąć
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies